פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 ישיבת מוצא"ש 23.04.201623

Go down 
מחברהודעה
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: ישיבת מוצא"ש 23.04.201623   Wed Apr 20, 2016 7:24 pm

בס"ד

ישיבת מוצ"ש – ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו
ובהצלחה


הכנה


כל העבודה שלנו מכוונת לכך שנרכוש את שני המרכיבים האלה: את החומר של "פרעה", וגם את צורתו של הבורא. כי כל תפיסת המציאות שלנו, כל הכרת העולם שלנו, כלולה מחומר וצורה, שעליהן מבוססת ההשכלה שלנו. אנחנו בונים את עצמנו משני המרכיבים: קו ימין וקו שמאל.
קו שמאל הוא החומר, וקו ימין הוא הצורה שלו. וכאשר אנחנו משלבים יחד את החומר והצורה, אנחנו בונים את הקו האמצעי, את דמות ה"אדם".
מתוך שיעור על מאמרו של רב"ש, 06.02.2012

1. קטע לדיון

*** כמה שאדם, למרות ההסתרה, בכל זאת מסדר את החיים שלו כאילו הוא נמצא בנוכחות המלך. זה מאוד חשוב, כי זה כל עניין ההכנה שלנו, אז מקדמים אותו לגילוי. אם כל מה שצריך לעשות בגילוי הבורא הוא כבר עושה בהסתרה, סימן שמוכן לגילוי. ואם בזמני ההסתרה הוא לא מתנהג כמו גילוי, אז עדיין לא מוכן, אז נשאר בהסתרה.
זאת אומרת, סתם לשבת ולחכות שיתגלה, זה לא ניתן. זה נקרא אמונה למעלה מהדעת, שאנחנו מתנהגים בהסתרה כאילו כבר נמצאים בגילוי.

שיר flower

2. קטע לדיון

למה זה חשוב? כי אנחנו לא זוכים לגילוי הבורא, כמו שזה נדמה לנו, שלא רואים ועכשיו רואים. כמו בעולם שלנו, יש הסתרה של משהו וגילוי. לא כך. אלא זה שאנחנו מתחילים להתנהג בכל החיים שלנו כמו שנמצאים מול הבורא, מול המלך, והוא לא מתגלה ואנחנו מתנהגים כאילו שהוא מגולה, אנחנו הולכים בזה באמונה למעלה מהדעת. אנחנו דווקא שומרים על זה בזה שלא יתגלה, אלא שאנחנו שומרים, מסתירים אותו מאיתנו, "מאיתנו" זה האגו, מרצון לקבל שלנו. ורוצים להתנהג עמו כאילו שהוא נמצא. ואז מתוך זה אנחנו בונים מעצמנו את דמות הבורא, ולא שהוא נגלה לפנינו, כמו שאנחנו חושבים, כמו שבעולם הזה זה קורה. [חלק א, ד23]

3. שיר flower

4. קטע לדיון


*** אם אנחנו משתדלים להיות מקושרים זה עם זה, קורה דבר פשוט. שאנחנו נמצאים כל הזמן בתוך האור, ואז האור משפיע עלינו ומכופף אותנו ומסדר אותנו ומקשר אותנו להיות יחד בצורה שהוא מסדר את הקשר ולא אנחנו. אנחנו רק צריכים ללחוץ אחד כלפי השני. וודאי שזה יחד עם הלימוד, עם הפצה, עם כל מיני דברים שעל ידי זה אנחנו עוד ועוד מחברים את עצמנו לאור, ואור אז מכופף אותנו ומסדר אותנו. זהו. וכל אחד מוצא את המקום כמו בפאזל, זה הכול.
תמצאו דוגמה כזאת, שאנחנו נכנסים ורוצים להיות מחוברים אבל איך נכון לחבר? הוא לוחץ עלינו ומסדר כל אחד בתוך השני כמו בתמונה הזאת שאנחנו מרכיבים, זה כבר אור עושה, אז לא נוח לנו, לא נעים ככה יחד, בסדר וככה לא בסדר, עד שזה קורה. זה ממש בפועל כך אנחנו נגלה, מכאניקה פשוטה. [חלק א, ד101]

שיר flower

5. קטע לדיון

*** אתה מדבר עכשיו מילים יפות. איך אני אגלה להם וכן הלאה. איך שהם צריכים לאהוב, איך הם אוהבים, איך אני אוהב.. תדבר על אהבה אליהם במילים כאלו. תדבר. אתה רוצה שנגיד דני יאהב את אורן, אז תספר לדני עד כמה שאורן גדול, עד כמה שהוא מיוחד. גם תגיד לדני אתה יודע נראה לי שאורן אוהב אותך מאוד. תגרום שיהיה לו אהבה לאורן נגיד.
אתה יכול את זה לעשות. אפילו שאין לך לזה שום רצון, אבל אם תתחיל כך לדבר אתה תראה כמה שזה פועל בשטח וכמה שזה משנה אותך. כי אפילו שאתה לא רוצה, אבל כשאתה מדבר על דברים כאלה לדני אז המאור עובר דרכך אליו ומתקן אותך. לכן כל כך חשוב לדבר על אהבה ולהשפיע ולהראות אותה לאחרים. אפילו שאתה לא מסכים עם זה. אבל זה מחנך, זה משנה את האדם ממש מיד. [ח. אחרון, ד34]

שיר flower

6. קטע לדיון

** "גילוי" נקרא עד כמה שאתה מצליח לבנות את דמות הבורא בתוך עצמו, בתוך עצמך.
צריכים לנסות. קבוצה מסוגלת לדבר על דברים שאין בה, ומסוגלת לעורר את הכוח העליון שיתגלה בה. יתגלה לא בצורה גלויה, אלא שיתחילו לעסוק בזה יותר ויותר עד שיתחברו על ידי המאור המחזיר למוטב שהם לא מרגישים, והחיבור ביניהם ייתן להם הרגשה של הכוח העליון, עליון מהם, מהם.
שהם בונים מתוך כוחות הדחייה ההדדיים מה שהם גילו ביניהם, מקושי הם יגלו שיש כוח אחר. מאיפה? מזה שאנחנו מחוברים יחד. ולכוח הזה של החיבור שלנו יחד, לכוח הזה אנחנו קוראים, "כוח העליון", כי הוא עליון מהטבע שלנו. וכך, רק בצורה כזאת אנחנו מגלים את הבורא. כוח עליון שאנחנו בנינו אותו בינינו. ומחוצה לנו? מחוצה לנו עצמותו, משהו ששם קיים, אנחנו לא יודעים. זה מחוצה לכלי שלנו. אנחנו לא מסוגלים לגלות אותו. אבל אנחנו מגלים מה שאנחנו בונים. לכן זה נקרא, "בוא וראה".

7. שיר לסיום!!! flower  lol!  lol!  lol!

שבוע מחובר ומטרתי לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


נערך לאחרונה על-ידי yael בתאריך Thu Apr 21, 2016 4:49 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: ישיבת מוצא"ש 23.04.201623   Wed Apr 20, 2016 11:42 pm

לחיים ייעל .....ובהצלחה לכולנו
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
ישיבת מוצא"ש 23.04.201623
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: