פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום משיעור בוקר 16.10.2016 ( " הכנה לכנס שיעור מס.5 עבודה והליכה במדבר ) 29 דקות

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סכום משיעור בוקר 16.10.2016 ( " הכנה לכנס שיעור מס.5 עבודה והליכה במדבר ) 29 דקות   Mon May 16, 2016 9:29 am


1) אם האדם עובד עבודתו בעל מנת להשפיע, ולא רוצה שום תמורה חזרה, אלא הוא רוצה רק לעבוד עבודת הקודש, ואינו מקוה שיתנו לו שום הוספה על מה שיש לו [...] היינו בזה שהוא מקבל איזה ידיעה, שהוא הולך על דרך הנכונה, שבטח שזה הוא תביעה צודקת, מכל מקום גם על זה הוא מוותר, משום שהוא רוצה ללכת בעינים עצומות להאמין בה'. ומה שיש ביכולתו הוא עושה, והוא שמח בחלקו [...] היינו דוקא בזמן שהאדם מקבל את עבודתו יתברך בלי שום תנאים, אלא שמסכים לעבוד את עבודת הקודש בלי שום תמורה, שזה נקרא "כניעה ללא תנאי", אז הקב"ה כורת עמו ברית.
(רב"ש-א', אתם נצבים היום כולכם)


מהתחלה , מי שרוצה להגיע למטרת הבריאה הוא צריך להבין כמה עיקרונות -
קודם כל הוא נמצא בשליטה "טוב ומטיב " ו"אין עוד מלבדו " .
כדי לקבוע את זה , זה נקרא להמליך את הכוח העליון על עצמו ,הוא צריך לעבור דרך כל מיני הפרעות , שדווקא הפרעות האלו , הן יבנו בו את היחס הזה "אין עוד לבדו ו " טוב ומטיב "
כדי לעבור את זה הוא צריך חברה
ההליכה שלנו היא נקראת במדבר . מה היא הליכה במדבר ?
בזה ,שמייבשים אותנו ברגש ושכל שלנו ,שאין שום הצדקה לזה שאנחנו נמצאים ,דווקא ,ב"טוב ומטיב ו " אין עוד מלבדו " .
אנחנו מצד האגו שלנו , מצד הרצון לקבל, שאנחנו נמצאים בעולם הזה חושבים ,שכמה שאנחנו מתקדמים , אנחנו יותר ויותר מבינים , רוכשים ידיעות , הבחנות , נסיון וכו' כאן זה הפוך , ההליכה שלנו היא הפוכה -
אין נסיון ,שעוזר
אין עובדות ,שמתאספות ונותנות לאדם בטחון
הכל ההפך , כי אנחנו הולכים לרכוש כלים דהשפעה .
זה משהו אחר לגמרי, ממה שקורה לנו בדרך לימוד , קבלת הנסיון בעולם הזה , שהוא כולו אגויסטי ואז אנחנו רוכשים ע"י אגו שלנו כל מיני התרשמויות והן הופכות להיות לידע , רגש , שכל , נסיון וכו'
לא , ההליכה בדרך הרוחנית היא הפוכה . לכן ,וודאי ,שהרבה אנשים לא מסוגלים להתמודד עם זה ועוזבים . הם לא מבינים , אין להם סבלנות לעכל את זה , כי עד ,שאפילו תופסים את הדברים האלו , זה לוקח זמן .
הדרך היא כזאת , שאנחנו מקבלים כל פעם הבחנות שליליות , יותר ויותר ,כנגד מציאות הכוח העליון , נגד "טוב ומטיב " , נגד "אין עוד מלבדו " . אנחנו רואים גם כן חברים שלנו ,יותר גרועים , שפלים את עצמנו גם כן וכל זה מצטבר למצב ,שאדם לא יכול לסבול , שאין לו לא פנימיות ולא חצוניות , שום תמיכה במשהו , שהאגו שלו יכול לפחות לאחז במשהו וקצה החבל ,שהוא יכול לתפוס בו וכך להינצל ,או , מימי מבול ,או , יובש המדבר, זה רק , כאשר הוא מחזיק בחברים . גם בחברים הוא לא כל כך יכול לאחוז , כי בסה"כ ,מה יש לו עם חברים ?
הוא לא מרגיש בהם שום חשיבות , אלא , שיש לפניו כמה כללים , יש

לפניו כמה עובדות , שעכשיו אמרתי ועוד יותר , שאפשר לקבץ מזה התרשמות כזאת גדולה , שלמה ממש , סיפור שלם לכתוב , כמה שאדם נמצא בעבודה , בגלות , במבול , או , במדבר ללא שום תומכים , אלא , אם מתוך הקבוצה , שכולם כך נמצאים ואין לגמרי שום יסוד לרגליהם , אלא , הם קבלו את זה לעצמם מקודם , שהם לא עוזבים ותומכים זה בזה , למרות שנמצאים במצב הכי ענוש , בדרך ללא מוצא , בעסק שלא מצליח , בכלום , אין שום תמיכה , אם אז במקרה כזה הם עוזרים זה את זה ומבינים שאין להם מה לעשות , אלא רק לצעוק , לבקש , להתפלל , לעלות מ"ן וכך בהתעוררות מלמטה הם מצליחים . כך מתקדמים
לכן , לגבי שאנחנו שנקראים , רוצים להקרא עם ישראל , ישר-אל ( קבוצה ,שהולכת לישר-אל היא נקראת עם ישראל , עם ה' ) , היא התייסדה על בסיס אהבה , שמתחייבים, אם לא נמצאים בזה ,אז ,בכל זאת אנחנו מקבלים את זה כיסוד , שע"י אפילו ,שזה לא נמצא בנו , אנחנו מתקדמים ואז אנחנו מוצאים הליכה הנכונה , מתחילים לקבל הבחנות הנכונות , מתחילים להיות בעלי נסיון בזה, שמפעם לפעם אין שום הוכחה לצד הבא , צד הבא יותר גרוע מצד הקודם , מתגלים כשלונות ,שהם מוחקים כל היסוד הקודם , כל הנסיון הקודם , כי אנחנו כל פעם צריכים לקבוע את עצמנו למעלה מכל הדעת , מכל הנסיון ,לכן ההליכה היא תמיד כזאת ,שאתה כל הזמן נמצא במצב עוד יותר בחוסר עונים מקודם ורק כלל אחד -
מתחברים יחד ופונים לבורא וזה עוזר , למרות כל העובדות והוכחות ,שאין כאן מה לעשות בדרך . כמו שאנחנו ראינו חברים שלנו בעבר ,שלא יחזיקו בדרך ונפלו , אנחנו צריכים לפחד ,שזה לא יקרא לנו , במיוחד עכשיו ,כאשר אנחנו נכנסים לשלב החדש , שזה באמת שלב ,שצריכים להתחיל לעשות צעדים ,מה שעכשיו ציירתי . לכן השאלה היאשאלה : איך אנחנו יכולים לייצב לעצמנו , לצייר לעצמנו שלבי התקדמות שלנו במצב ,שנקרא למעלה מהדעת , מדבר ?
ללא שום הוכחות , ללא שום הצדקות . איך אנחנו בונים ההליכה שלנו קדימה ,עד שכל צעד וצעד נעשה אצלנו מוצלח ?
על מה מתבססים , איך מייצבים את עצמנו שבהחלט נעשה את זה גם בשמחה , "בך בחר ה' " וכך הולכים ?

שאלה : בואו נצייר ,מה אנחנו צריכים לתת לאדם ,כדי לספק לו תנאים לעשות צעד קדימה רוחני ?
נגיד ,לוקח מישהו , איך אנחנו מייצבים אדם , איך אנחנו מצליחים לעשות לו מצב , סיטואציה בחיים פנימיים וחצוניים כאלו , שלא תהיה לו ברירה ,אלא, לעשות צעד קדימה רוחני ממש ? קונקרטי מאוד , מה אנחנו צריכים לייצב לו ולא באיזו צורה לייצב, זה עוד משהו נוסף ?
שיהיה לו ברגש , בשכל , בתנאים חצוניים , שיהיה לו בתנאים הפנימיים ?שאלה : מה היא המטרה שלנו בלייצב בו תנאים האלו מיוחדים ?
מה צריכה להיות התרשמות שלו בסה"כ מהנתונים ,שעכשיו מתיצבים בו במוחא וליבא ?
כנרא ,הם הנתונים ,שמוחקים "אין עוד מלבדו " ו "טוב ומטיב " , המקור של המצב ,שאדם בו נמצא . כן ?
איך אנחנו עושים את זה ?
שאפילו ,שרוצה באיזשהי צורה קצת להמתיק את עצמו ,שיש עוד "אין עוד מלבדו " ו "טוב ומטיב " , אבל ,רוצה את זה ,כדי להמתיק את עצמו , שיש לו על מה לסמוך , לפחות ככה וכו' ...אז אנחנו מוחקים לו כל האלו היכולות להנצל , איך אנחנו נייצב לו את זה ?
נשאיר אותו בחוסר עונים , בחושך גמור , מצרים

איך אנחנו משאירים לו במצב כזה ,בכל זאת ,קצה החוט ,שהוא יוכל ללכת הלאה ?
מה כאן ההצלה ,שיכולה להיות , כי צריך להיות ,אחרת איך יתקדם ?
לא רוצים לקבור אותו , שסתם ישתגע מהמצב, שלא יראה שום תוצר מזה
איך אדם מוצא קצה החוט ,שע"י הוא ממש יוצא מהמצב ?
כתוב "שאין אסיר …" איך זה קורה ?
איך הוא מוצא יציאה ,לא סתם שהוא בורח מהמצב , הוא מברך על המצב עצמו ולא בורח ,אלא ,ממצב הזה בונה מצב הרוחני למעלה מהדעת ?
איך אנחנו מסדרים לו ,בכל זאת ,את היכולת הזאת ?
דברו יחד , אנחנו לא בכנס אמריקאי , אלו לא תרגילים למתחילים

שאלה : האם אנחנו יכולים לתאר מצב ,שעד כמה שה"אני" , האגו שלי ( יש אני נקודה שבלב , ויש אני האגו ) סובל , הבורא נהנה ?
איך אנחנו יכולים להעמיד זה כנגד זה ?
אם זה נופל זה קם , רק שזה יהיה ברור לכולם שככה זה

שאלה : איך אני מגיע ללהנות מזה, שאגו סובל ?
איך אני מתעלה מעליו כך ,שהסבל שבו הופך להיות לתענוג שלי ?
זה נקרא ,שאני דבוק לבורא ולא לרצון לקבל .
איך אני עושה את זה ?
איך המכות עוזרות לי להתנתק מהאגו ,שסובל ואיך אני אז נדבק לבורא ?
איך אני עושה את זה ע"י מכות מכוונות מצדי ולא ,ששולכים לי מלמעלה בדרך בעתה ,אבל ,אני רוצה לעשות את זה בדרך אחישנה בדרכי ?
איך אני מתנתק מהאגו ע"י זה ,שנותן לו מכות מכוונות בעצמי ואז אני בקלות ובמהירות עושה את דרכי לבורא ?
תביאו כמה דוגמאות , עצות , מה עלינו לעשות ?

Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 16.10.2016 ( " הכנה לכנס שיעור מס.5 עבודה והליכה במדבר ) 29 דקות   Tue May 17, 2016 9:35 pm

לחיים לאון
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום משיעור בוקר 16.10.2016 ( " הכנה לכנס שיעור מס.5 עבודה והליכה במדבר ) 29 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: