פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הכנה לכנס " )

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הכנה לכנס " )    Fri May 13, 2016 8:48 am


בעוד שבוע יהיה לנו כנס , בעזרת ה' באמריקה , שנקרא "גילוי בעולם הזה " , זאת אומרת ,איך אנחנו יכולים להכין את עצמנו ,כדי להיות מוכנים , כדי לזרז גילוי בורא לנברא בעולם הזה ,שזה ,בעצם ,תחלית הבריאה .
כרגיל הכנס שלנו מתחיל משיעור אפס , הקודם לכנס עצמו ביום חמישי הקרוב , הנושא של השיעור "תחילת סוף ההסתרה שלו , גדלות הבורא והמטרה "
איך שזה כתוב , כתוב ,הנושא של השיעור ,כדי להביא את הנברא לגילוי בורא .
הנברא צריך לעבור הכנות , שכל מטרת ההכנה היא רכישת חסרון לגילוי בורא .
אם אנחנו נראה את כול הבריאה הגדולה הזאת ( דומם , צומח , חי , בני אדם ) אנחנו נראה ,שבעצם ,אין כל כך רצון לגילוי בורא , ישנם ,דווקא ,רצונות , שהם יותר ארציים , שהם כולנו מכוונים לחיי אדם , של הגוף שלו , משפחה , מדינה , עולם קטן ,שהוא נמצא בו . הוא מהתחלה נברא ,דווקא ,ברצון ההפוך מהבורא ומכוון ,ודואג רק לדברים הקטנים ומה שיותר מזה , שיוצא בתוך העיגול הקטן שלו ,הוא לא רואה , לא מרגיש , לא מתעניין ולא מורגש בו כחסרון , מה שקורה שם . ככה אנחנו בנוים והבורא ברא את זה מהתחלה , כדי שאנחנו ,דווקא ,על פני בעיות וחסרונות ,שאנחנו מרגישים בקיום יום יומי שלנו , גופני , שאנחנו ,דווקא ,על פני זה נגלה חסרון הנכון , לגילוי בורא .
אם היינו מגלים אותו במשהו לפחות , היינו מגלים אותו כמקור של כל החיים שלנו , שכל מה שקורה לנו זה "אין עוד מלבדו" וזה קורה אף ורק ממנו , שאנחנו תלוים בו במאה אחוז ולכן צריכים ,בעצם ,להיות קשורים אליו , אם אנחנו רוצים אפילו לקבל , לטובת עצמנו .
חכמת הקבלה לא מדברת בצורה כזאת , כי בצורה כזאת ,כאשר אנחנו תלוים בו וכדאי ,אם כן להיות קרובים אליו , להיות איתו בקשר הטוב - זו גישה דתית , עממית , של כל העמים , כל הדתות , כל האמונות , שאנחנו צריכים להיות בסדר עם כוח העליון , להביא לו כל פעם מתנות , קורבנות וכו' , כדי שירחם , שיעשה לנו ככה , שישנה את הגורל שלנו מרע לטוב .

חכמת הקבלה לא מתיחסת כך ליחס שלנו עם כוח העליון , אומנם שבאמת הכל תלוי בכוח העליון , אלא ,הולכת עוד יותר מזה , היא אומרת, שכוח העליון הוא מבצע תמיד פעולות טובות , כי הוא "טוב ומטיב " והוא לא משנה את הפעולות שלו , אלא , אתה צריך לשנות את היחס שלך אליו , אתה צריך לתקן את הכלים שלך ואז אתה תראה ,שכל הפעולו שלו עליך הן טובות בתנאי -
שאתה תתרחק מהרצון לקבל שלך , מרצון האגויסטי , מרצון להנות ואז אתה תתחיל לראות את החיים ,את העולם , הנהגה , השגחה בצורה אחרת , אבל ,זה שוב אף ורק בתנאי , שאתה מבין ,שחוץ מהכלים שלך אין לך מה לתקן , שחוץ ממך אתה נמצא באור אין סוף , "טוב ומטיב " ממלא את הכל , גמר התיקון , והכל זה ,מה שמדובר על השינויים , מדובר רק על השינויים שלך הפנימיים , האישיים בלבד .
לכן ,לא שאנחנו צריכים להביא לבורא איזה מתנות וקורבנות , כדי להמתיק אותו , כמו שאנחנו רואים את זה ,שכך כתוב בתפילות , באמונות , בבקשות גם בבעיות ,כאשר אנחנו מעלים אליו , שזה בשבלו - הכל אומרת חכמת הקבלה סה"כ בשבילנו , כדי שאנחנו נתחיל להתיחס נכון להבריאה ,שחוץ מהבורא , שהוא ממלא את הכל ועושה את הכל , אין כוח אחר וחוץ מהנברא ,שצריך לתקן את הקליטה שלו , הסתכלות שלו אין כאן מה לעשות
לכן כל העבודה שלנו היא להבין שהסתרה , שהבורא נסתר , היא לטובתנו , שאם היינו כלולים ב"טוב ומטיב " ו"אין עוד מלבדו " אז היינו נשארים כך כל הזמן , כי אין מה להוסיף על הפעולות הבורא ולא יהיה מה להוסיף על הנברא . ואם אנחנו נמצאים בהסתרה , נמצאים בניגוד עם הבורא אז יש לנו מה לעשות . ואנחנו ע"י זה שמתקנים את עצמנו בהתאם לבורא ויכלים להסיר את ההסתרה בהתאם לזה אז בזה אנחנו גם כן מגיעים לזה שמבינים אותו , מרגישים אותו , מתחילים להכנס לעבודה משותפת בינינו וכו'
יש כאן באמת תהליך מאוד מאוד מיוחד , שלא קורה לנו בעולם הזה באיזה מקרים ( עולי פה ושם ישנם דוגמאות אבל לא על התהליך כולו ) , עד שאנחנו לא מתחילים להשתתף בפועל , כאשר נכנסים להסתרה וגילוי , אנחנו לא מבינים איך שזה מסודר
אז בעצם חלק מהכנס הוא מדבר על זה , במיוחד שיעור אפס , שזו הכנה בעצם …


"...לט) ואחר שנתבאר, שכל התכלית הנרצה להבורא ית' מכל הבריאה אשר ברא, היא להנות לנבראיו, בכדי שיכירו אמיתיותו וגדולתו, ויקבלו ממנו כל הטוב והנועם שהכין בעדם,.."

אנחנו מכירים את השורות האלו בהקדמה לספר הזוהר של בעל הסולם , אז ,מטרת הבורא בבריאה, שנבראים יכירו את הטוב ,שבעצם הם משיגים בדבקות אליו , שהוא ,בעצמו ,טוב וממנו מורגש טוב , אבל ,זה מורגש אף ורק לפי דבקות , לפי השתוות הצורה ואנחנו ,כדי להיות הנבראים , ההפוכים ממנו , אז ,אנחנו כך ,באמת, מרגישים בינתיים ועוד נגלה ,עד כמה שאנחנו הפוכים ממנו ודווקא מהופכיות , מדבר והפוכו אנחנו יכולים לגלות הכל ,מה שיש בו ,ולהשאר בכל ,מה שאנחנו ,ויתרון אור מתוך חושך הוא ישאר כך , ורצון לקבל ,שהוא הפוך הוא לא מתבטל ולא נעלם ( זה נקרא שצמצום א' הוא נשאר ) ואנחנו ,דווקא, מנקודת ההיפוך הנמוכה משיגים אותו .
יוצא שכמה שאנחנו יותר ויותר מגיעים לגילוי בורא מצד אחד , אנחנו מצד השני חייבים להשאר הפוכים ממנו ואז מדבר והפוכו , משתי נקודות האלו , לפי מרחב ביניהן , לפי האיכות , פער ביניהן , אנחנו אז מכירים יותר ויותר את הבורא , פעולות שלו , דבוקים בו , דבוקים בפעולות שלו , "ממעשך היכרנוך " וכך אנחנו אז מגיעים לתחלית...שאלה : אם הבורא הוא "טוב ומטיב " ,למה אנחנו כנבראים צריכים להיות בצורה הפוכה ממנו וצריכים להרגיש חיים הגשמיים בצורה כל כך נבזית ומוגבלת ,וגם ,כאשר אנחנו הולכים ומתקנים את עצמנו ,אנחנו ,בכל זאת ,מתקנים את עצמנו כל פעם ומגלים את הבורא ומרגישים אותו מהפער בינינו דווקא ?
כי "כל הגדול מחברו יצרו גדול הימנו" , אי אפשר לעלות בסולם בקו ימין ,אלא, גם כן בקו שמאל , עולם במט' שערי קדושה דווקא ע"י זה ,שמגלים מט' שערי טומאה וכו' .
למה אנחנו צריכים לגלות בורא מנקודה הפוכה , מגלים שלמות מחוסר שלמות , מגלים טוב מרע וכו' ?

שאלה : כל הרגשות שבחיים שלנו בכלל במציאות בנבראים , בקיום הבריאה היא רק מדבר והיפוכו ( אם אני שובע ,אז ,לא יכול להרגיש איזה טעם ) הכל מגיע מתוך זה ,שחסר לי ואני נפגש ,או ,מגיע למה שחסר , לכן ,עד כמה שאני זקוק לדבר , כמה שאני נפגש עמו , לפי זה יש אז מידת התענוג , לא רק מידת התענוג ,אלא, מידת ההרגשה בכלל .
נגיד ,עכשיו אנחנו נמצאים בעולם אין סוף , כך אומרים מקובלים ,אז ,אנחנו רק מייצבים את עצמנו בחסרון יותר גדול , כל פעם יותר ויותר לדברים מסויימים , שנקראים רוחניים ונסתרים מאיתנו ולפי גודל החסרון תהיה לי מידת ההכירות , הבנה , הרגשה , תענוג ,או ,ההפך יכול להיות ( לא חשוב , אלא מידת ההרגשה ) בהדבר .
לכן ,כל העבודה שלנו היא להכין את עצמנו להרגיש דברים שבינתיים נסתרים מאיתנו מחוסר הרגשה . לכן ,האור ,שנמצא מסביבנו הוא אור הגנוז ע"י צמצום ואנחנו צריכים לעבור את התנאי הזה , צמצום . התנאי הצמצום הוא פשוט : שהאור נגנז מחוסר התאמה בין הרצון שלנו אליו ( שהוא כולו רצון להשפיע , אנחנו כולנו רצון לקבל )

איך אנחנו ,בכל זאת ,מגיעים למצב ,שאנחנו מתחילים להרגיש את האור ?
אין בכל הבריאה סה"כ אלא אור ורצון ( רצון להשפיע מצד האור , רצון לקבל מצד הנברא ), איך אנחנו , רצון לקבל , מקרבים את עצמנו לרצון להשפיע ,כדי להרגיש אותו וגם כן להשאר בסה"כ אנחנו ?
מקובלים גילו את זה ומסבירים לנו ,שזה הכל בתנאי ,שאנחנו לא משנים את הרצון שלנו , כמו שחושבים אנשים , לא , אנחנו משנים את הכוונה שלנו , שרצון הוא הולך ומתפתח , יגלה את עצמו יותר ויותר כרצון לקבל , רק הכוונה עליו אנחנו נצטרך לשנות ,שתהיה כוונה ע"מ להשפיע ואז בצורה כזאת אנחנו נתקדם לאור .
זאת אומרת לא ברצון מתקדמים לאור , ברצון אנחנו נהיה כל הזמן הפוכים מהאור , אלא ,ע"י כוונה ע"מ להשפיע , אנחנו מתאימים את עצמנו להאור
מה אנחנו עושים ע"י כוונה ע"מ להשפיע ?
אנחנו בעצם משתמשים ברצון לקבל שלנו ,כדי להשפיע לזולת
אבל ,איך אני יכול להשתמש ברצון לקבל שלי להשפיע על הזולת ?
אני לא יכול להשפיע לזולת ברצון לקבל שלי , כי הוא שלי , אני מרגיש את עצמי , חיים שלי , גוף שלי , קרובים שלי - זה "אני " . אני יכול מלהשפיע לזולת בתנאי ,שאני נכלל עם הרצון של הזולת קודם כל .
אני צריך רצון שלי לעצור , לעשות עליו צמצום , זה נקרא לספק אותו בצורה הכרחית
לגשת לזולת

לקבל ממנו רצון שלו , להרגיש רצון שלו , מה הוא רוצה , זה נקרא "תעשה רצונו כרצונך "
ואז ,אני משתמש ברצון שלו ,כי המקום ,שאני צריך למלאות , כמו שזה הגוף שלי , היית כל הזמן ממלא את עצמי ( זה נקרא גוף שלי ) כך אני עכשיו ממלא את הזולת , כמו שלי וזה נקרא "ואהבת רעך כמוך " ,כמו שקודם היית ממלא את עצמי באהבה , ככה עכשיו אתה צריך למלאות את הזולת באהבה
זה נקרא ,שאתה משפיע על הזולת. זה נקרא שאתה עושה פעולות ויכול להיות פעולות פיזיות או לא , אבל הכוונות שלך הן ע"מ להשפיע ובזה, דווקא ,,בהדגמה , בפעולה הזאת כלפי הזולת אתה יכול להיות מתאים לבורא, כי אתה לא יכול להשפיע על הבורא , מה תיתן לו ? הוא השלם , אלא ,הוא ברא לפניך עולם שלם , שחסר , חסר ואתה יכול ע"י זה שתשפיע על העולם להשפיע על הבורא .
אז ,בעצם ,העולם נראה לפניך כחסר , סובל וזה הכל נברא בשבילך
איך אנחנו מסדרים דבקות שלנו בבורא דרך העולם , דרך הקבוצה , דרך עשירייה ?
עד כדי כך, שאנחנו נפגשים עמ הבורא בפעולה הזאתשאלה : כתוב ש"אין עוד מלבדו " אין מקום פנוי ממנו , שבורא ממלא את כל העולם וכו' ואלו אנשים ,שמשיגים אותו ,כך כותבים על ההתפעלות שלהם , גילוי שלהם , אבל, מה זה נקרא כל העולם ?
כל העולם זה רצון שלי , מה שאני קולט בתוך הרצון
איך אני ,אם כך, גם מגלה ,כמו אותם מקובלים , שבכל הרצון שלי שולט הבורא וממלא אותו ו"אין עוד מלבדו " ?
ע"י איזו פעולה אני יכול לגלות שהוא שורה , קובע , מבצע , ממלא , כל מה שנעשה בכל העולם ( שזה רצון שלי, שדרכו אני קולט , תופס )
ע"י מה , ע"י איזו פעולה ?
ע"י זה ,שאני מבטל את עצמי , כאילו מוציא את עצמי מכל העולם , אני מקבץ את עצמי לנקודה אחת בלבד וכל היתר, שפעם היית ממלא עם הרגשה , עם הכל ,אני משאיר לבורא .
זאת אומרת ,הוא באמת ממלא את כל העולם . ו"אני " ? - אני יכול רק להרגיש ,שזה כך . כך אני רוצה שיהיה . זאת נקודת ההתחלה גילוי בורא לאדם , אם הוא כך מסוגל לעשות - היא נקראת עיבור


איך אנחנו עושים , ע"י איזה פעולות , מאמצים בחברה שלנו , בעשיריות ,אנחנו יכולים לעשות כאלו מצבים , שבאמת נפנה מקום לבורא , נקבץ כל אחד את עצמו לנקודה ?
איך אנחנו בונים מציאות כזאת בתוך עשירייה , כי עשירייה , היחס בינינו זה כל העולם . שם אנחנו רוצים לגלות את הבורא , לכן ,כל אחד מאיתנו חייב להיות כנקודה וכל האחרים לעומתה כל העולם שבו חברים ,שמתחברים יחד ,ובהם אני רוצה לגלות את הבורא ,השורה בהם בשלמות

שאלה :אם אנחנו מפנים רצון שלנו , שבו אנחנו קולטים כל המציאות , לבורא ( כל המילוים , רצונות , תשוקות , ציפיות ) , זה נקרא ,שאנחנו עושים צמצום , אחר כך אנחנו עושים כל מיני פעולות של החיבור בינינו , מרכיבים מקום בצורה אחרת ,ממה שהיה קודם , הרצון הזה שהיה קודם ,כדי למשוך , לבלוע כל העולם , דווקא, ההפך ,אנחנו רוצים לתת שם ,בתוך המקום הזה צבע אחר , יחס אחר של השפעה , אהבה , חיבור , חום , תשומת לב וכו'
אנחנו אומרים ,שבזה אנחנו כאילו בונים את הבורא , אתם עשיתם אותי " וזה באמת כך , כי אנחנו ברצון שלנו מרכיבים תכונות ,שאנחנו קוראים אותם בורא , בו-רא . דברו על זה , איך אנחנו עושים את הבורא ?
בתוך עשירייה , בתוך רצון ,שקודם היה אגויסטי , איך מרכיבים תכונות ההשפעה הדדיות ואיך בזה מתחילים להרגיש את התכונה הזאת הכללית, שזה הבורא , איך הוא כך מתראה בנו , נולד ובא ?
והגילוי בורא ברצון המתוקן החדש הוא נקרא נשמה

שאלה : בלי הסתר אי אפשר להרגיש גילוי , יתרון אור על פני החושך . אנחנו תמיד יכולים לזהות לפי הניגוד ( צבעים , צלילים לא חשוב מה , אבל צריכים להיות שני דברים מנוגדים ,אחרת הנברא לא תופס ) הבורא זו תכונה אחת , אנחנו לא יודעים ,איך שזה מצדו , לא יכולים להבין את הדברים האלו …
איך אנחנו שומרים על ההסתרה ,כדי להגיע לגילוי ?
למרות שאנחנו רוצים לגלות את הבורא וזה רצונו , איך אנחנו מגלים אותו ובכל זאת ,אז ,מה נשאר בהסתרה , כי בניגוד בין שתי רגשות שם אנחנו מגיעים לגילוי , שם אנחנו מגיעים למעמד שלנו , למצב שלנו מי אנחנו באמת ?
איפה נמצאים ?
זה בדיוק בתפר בין גילוי והסתרה . מה אנחנו מסתירים , מה אנחנו מגלים , איך אנחנו שומרים על ההסתרה , איך אנחנו מרחיבים את הגילוי ?

שאלה : כאשר אני מבטל את עצמי כלפי החברה , זה אני מבטל את עצמי כלפי הבורא . כאשר אני אומר, שאין חוץ מחברים שום דבר - אני אומר ש"איו עוד מלבדו " , אם אני כך מתיחס לעניין ,אז, באמת הבורא מתגלה בתוך החברה , אז ,יש גילוי , על פני מה ?
על פני זה ,שאני מסתיר את עצמי , מצמצם את עצמי . מזה שהיית שולט על כולם , על כל העיגול, אני מצמצם את עצמי לנקודה ,ואז אני מגלה את הבורא , את החברים וקשר בינינו מחוצה לי .. תדברו על זה, עד כמה שזה ברור ,שזה מתבצע בתוך עשירייה ?

כאשר אני מבטל את עצמי כלפי החברה , כלפי עשירייה , כמו שכותב רב"ש , מה אני בזה עושה ?
אני עושה את הבטול שלי כלפי הבורא . רציתי קודם לשלוט על העשירייה ואני מצמצם את עצמי לנקודה , זאת אומרת ,אני לא קיים , רק נקודת המומחה הזה קיימת , שזה ה"אני " שלי בלבד , וכל הקבוצה זה ,כמו הבורא ,שהיא קובעת ועושה את הכל והיא שולטת בחיים שלי בהכל , כמו הבורא ,שממלא את כל המציאות ומבצע את הכל ואין כאן פעולות מצד הנברא ,שיכולות להשפיע על זה משהו ( מחשבות , רצונות , שום דבר לא יכולים להשפיע על הבורא ) . זה אני צמצמתי את עצמי ומשאיר את הקבוצה ,כשולטת בי בהכל , זה כמו שאני מצמצם את עצמי כלפי הבורא ,ששולט בכל העולם , כבר בנקודה אחת אני דבוק בו - זה כבר כניסה לעיבור , זה דבר אחד ,


דבר שני, מה אנחנו צריכים לעשות ?
שזה ,שאני בטלתי את עצמי כלפי הקבוצה , אני צריך לקבל את הקבוצה ,שהיא שולטת עלי , ע"י זה ,שאני מקבל אותה כשולטת עלי או ע"י זה, שאני מקבל בורא ,שהוא עושה הכל בחיים שלי ( שזה אותו דבר ) .
כל מה שקורה , כאשר אני מתחיל לקבל את זה לפחות מנקודה הנוכחית והלאה , אני בזה מתחיל לגדול כעובר מתוך נקודה יותר ויותר , כאשר באני נבטל את עצמי על פני כל מה שבורא עושה איתי ...
אני דואג רק בדבר אחד - כל הזמן להיות דבוק בו . אז ,ככה אני גם כן מתיחס לחברה , לא חשוב, מה שקורה בה , אני מבטל את עצמי ומקבל אותה בצורה ,שבורא שם נמצא בתוך החברה עם החברים , עם הכל , כאשר אני שומע מהם , אני שומע ממנו . אז ,בבטול כזה המתגבר , וודאי,שכל פעם יש לי בקורת עליהם יותר ויותר אני בזה מגדיל נקודת הטיפה שלי , נקודת הדבקות הראשונה ואז אני מתחיל לגדול , עד כמה ?
עד שאני מכסה את כל העיגול שלנו וזה נקרא ,שנמצא בדבקות שלם עם הבורא . הכל מתבצע בתוך הקבוצה בצורה כזאת , אז ,תדברו על זה בבקשה

Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הכנה לכנס " )    Sat May 14, 2016 11:24 pm

לחיים לאון
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום משיעור בוקר 12.10.2016 ( " הכנה לכנס " )
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: