פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הגלות והגאולה " ) 23 דקות

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הגלות והגאולה " ) 23 דקות   Thu May 12, 2016 9:09 amאני רוצה להוסיף בתחילת המאמר, שאין לנו יותר משני מצבים :
או גלות או גאולה , גילוי או הסתר ,
תלוי ממה , תלוי כלפי מי , וודאי ,שמדובר תמיד כלפי האדם ולא כלפי הבורא . לכן ,כלפי אדם יש בו שני מצבים
או שזה גלות ,
שזה הוא לא מבין
,שהוא נמצא בגלות בכלל ,
לא מבין על עצמו ,באיזה עולם הוא נמצא ,
מה קורה לו ,
מי מנהל אותו ,
מי סובב את כל הטבע ,
לא יודע ולא מבין כלום ,
או , שדברים יותר ברורים ,שיש חוקים בזה ואחר כך הוא מגלה ,שעולם הוא יותר אינטגראלי וגלובלי , זאת אומרת ,שהכל מקושר למערכת אחת וחוק אחד פועל בכל המציאות ואחר כך הוא מתחיל להרגיש ,שהוא רוצה להכיר את החוק הזה , שזה ,בכל זאת ,מושך אותו וכך הוא מתקדם , מתקרב להכיר את הכוח הזה האחד , שמפעיל את כל המערכת , כולל אדם
וכאן השאלה , מאוד עדינה כזאת :
איך אני ,שהוא סובב אותי , מתוך זה ,שהוא סובב אותי, אכיר אותו ?
זה נקרא "ממעשך היכרנוך" ,שדווקא מזה ,שאני מבין ,שהכל בא מהבורא אלי , אני יכול לחקור אותו , כי כל ,מה שיש בי, גם הבחנות בסיסיות , לפני שאני מתחיל לעבוד בלהכיר אותו ואחר כך, כאשר אני הולך להכיר אותו - כל זה בא ממנו ואז ,כאן מתחילה עבודת המחקר , חקירות האדם על המציאות , סה"כ זה חכמת הקבלה : גילוי בורא לנברא בעולם הזה .
לכן ,אנחנו צריכים קודם כל לקבל את העובדה כזאת , שאנחנו נמצאים כלפי כוח אחד, שפועל עלינו, או בהסתרה ,או בגילוי


"...ההרמוניה בין הדת לחוק התפתחות או אל גורל העיוור
ובגוים ההם לא תרגיע ולא יהיה מנוח לכף רגליך (דברים כ"ח, סה). והעולה על רוחכם היו לא תהיה אשר אתם אומרים נהיה כגוים כמשפחות הארצות (יחקאל כ' ל"ב).
הרי הוי' יראנו בעליל שאין כל קיום לישראל בגלות, ולא ימצאו להם מנוח - כמו שאר העמים שנתערבו בגוים ומצאו להם מנוח, עד שנטמעו ביניהם, ולא נשאר מהם זכר.
לא כן בית ישראל, - עם זה לא ימצא לו מנוח בין הגוים, עד שיתקיים בו הכתוב: "ובקשתם משם את ה' אלקיך ומצאת כי תדרשנו בכל לבבך ובכל נפשך"..."


זאת אומרת, אצלנו מושרש רצון לגלות את הבורא בכל האנושות , כי כולנו זה רצון לקבל, שנברא ע"י האור,ובתוך הרצון לקבל הזה נמצא שורש של האור , שברא אותו , לכן ,רצון לקבל הזה זז , מגיב לאור ,בגלל שיש בו שורש מהאור ,אומנם שהוא כמלכות , אבל ,נפעלת מהכתר . לכן ,בסה"כ אנחנו כולנו נמשכים לאור , רק תלוי ,באיזו מידת ההכרה , חוסר הכרה, ואין לך חלקיק של הרצון של הבריאה מדומם , צומח , חי , מדבר, שלא היה נמשך להאור והכל תלוי במידת ההבנה
מי מפעיל אותו ?
מה מפעיל אותו ?
באיזו מידה , באיזה יחס הוא נמצא ,כלפי אותו כוח המפעיל ?


"...אפשר לבאר הדבר מתוך ההשגחה. וגזירת הכתוב עלינו, כי התורה אמת, וכל דבריה אמת, ואוי לנו כל זמן שאנחנו מסופקים באמיתותה, ואנו אומרים על כל התוכחה שמתקיימת בנו, שהם מקרה וגורל עור ח"ו, אשר לדבר זה יש רק תרופה אחת, והיא, להחזיר עלינו את הצרות, בשיעור כזה - עד שנתבונן בהם שאינם מקרים, אלא השגחה נאמנה היעודה עלינו בתורה הקדושה.
ויש לבאר הדבר מתוך חוק ההתפתחות גופו,.."


בסופו של דברר , אנחנו חוקרים את המציאות , אנחנו צריכים להגיע להכרת הבורא בצורה טבעית , כמו שזה נעשה ע"י אדם הראשון , שהוא המקובל הראשון , שגילה את הכוח העליון היחידי , ש"אין עוד מלבדו " "טוב ומטיב " והוא משגיח ומבצע , הוא הכל .
אחרי זה עוד עשרים דורות ,
אחרי זה אברהם וכל המקובלים . בצורה כזאת ,אם אנחנו הולכים לחקור את הטבע , אפילו ללא שום הכוונה , כמו שהם עשו את זה , בנטיה פנימית , מתוך הרצון שבהם , הם גילו ואנחנו יכולים לגלות . אלא ,מה שסה"כ הם עשו הם עזרו לנו , שכמו שבמדע הרגיל , גם במדע אלוקי הזה לגלות את הכוח העליון הם עוזרים לנו בזה, שכותבים מראש :
מה לעשות ,כדי ביתר קלות במהירות לגלות אותו .?"...ויש לבאר הדבר מתוך חוק ההתפתחות גופו, אשר בטבע ההדרכה הנאמנה, שהשגנו על ידי התורה הקדושה, מבחינת דרך תורה שבהשגחה (עי' מאמר ב' דרכים) הגיעה אלינו התפתחות מהירה לאין ערך יותר על גויי הארצות וכיון שחברי האומה התפתחו היה החיוב ללכת תמיד קדימה, ולדקדק ביותר בכל מצוות התורה…"

למה אנחנו יכולים להתפתח יותר מהר מיתר העמים , מפני שאנחנו הקבוצה ( מאברהם והלאה ) ,שמקיימת בתוכה ,
רוצה לקיים בתוכה חוקים רוחניים ,
שהטבע בורא תשרה בינינו ,
שאנחנו נמשכים לזה בלגלות "אין עוד מלבדו " "טוב ומטיב " ,
שבדומה לטבע שלו אנחנו רוצים לקבוע כאלו צורות ויחסים בינינו .
זאת אומרת ,אנחנו בצורה מלאכותית בונים צורת הבורא , תכונת הבורא בינינו , ביחסים בינינו ואז ,ע"י זה ,מתוך מאמצים שלנו מתקרבים לגילוי שלו באמת , לפי השתוות הצורה , לפי להדמות ,למה שאנחנו בונים בצורה מלאכותית בינינו , אנחנו מושכים את הצורה הזאת אלינו האמיתית ובורא מתגלה .
למה זה דומה ?
לכל המשחקים של הילדים , זו הצורה הרגילה . במה שמשחקים , במה שרוצים ,שזה יקרה , ע"י זה מתקרבים לדבר האמיתי
למה ?
כי אנחנו מפעילים רצון שלנו במשותף וע"י אנחנו מפעילים מאור המחזיר למוטב .
זה כמו שכל ההתפתחות , התקדמות בטבע , ממש אותו חוק . לכן ,המקובלים ,שהם העבירו לנו את השיטה הזאת , מה הם כותבים ?
הם כותבים לנו תכונות הבורא , תעשו כמוהו , תעשו תבנית , הדגמה , כאילו שהבורא שורה ביניכם ותראו ,עד כמה שאתם מהר מגיעים למצב שזה יקרה .
זה פשוט וזה מושרש בחוק הטבע , אפילו בצורה אינסטינקטיבית , כמו בילדים .
רק בהם זה הטבע מחייב כך להתפתח ואנחנו צריכים לעשות את זה בהחלטה עצמית , בברית , בערבות וכו' זאת היגעה שלנו .
במה אנחנו צריכים לתת היגיעה ?
בלבנות בינינו צורת הבורא"...וכיון שלא עשו זאת אלא רצו לערב שם גם את האנכיית הצר, דהיינו, השלא לשמה, מכאן התפתח חורבן בית ראשון, שרצו לעשות הסגולות, של עשירות והרמת הכח - על הצדק, כשאר הגוים…"

זאת אומרת ,קלקלו יחסים ביניהם , הכניסו לשם דברים, שהם הפוכים מטבע הבורא

"...וכיון שהתורה אסרה כל זה, על כן הכחישו את התורה והנבואה וקבלו נימוסי השכנים, .."

זה מובן , כי כל פעם האגו , הכוח ההתנגדות לבנות צורת הבורא בין חברי הקבוצה , חברי האומה הוא גודל , גובר וצריכים כל פעם להיות כך זהירים שוב ושוב לבנות אותו ולכן ,בזה צריכים להיות בעבודה , במאמץ מתמיד , לעבוד נגד הכוח ההתנגדות , שזה נקרא אגו שלנו , לכן כאן יש מכשול

"...כדי שיוכלו להנות מהחיים, ככל שדרש מהם האנכיית. וכיון שעשו כך, התפוררו כחות האומה: מקצתם הלכו אחרי המלכים והקצינים האנכיים, ומקצתם הלכו אחרי הנביאים. והפירוד הזה נמשך עד החורבן…"

זאת אומרת ,הוא גדל והתעמק ,עד שהביא ממש לחורבן , זאת אומרת, שאותו דמות הבורא ,שהיית ביניהם לגמרי הסתלקה . כאשר אנחנו קוראים ממקורות ,שהרבה שנים לפני חורבן בית המקדש כבר הרגישו ,שהתחילו להעלם כל מיני סימנים של נוכחות הבורא בעם ישראלשאלה : איך זה שאדם רוצה להגיע לעצמאות ,הוא צריך למחוק את עצמו ?
תשובה : כן , זאת תחילת העצמאות והיתר עצמאות ,עד כמה שאני יכול להדמות , כמו שכותב בעל הסולם ,כל תנועותיו מקדיש לה' יתברך . זאת העצמאות
תלמיד : אפשר לנסות להתעמק במושג למחוק את עצמו
רב : לא ,תנסה ותמחיש . אין לי מה להגיד , למחוק את עצמו -
תנסה לחשוב ,שאתה נמצא במציאות ,שכולה ,כולה נפעלת ע"י כוח אחד , הבורא .
אתה רואה חברים , מה שאתה רואה , לא חשוב , אתה רואה , לפחות מקבל את זה ףשהכל נפעל ע"י כוח אחד , עד שתתחיל להרגיש את זה , צריכים לעשות מאמצים .
זה לוקח זמן ,אבל ,אחר כך אתה רואה ,שזה כך ומעבר לזה אחר כך אתה צריך ,בכל זאת ,כאשר יתגלה ,הרצון לקבל שלך יטשטש את זה , יבואו אליך כל מיני מכות , כל מיני בעיות , ,שעל פניהם אתה צריך שוב לחדש יחודיותו של הבורא בעולם וכו' , לקבוע "אין עוד מלבדו" , חוץ מזה טיב של העבודה שלו לקבוע , שזה "טוב ומטיב " , למרות שאתה תתחיל להרגיש , שכל מה שקורה זה ,כאילו ,לא לטובתך וע"י זה אתה בונה הכנעה שלך .
זה השלב הראשון , שממנו מתחילה תכונת הבינה , שלב מאוד חשוב , יסודי ואנחנו צריכים להתחיל לרכוש אותו , אחרת לא היית מדבר . אחרי זה נדבר הלאה ,אבל ,זה על הפרקשאלה : מה קשר בין הרמויה לחוק ההתפתחות , מה זה גורל העיוור , מה קשר בין גורל העיוור להתפתחות ?
תשובה : אני לא יכול להגיד ,מה מתכוון בעל הסולם .
הרמוניה בין הדת ,לחוק ההתפתחות ,או לגורל העיוור .
אז , דת וחוק ההתפתחות - זה אותו דבר , דת זה כל הידיעה ,שאנחנו יכולים לקבל מהשפעת הבורא על הנבראים , על העולם זה הכל נקרא דת , או , במילים אחרות, גילוי בורא לנברא , פעולות הבורא .
יש בזה הרמוניה למה ?
כי הדת ,שאנחנו מגלים הולך בדיוק לפי חוק ההתפתחות , כאשר חוק ההתפתחות זה יחס בין האור לכלי , שאור כל הזמן משפיע על הכלי , על הרצון וכל הזמן מפתח אותו . שלבי התפתחות רצון ע"י האור , שהם נקראים חוק ההתפתחות , אז, חוק ההתפתחות נמצא בלהתלבש בחומר ,הוא נמצא בהרמוניה , אין משהו ,שיפריע ביניהם , אלא ,לפי מה שהיה מתוכנן במחשבת הבריאה מתבצע בצורה עקבית , אין כאן שום דבר ,שיכול להפריע ,או לשנות את העניין
זה נמצא בהרמוניה בין מה שהיה במחשבה
ואחר כך בא בתוכנה
ואחר כך מגיע למעשה
, אחר כך מגיע לישום , סוף מעשה במחשבת תחילה .
או גורל העיוור , כאילו, למה זה גורל העיוור ?
גורל אנחנו מבינים ,כגורם ,שאי אפשר להשפיע עליו , למה הוא עיוור ?
מפני שהוא מגיע מהחלטה כזאת כלפינו , שהיא לא ניתנת לערעור ,אלא, פשוט חוק נתן ולא יעבור , לכן יש לך
התפתחות , שהיא נקבעת מראש , היא מתבצעת בצורה החלטית , אתה לא יכול לשנות בה שום דבר
ישנה הרמוניה בין תחילת הבריאה , סוף הבריאה , כל התהליך ,הכל נעשה ביחד , בהחלטה גמורה
כל זה קורה בצורה, שאין כאן שום דבר לשנות
אלא מה כן ? כי ,בכל זאת ,זה נעשה בשביל משהו ?
זה נעשה כלפי אותו אדם , שהוא צריך לשנות את עצמו ,כדי לראות את ההרמוניה הזאת בפעולות הבורא הנצחיות , שלמות ואז הוא מתקן את התפיסה שלו , קליטה שלו ,בהתאם לזה . זאת אומרת ,מה שיש לפניך - עולם אין סוף , שום דבר לא משתנה
מה יש כלפיך ? - משתנים דברים ,כדי ללמד אותך , איך להגיע לראות את העולם בצורת אין סוף , סטטי , שהוא ה"טוב ומטיב " שממלא כל המציאות

Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הגלות והגאולה " ) 23 דקות   Sat May 14, 2016 11:21 pm

לחיים לאון גדול
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הגלות והגאולה " ) 23 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: