פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות    Wed May 18, 2016 8:55 am


1) עשו כפי כוחכם, ותשועת ה' כהרף עין, והעיקר העומד היום לפניכם, הוא אחדות החברים והתאמצו בזה יותר ויותר, כי יש בה לשלם בעד כל החסרונות.
(בעל הסולם, אגרת י')

אנחנו יודעים שהשגת הבורא , שזו המטרה של הנברא ולכן הוא נמצא בעולם הזה , במצב מיוחד, שהתייצב כך ,שרק ממנו אפשר להשיג את הבורא , המצב הזה ,הוא מיוחד בזה , שהעולם הזה ,זה מצב ,שהוא לגמרי מנותק מהכוח העליון בעיני הנברא ,ודווקא הנקודה הזאת היא נקודה החשובה , שהיא ניתוק ונותנת לנברא מקום יציב ,שממנו והלאה הוא בונה את עצמי להזדהות עם הבורא .
אבל ,להזדהות עם הבורא אף ורק בתנאי , שהנברא רוכש תכונות שלו ויחד עם זה נשאר נברא . לכן ,יש כאן התקדמות בשני קווים , שני רגליים
שנברא צריך כל הזמן להשאר כנברא , זאת אומרת ,חייב להיות בו , מה שנקרא , יצר הרע , תכונות ההפוכות מהבורא
וחייב על סמך זה ,למעלה מזה ,לרכוש תכונות הדומות לבורא
ובשתי צורות האלו ההפוכות ודומות , הוא יהיה מורכב ואז הוא יעמוד גם כן בשליטה עצמאית וגם להזדהות , להדמות לבורא . ורק בתנאי הזה מגיע לאותה רמה , אותה דרגה , אותה מציאות ,כמו הבורא , שזו מטרת הבריאה , בשיביל זה הוא נברא.
הבעיה שלנו ,שאנחנו בעלי הרגשה בלבד , הרצון שלנו זה חומר ,שמרגיש בלבד, ולאט לאט ,כאשר חומר הזה מתחיל להתפתח ע"י האור ,שמשפיע עליו ( איזה כוח זר , כוח החצון , דווקא כוח ההפוך מהרצון , כי רצון יש מאין ואור הוא יש מיש ), אז , האור, שמשפיע על הרצון, הוא משפיע לרצון השפעה מיוחדת , שמגדילה את הרצון ...,שהוא רוצה יותר ובזה הוא מתקדם ,ובזה הוא ,בעצם, מתרחק מהאור , נעשה יותר ויותר מנוגד לו , כי רוצה יותר וכדי להשיג את הרצוי , הוא מתחיל לבדוק איך ? מה ?
וכך נבנת מערכת, שנקראת מוח ,ולב ומוח ( רצון ומחשבה ) שניהם פועלים . בעזרת המחשבה הרצון משתדל להגיע ,למה שהוא רוצה . זו העבודה רגילה לנבראים בעולם הזה וכך הם מתפתחים ממפץ הגדול עד האדם ,שבעולם הזה . גם האדם ,שבעולם הזה ,ככה מתפתח בדרגות ,שהוא נמצא בדומם , צומח , חי .
אבל ,לפני כמעת 6000 שנה התחילה התפתחות החדשה במין האדם , שהוא גילה ( לכן הוא נקרא אדם הראשון ) ,שהתפתחות הזאת היא מטרתית , שאדם נמצא באיזה תהליך ,שהוא צריך בתהליך הזה לא להיות רק המבצע , מה שהוא מרגיש , אלא ,יכול למעלה מזה לעבד נתונים האלו ,שיש לו בהרגשה , בצורה אחרת . זאת אומרת ,מתוך זה ,שמרגיש מה שקורה בו , האו יכול לא לטפל במה שהוא מרגיש , אלא , לבקר , להכיר אותו כוח האור , שמעורר אותו ומפתח אותו . זאת אומרת, לעלות מדרגה אני מרגיש ומשתדל להיות כל פעם במצב הכי נוח , שזה בעצם המגמה של כל הנבראים ( דומם , צומח , חי , בני אדם הרגילים ) ,אז ,אדם הראשון הוא התחיל לחשוב אחרת , שאני רוצה ע"י זה שאני מקבל כל מיני מצבים האלו ,לא להטיב מצבים האלו ,דווקא , לא לטפל בזה , אלא , אני ע"י זה ,שמקבל אותם ,רוצה להכיר
מי ששולח לי את זה ?
ואז , בזה שאני אכיר אותו , אולי ,בצורה כזאת, אני אדע בשביל מה , ולמה , ומה יעוד שלי , מטרת הבריאה וכו' ? …
הוא התחיל לחשוב
איך אני מתוך זה ,שאני מקבל מגיע לנותן , השולט , העליון ?
מה היא המטרה שלו ?


למה הוא מעורר בי כאלו מצבים ? וכו'
מתוך זה ,שהוא יתאמן בזה הוא יכיר את הבורא . הסגנון העבודה שלנו היה מאוד מיוחד , מוכן ליחידים , ליחידי סגולה וכך היה ,עד דור של אברהם , כי האגו כל הזמן מתפתח ולכן בדור של אברהם כבר היה נחיצות בזה ,שמי שרוצה להכיר את הבורא , הוא כבר לא יכול להשתמש ממש נטו , בצורה מדויקת בשיטת האדם הראשון , זה רק ליחידים ( אומנם ,שלא יחידים ,כי היו גם כן קבוצות ), אבל ,בכל זאת , בימי אברהם האגו גדל כך ,שאנושות התחילה כבר לקבל צורות ,כמו שאנחנו למדנו בבבל, ובהתאם לזה התגלתה שיטה לגילוי אלוקות בצורה ,שהיא נקראת התאמה קבוצתית ולא התאמה אישית ,וזה, מה שגילה אברהם , כי משבר בבבל היה כללי ולכן כך הוא גילה .
כל הדברים האלו הם בעצם , מה שיש לנו כאן עכשיו בבבל , שהכוח העליון עכשיו מעורר אותנו ,כאשר אנחנו נמצאים בינינו כל הזמן במחלוקות , בבעיות ,זה מפני ,שהמצב הזה ,כמו שכל המצבים, שאנחנו עוברים , כל מצב ומצב הוא מיועד ,כדי לגלות את הבורא .
איך אנחנו יכולים לעשות זאת ?
ואם אנחנו נמצאים בצורה ,שאנחנו ממש בניגוד זה לזה , אז , אם אנחנו נתחבר ?
בואו נראה . כאשר הוא התחיל לחקור את זה ,הוא ראה ,שזה באמת כך , שצריכים להיות מחוברים . כך התחיל לקרא לאנשים , לחבר אותם יחד , "ואהבת רעך כמוך " והתחיל עניין הזה , שאנחנו מלמטה יכולים ( למי שרוצה ) להשיג את הכוח העליון , לדעת ,מה רצונו כלפינו ואיך אנחנו יכולים לעלות לדרגתו , שזה קיום , עולם אחר , ע"י זה ,שמתחברים בינינו , אז ,אנחנו בזה רוכשים את התכונה שלו , תכונת ההשפעה ובזה מתעלים מהעולם הזה לעולם העליון , עולם הבא . בזה אנחנו לא מאבדים כלום , בזה אנחנו רק מוסיפים לחיים שלנו ,שהם כל הזמן משתנים ע"י האגו, שגובר כל הזמן , אנחנו כל הזמן יכולים להדק את עצמו לעשריות , לקבוצות וכך להשיג עולם הרוחני , דרגה העליונה


כאשר התחילו את זה לעשות , אז ,הם גילו ,שזה באמת מטרת הבריאה , שקודם הם צריכים את זה לעשות ,חלק קטן מהבבל , אבל ,אחר כך הם בטח יצטרכו גם לעבוד עם כולם , כל היתר הבבלים וכך ,כמו שכותב כאן בעל הסולם, גמר התיקון הוא לכל העולם .
אז , כאשר אנחנו בינתיים נמצאים במימוש השיטה , כמו שכותב כאן בעל הסולם "...עשו כפי כוחכם, ותשועת ה' כהרף עין,..." , אם תתחברו נכון ,אז ,מייד תרגישו בחיבור ביניכם גילוי בורא , "...והעיקר העומד היום לפניכם, הוא אחדות החברים והתאמצו בזה יותר ויותר, כי יש בה לשלם בעד כל החסרונות…"
באמת ,רק בזה אנחנו יכולים לרפאות את כל מה שקורה למטה מהשמש , תחת השמש , רק עבור החיבור : ע"י חיבור אנחנו מקבלים מאור המחזיר למוטב , האור הזה ,שבונה את הרצון הוא גם מתקן את הרצון ולא צריכים יותר כלום .
זאת אומרת ,אנחנו ממש מטפלים בשורש . אז ,כל העבודה שלנו היא סה"כ אחדות החברים , זאת אומרת, אותם אנשים, שהחליטו , שהם רוצים להשיג את שורש העליון , שכל החיים הם באמת לזה ולא לפי מה שבא להם מתוך מחשבות בעולם הזה , אז, המימוש הוא באחדות , דרך אחדות פועל מאור המחזיר למוטב ומעלה אותם לדרגת הבורא
אם כך, אז ,באמת הכל ניתן לאדם , רק הבעיה היא ,אם אנחנו שומעים את זה , רוצים לממש את זה או לא , כי כאן אנחנו צריכים להפריד בין ,
מה שאנחנו שומעים מהפרעה , מהאגו שלנו
ובין מה שאנחנו שומעים ממקובלים , כאן זה במקרה בעל הסולם , המורה שלנו .
את מי שאנחנו רוצים לשמוע ?
את המשה , בורא ,או ,את הפרעה , כאן זה הענייןשאלה : איך אנחנו מחלקים שמיעה שלנו כך , שמים כזה חישן , שמגלים איך לשמוע לא פרעה ,אלא, משה בתוכנו ?"...2) היה לכם לדעת שהרבה ניצוצי קדושה ישנם בכל אחד מהחבורה, ובאספכם כל הניצוצי קדושה למקום אחד, בשבת אחים, באהבה וידידות, ודאי יהיה לכם קומה של קדושה חשובה מאד לפי מאור החיים. (כתבי בעל הסולם, אגרת י"ג)..."

כאן אנחנו צריכים להבין ,שאין מקרה ,שמלמעלה אור העליון משפיע על הרצון הכללי , הוא אוסף חלקי רצון כאלו ,שמיועדים להתקשר יחד ולהגיע לחיבור ביניהם ולכן ,לא במקרה נמצאים כאן אנשים , שהם לגמרי ,אולי, לא דומים זה לזה , לא ממקום אחד ולא בגיל אחד , מכל צוררות הארציות הם יכולים להיות ממש שונים מאוד , אבל ,זה לא אומר כלום .
אנחנו צריכים לקבל את זה ,שזה מגיע לנו מלמעלה וכאשר מגיע לנו מלמעלה, אז, אין מה לעשות , אנחנו צריכים עם זה לעבוד ולא להגיד ,שזה נכון , לא נכון , אולי אני אחפש קבוצה אחרת , עשירייה אחרת - זה לא חשוב .
האמת זה לא חשוב איפה להיות ( עשירייה קטנה , גדולה , לפי הגובה תפיסה שלהם קטנים , גדולים ) אלא ,העיקר זו עבודת האדם הפרטי , כי הוא נמצא תמיד מול הבורא והקבוצה זה רק איזה אמצעי , שמביא אותו לבורא .
אם בורא שם את הקבוצה במקרה , כביכול , בינו והאדם ,אז ,אדם צריך לקבל את זה והעיקר ,איך שהוא מסדר את עצמו ואף אחד חוץ מאדם כאן לא קובע כלום . אם הקבוצה בכללות היא נמצאת כאן והיא כן בכללות רוצה להתקדם , כל היתר שבדרך קורה להם , זה קורה ,מפני שכך גם כלפי כל אחד מהם צריך להתגלות כהפרעות , כהכוונות וכו' לכן ,אנחנו צריכים לראות כל החברים , שהם ממש נציגים של הבורא , שעוזרים לי ולכן אני מתחבר עם כל אחד מהם ,
לא עם הגוף שלו
לא עם הגשמיות שלו
לא עם הארציות שלו
אלא, עם ניצוצות קדושה , זאת אומרת ,עם הנטיות שלהם לבורא . בזה אנחנו מתחברים כל אחד ואחד

שאלה : איך אנחנו מבדילים ניצוצות האלו ,שבכל אחד ומחברים אותם יחד ?"...3) הכנה לתורה מה ששייך לנו, הוא ענין יראה. כמו שכתוב "ויחן העם, כאיש אחד בלב אחד", שפירוש, שלכולם היה מטרה אחת שהוא לתועלת הבורא. ויש להבין, איך יכול להיות כאיש אחד בלב אחד, הרי ידוע מה שאמרו חז"ל "כשם שאין פרצופיהם דומים זה לזה, כך אין דעותיהם דומות זו לזו", ואיך יכול להיות כאיש אחד בלב אחד.
תשובה - אם אנו מדברים שכל אחד ואחד דואג לצורך עצמו, נמצא שאי אפשר להיות כאיש אחד, הלא אין הם דומות זו לזו. מה שאם כן שכולם בטלו את רשות עצמם, וכולם דאגו רק לתועלת הבורא, אם כן אין כבר דעותיהם הפרטים, שכל הפרטים יתבטלו, ונכנסו כולם לרשות היחיד.
(כתבי רב"ש, כרך ב', אגרת מב)..."


אנחנו לא צריכים לעשות כלום ,חוץ מלרצות שזה יקרה , כי כל השינוים , כל הפעולות , כל המעשים הם נעשים ע"י האור . מאיתנו צריכים רק דבר אחד - להביא חסרון , אבל ,חסרון גם כן נבנה ע"י האור ?
נכון , אבל ניתן לנו כאן מציאות העולם הזה לעשות כל מיני פעולות , שהם גורמים לחיבור הרצונות , זה מה שדורשים מאיתנו . קצת מאמץ מצורה גשמית , ארצית , כאן לעשות כל מיני מאמצים , עד כמה ,שאנחנו ,כמו ילדים קטמים ,מסוגלים לעשות , שהם יקרבו אותנו לאור , זה נקרא ,שאנחנו עושים מאמצים להיות מחוברים לא בצורה חומרית , גשמית , ארצית, אלא ,לחבר את הניצוצות שלנו , הנטיות שלנו לגילוי בורא , מה שניתן לנו מלמעלה , בכל אחד ואחד , אותן אנחנו צריכים לחבר בלבד וכל הארציות , גשמיות ,שבכל אחד , להשאיר אותה ,כמו שהיא ,אלא, לטפל רק בחיבור הניצוצות

שאלה : איך אנחנו יכולים לבדוק את זה , החיבור הניצוצות מביא לנו שייכות לבורא ( שזה חלק אלוקה ממעל שיש בנו ) ולכן ,כאשר אנחנו מתחילים לדאוג להן , לניצוצות , אנחנו מתחילימ בזה לדאוג לבורא , מתחילים להרגיש ,שיש לנו איזשהו יחס לעשות נחת רוח לו , לחשוב עליו , להיות שייכים אליו , שלפני זה לגמרי לא היה לנו לא בראש ולא בלב . לאנשים שבחוץ , דוממים בקדושה יש להם יחס , הם יכולים לחשוב על הבורא , לתת צדקה , להתפלל , ברוך ה' וכו' אנחנו לא
אם אנחנו מנותקים ממנו - אז מנותקים
וכאן ,כאשר מתחילים לחבר את הניצוצות יחד ,אנחנו יכולים לעשות בדיקה , שכבר נעשה לנו איכפת מהבורא . הרמה ,שממנה אנחנו מתחילים להרגיש, איזשהו יחס לבורא , רצון לחשוב עליו , שהוא נעשה חשוב במשהו , זה תלוי ,עד כמה שיהיה לנו אגו הגדול ועל פניו אנחנו נחבר את הניצוצות , זאת אומרת ,עד כמה שאנחנו לא שמים לב על כל ההפרעות , שיש לכל אחד ואחד בחיים פרטיים ובחייה קבוצה

גשמיים ואנחנו מתעלים מעל אלו שניים ( גם גשמי הפרטי של כל אחד , גם גשמי קבוצתי של כולנו ) ואנחנו רוצים רק לחתחבר .
אם אנחנו מחברים כך ניצוצות האלו ,אז ,אנחנו יכולים להיות כאיש אחד בלב אחד , כי ,וודאי ,שכל הרצונות הם שונים , דעות שונות , אנחנו לגמרי שונים זה לזה , כי לא יכול להיות ,כאיש אחד בלב אחד ,כמו זומבי , משהו ,שלא בן אדם , אלא, אף ורק ,כאשר אנחנו עוזבים ( אנחנו מטפלים אגב , לא עוזבים סתם גשמיות , מה שבעל הסולם אומר הולכים לרופא , מקבלים תרופה ואחר כך מבינים שזה .., כך מתיחסים ) ,אבל ,אנחנו כל הזמן דואגים לחיבור ניצוצות , ,אם ניצוצות קצת מתחילות להתחבר ,אז, מייד נעשה אצלנו מזה כבוד יחד , חשיבות לבורא , כי בחיבור של כמה ניצוצות כבר אנחנו מתחילים להרגיש מציאותו , אפילו שלא נמצא, אבל ,משהו שחשוב , " עד שלא מניח לי לישון " זה יבוא אחר כך , אבל ,בינתיים כך

שאלה : באיזה פעולות , איך אנחנו מסדרים , שמגיעים כל אחד למצב "עד שלא מניח לי לישון " ?


Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות    Wed May 18, 2016 9:23 am

לחיים לאון cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות    Thu May 19, 2016 3:18 pm

לחיים לאון .....תודה על היגיעה cheers cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות    Thu May 19, 2016 5:11 pm

לחיים לאון , תודה Very Happy
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות    Thu May 19, 2016 5:58 pm

לחיים לאון תודה !!!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות    Sun May 22, 2016 10:11 pm

cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום משיעור בוקר 18.10.2016 ( הכמה לכנס קטעים נבחרים בנושא:קבלת התורה ) 35 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: