פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום משיעור בוקר 17.10.2016 ( קטעים נבחרים בנושא: ספירת העומר 2016 ) 35 דקות

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחום



מספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סכום משיעור בוקר 17.10.2016 ( קטעים נבחרים בנושא: ספירת העומר 2016 ) 35 דקות    Tue May 17, 2016 6:31 am


התקופה הכי קרובה לנו ,למצבנו זו תקופה שלפני פסח , זמן הפסח בין פסח לעצרת ועד השבועות .
זו תקופה, שאנחנו נמצאים בה , רוצים להיות בה , היא הכי קרובה , תקופה ,שהיא הראשונה בהתפתחות האדם . במה היא מיוחדת ?
אנחנו נקרא קטעים האלו ,שאספו לנו
תקופה שלפני פסח - זו תקופה של טהרת הכלים ליציאה מהרצון לקבל . היציאה מהרצון לקבל היא נעשית ע"י יסורי מצרים , מכות מצרים , שאותו הצער, שמתגלה בכלים דקבלה ,עוזר לאדם לברוח מהכלים האלו , לא להיות בשליטת הפרעה . כך יוצא ,שמה שמתגלה ברצון לקבל ,זה כל כך לא נעים , שזה עוזר לבני ישראל להתחבר , זאת אומרת ,זה עוזר לחברים להתחבר בקבוצה ,זה עוזר דרך זה להתחבר לבורא בדרגה הראשונה ,הנמוכה עדיין .
לפני יציאת מצרים אנחנו נקראים ,כמו כל האומות העולם ,כאשר נמצאים תחת שליטת הפרעה
. ביציאת המצרים , כאשר מתנתקים, אנחנו הופכים להיות לדרגת הבהמה ומתחילים לרכוש אור החסדים . לכן ,אנחנו מדברים על העומר , שזה מאכל בהמה וכל 49 ימים ( 7X7 ) ,שזה בגוף שלנו אנחנו מקדשים , מתקנים את הרצונות שלנו מהנשמה, שיאיר בהם אור חסדים . זה בעצם ספירת העומר .
מפני שהעיקר של הכלי הזה מתגלה בחלק ממנו , בספירה 33 ( לג ) ,אז ,אנחנו סופרים יום הזה במיוחד ואז יש כלפי זה כל מיני סיפורים , שאיזה סוג הקשר יש לנו כבר ביום ה "לג בעומר"
מפסח עד השבועות זה טהרת הכלים , גם במוח , גם בלב , שאנחנו נוכל להתעלות מעל האגו יותר ולא סתם להתעלות אנחנו ,בעצם ,מתעלים כבר ביציאת מצרים , כבר שם זה קורה , בפסח , אבל , אחרי זה אנחנו מתקנים את הכלים האלו . זאת אומרת, הכלים צריכים להיות מלאים באור החסדים יותר ויותר
כך אנחנו , לפני זה ,שהיינו נקראים עכו"ם לפני יציאת מצרים
אחר כך הופכים להיות לבהמה טהורה לאט ,לאט
עד שבשבועות ,כאשר מקבלים תורה ,ובזה מתחילים לקדש את הכלים …
וע"י תורה אנחנו נעשים בדרגת האדם , שזה כבר מקבלים תורה , מתנה , זוכים לערבות , חיבור, עוד יותר גדול בינינו ובהתאם לזה גם לבורא .
התקופה הזאת כולה היא מספרת לנו על המעבר מאוד מיוחד מהמצב ,שאנחנו שקועים ברצון לקבל , באגו שלנו , אומנם שמשתדלים ,כביכול , עושים מאמצים להתחבר בינינו ,ובורא ,אבל ,לא הולך לנו , זו נקראת תקופת מצרים . רואים ,שזה אי אפשר ,אבל, באין ברירה נמצאים בשליטת הפרעה , בשליטת אגו , שרוצים להתחבר ולא יכולים ( שימו לב ,באיזה מצב אנחנו צריכים להיות ) ואז מרגישים ,שנמצאים בגלות . ואז , כאשר אנחנו מרגישים ,שבאמת משתדלים ולא יכולים ונמצאים בגלות וסובלים , צועקים , " ויאנחו בני ישראל מן העבודה ויזעקו" ,אז ,אנחנו מתחילים לקבל עזרה בזה , שאותו האגו ,שאנחנו שקועים בו , הוא נותן לנו מכות
מה זה מכות ?


דברנו על זה בשבועיים אחרונים , שזה בושות , אכזבות הרבה מאוד כאלו מצבים ,שעוזרים לנו להתנתק מהאגו , שאנחנו מכל דבר, שעושה לנו צרות ,רוצים לברוח ממנו . זאת התקופה ואז ע"י זה ,שעוברים עלינו עשר מכות , שאנחנו רוצים להתחבר ולא יכולים , מחזיק אותנו אגו שלנו ,שנקרא פרעה ואנחנו מרגישים בו ,באגו שלנו ,מכות וזה עוזר לנו לזלזל בו , לרצות לצאת ממנו וכו' ,כך אנחנו מכינים את עצמנו מבריחת מצרים
אחר כך כבר ,כאשר אנחנו מתעלים מעליו ,אנחנו מתחילים לעבוד על הכלים האלו שע"י יתעלות מהמצרים , נמצאים למעלה ממנו ומתחילים בכלים האלו לרכוש אור האמונה .
בכלים האלו אנחנו עדיין נקראים ,כמו שאמרתי בהמה , זה נקרא אילם ,שאין לנו עדיין דרגת האדם , אלא, דרגת החי , אוכלים אוכל בהמי , זה כל העומר .
רק בהכנה שלנו , שעוד לא דברנו מספיק , נדבר היום ואולי עוד , לקראת השבועות אנחנו מתקנים את הכלים כך ,שבהם אפשר כבר לקבל המאור המחזיר למוטב בצורה כזאת ,שהוא הופך אותנו לדרגת האדם ואז אנחנו זוכים לקבלת התורה ולמאכל האדם ...

שאלה : מה אתם חושבים , שיתאר כל אחד ואחד ,איזה מכות הוא היה צריך לקבל , כדי יותר לא להשתמש באגו ?
כמו ממש במשהו ,שמביא לו מוות , משהו שבורח מזה ,כמו מהאש ?
שיתאר כל אחד ואחד ,איזה מכות , זאת אומרת ,באיזו צורה הוא צריך להרגיש את המכה ,כדי יותר לא להשתמש באגו וכל הזמן להיות בע"מ להשפיע , באהבה , בחיבור עם החברים והבורא , שרק בזה ירצה להיות ולא בשום דבר אחר ?
איזה מצב היה עוזר בלא לנגוע יותר באגו שלי , לא לעצמי , ההפך , היית משתדל כל הזמן לעשות חשבון לא לעצמי ?
כי אם לעצמי , אז , בטוח אני אקבל מכה .
איך היית מעלף את עצמי כך להתנהג ?



בואו נגיד ,שקבלנו מכות מצרים ומתנתקים ממצרים ועכשיו אנחנו צריכים לרכוש כלים למעלה ממצרים , בואו נקרא

1) "שִׁבְעָה שָׁבֻעֹת תִּסְפָּר לָךְ, מֵהָחֵל חֶרְמֵשׁ בַּקָּמָה תָּחֵל לִסְפֹּר שִׁבְעָה שָׁבֻעוֹת. וְעָשִׂיתָ חַג שָׁבֻעוֹת לַה' אֱלוֹהֶיךָ". וכן נאמר (ויקרא כג, טו-טז): "וּסְפַרְתֶּם לָכֶם מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת מִיּוֹם הֲבִיאֲכֶם אֶת עֹמֶר הַתְּנוּפָה שֶׁבַע שַׁבָּתוֹת תְּמִימֹת תִּהְיֶינָה. עַד מִמָּחֳרַת הַשַּׁבָּת הַשְּׁבִיעִת תִּסְפְּרוּ חֲמִשִּׁים יוֹם וְהִקְרַבְתֶּם מִנְחָה חֲדָשָׁה לַה'."
(דברים טז, ט-י)


מה שכתוב בתורה בצורה כזאת ,לגמרי שלא שייכת לרצון לקבל , לא לסבל ,ולא למהפכה ,שצריכה לעבור על האדם ,מיציאה מהאגו לרצון להשפיע , למאבקים פנימיים עבור הקשר בין כולם , כדי לזכות להיות ראוים לקבלת האור , מה שנקרא תורה .
ככה ,תספור 7 כפול 7 וזהו .
רק כדי לראות ,עד כמה שהתורה היא נסתרת


2) הנה חג השבועות ממשמש ובא, שהוא זמן מתן תורתינו. ידוע ששבועות הוא בחינת מלכות בעולמות והלב בהאדם. כמו שפירש אאמו"ר זצ"ל על "מקדש שביעי", ששביעי הוא מלשון שֶׁבִּי-הוא.
דכוונתו, שה' יתברך מלביש בלב האדם, וזמן מתי יכולים לפרש שהתורה מתלבש בנפש האדם לכן נקרא שבועות - ונקרא מתן תורה, דהיינו שהתורה מתלבש אז בלבות כל אחד ואחד מהכלל ישראל. שבזמן הספירה מפסח עד שבועות הוא בחינת טהרת הכלים, שהוא בחינת טהרה בליבא ומוחא. וכשהכלים נגמרים זוכים אז לבחינת תורה.
ולכן, לפני פסח היה הכנה בטהרת הכלים על בחינת אמונה, הנקרא בחינת מצוה, ועל ידי יציאת מצרים זכו לבחינת אמונה בסוד "אנוכי ה' אלוקיך אשר הוצאתיך מארץ מצרים". ואחר פסח, מתחיל העבודה לטהרה לבחינת הכנה לקבלת התורה. ובזמן כשהתורה מתלבשת בנפש האדם, אז נקרא שבועות זמן מתן תורתינו.
(רב"ש-ב', אגרת נ"ב)


שאלה : אז בואו אנחנו נדבר על השלבים האלו, שהוא מדבר
לפני פסח
בזמן הפסח
בתיקונים של העומר
במתן תורה
איך זה צריך להתרחש בנו ?
כל הדברים האלו ,זה כלפי הקשר בינינו אך ורק .
איזה תיקונים אנחנו עוברים במוח ובלב בכל השלבים האלו ?




3) עומר מלשון "מאלמים אלומים", שהוא בחינת קשר. שהאדם צריך להשתדל, שהקשר בינו לה' יאיר, מלשון ספיר ויהלום. היות שהעולם נקרא בחינת ששת ימי המעשה ושבת, שהם ז' ספירות, ויש התכללות הספירות, לכן אנחנו צריכים לקשר עצמנו לה' בכל ימי שנות חיינו, שהם ע' שנים, המכוון לזה סוד שכל אחת כלולה מעשר הספירות.
ועל ידי זה שמתקנים את הקשר, הנקרא בחינת עומר, אז יכולים לזכות לבחינת תורה, שהוא בחינת חרות ממלאך המוות, כמו שאמרו חז"ל "אל תקרי חרות אלא חירות", שיוצאים משיעבוד היצר על ידי התורה. וזה תלוי לפי הקשר שיש לאדם עם ה'. ובזמן שהאדם בפירוד, אז נקרא האדם בחינת עכו"ם. ולא נתנו התורה, אלא לעם ישראל, כמו שכתוב "לא עשה כן לכל גוי ומשפטים בל ידעום", כי התורה נקרא בחינת משפט ומתנה, ניתן רק לישראל. ולא נקרא ישראל, אלא בזמן שהוא מחובר לה'.
(רב"ש- ג', ענין עומר)


שאלה : יש כאן שלוש דרגות
גוי
אחר כך בהמה קדושה , כאשר אדם מטהר את עצמו
ודרגת האדם
איך אנחנו עוברים דברים האלו ובאיזה מצבים ?
איך נקראים מצבים האלו ?


4) ...ובענין ספירת העומר, זה ידוע דעיקר עבודת האדם הוא להתקשר את עצמו לה'.
"עומר" מלשון מאלמים אלומים. ופירש רש"י, "כתרגומו מאסרין אסרין, עמרין". שהכוונה שעל ידי זה שהאדם נעשה אלם, ואינו פותח את פיו עם טענות נגד הקדוש ברוך הוא, אלא אצלו "כל מה דעביד רחמנא לטב עביד" (ברכות ט') ואומר את עצמו, דהיינו מחשבתו ורצונו, שיהיה רק לשם שמים - אז הוא עומר.
דהיינו, על ידי זה שמקשר בקשר אמיץ את כל מחשבותיו ורצונותיו, שיהיה להם רק מטרה אחת, היינו לעשות נחת רוח ליוצרו, אז האדם נקרא בשם עומר.
וספירת העומר, המפורשים אמרו שהוא מלשון "ותחת רגליו כמעשה לבנת הספיר וכעצם השמים לטוהר".
שפירושו הוא, שעל ידי זה שהאדם מקשר את עצמו להקדוש ברוך הוא, אז האדם זוכה שיתגלה עליו אור ה'. נמצא שהאדם, שעל ידי זה שהאדם שנעשה עומר, שקושר את כל הרצונות בקשר אחד, היינו למטרה אחת שהוא לשם שמים, אז מאיר העומר הזה. וזה סוד ספירת העומר, שהאדם מאיר באור ה'.
והיות שיהודי כלול מז' מדות, וצריכים לתקן אותם שיהיה לה', ויש כלל שכל מדה כלולה מחברתה, לכן יוצא לנו ז' פעמים ז', הרי הם מ"ט ימים. לכן אנו סופרין מ"ט יום עד קבלת התורה. כי העומר הוא משעורים.
שהכוונה, שהוא בא משעורים, על ידי זה שהוא משער בליבא את גדלות ה', כמו שפירש הזהר הקדוש על פסוק "נודע בשערים בעלה", אומר הזהר הקדוש, "כל חד וחד לפום מאי דמשער בליבא" [כל אחד ואחד לפי מה שמשער בליבו], באותו שיעור שורה עליו האור של הקדוש ברוך הוא על האדם.
וזה נקרא בחינת אמונה. וכשהאדם זכה לאמונת ה' אז נקרא בחינת בהמה. וזה ענין שהעומר היה של שעורים, שהוא מאכל בהמה, שהכונה שעוד לא זכה לדעת התורה. מה שאם כן בשבועות, שזוכין לקבלת התורה, אז מקבלין את הדעת התורה, לכן מקריבים את מנחת חיטין שהוא מאכל אדם, שהוא בחינת מדבר. מה שאם כן מטרם שזכה לבחינת תורה שהוא בחינת מדבר, אז נקרא מנחת שעורים, שהוא מאכל בהמה. ואז נקרא מאלמים אלומים, שהוא בחינת אלם, שהוא רק בחינת חי ולא מדבר. שרק על ידי התורה זוכין לבחינת מדבר.
(רב"ש- ב', אגרת נ"ט)


Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משה



מספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 17.10.2016 ( קטעים נבחרים בנושא: ספירת העומר 2016 ) 35 דקות    Tue May 17, 2016 10:27 pm

לחיים לאון cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום משיעור בוקר 17.10.2016 ( קטעים נבחרים בנושא: ספירת העומר 2016 ) 35 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: