פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סיכום שיעור בוקר 23.06.2016 חלק א' ( שיחה עבודה במצבים רוחניים ) 22 דקות

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סיכום שיעור בוקר 23.06.2016 חלק א' ( שיחה עבודה במצבים רוחניים ) 22 דקות    Thu Jun 23, 2016 8:26 am


יום יום אני נתקע באנשים ,שבאים ומתלוננים ,שהם לא מסוגלים להחזיק בדרך , קשה להם , בלתי אפשרי ואנחנו רואים ,לפי מספר אנשים ,שהיו אצלנו ונשרו מאיתנו , שזה באמת , אולי זה לא לכל אחד , אולי לא לכל אחד ,שמגיע לכאן ,מגיע לו להישאר ובכל זאת להגיע לדבקות לגילוי בורא , מה שהוא מהתחלה היה מדמיין לעצמו שיקרה לו .
לפי מה שכתוב בספרי הקבלה ,זה מגיע לכולם ולכל אחד ואחד ניתנה הזדמנות לזה ומעוררים אותו לצורך זה , רק למדרגה הזאת צריכים להגיע ,כמו שהוא אומר במשל של אלו ,שמטפסים להר המלך
שיש שומרים ושוטרים , שהם מפריעים להגיע למלך , ההפרעות האלו הן לא כדי להפריע ,אלא ,כדי לבנות אדם ראוי למלך , לגילוי שלו .
אין סתם הפרעות , זה שקר , אלא ,כל הפרעה והפרעה יש לה כוח מיוחד , הייתי אומר תוכנה מיוחדת , שהיא מוסיפה לאדם שכל ורגש כאלו ,שאתם הוא בונה את עצמו ומוכן אז לגלות עוד ועוד איזה תכונות של הבורא ולכן ככה הוא מתקדם , אי אפשר בלי שוטרים וכך זה מגיע עד גמר התיקון שלנו , כמו שהוא אומר, השוטרים ,שעומדים שם קרוב למלך והם מאוד אכזרים ודוחים את כל ,מי שמתקרב לשם, ורק הגיבורים ,אשר מידת הסבלנות עמדה להם ,אז, הם מגיעים .

אנחנו רואים ,שלא היה כל כך קושי גדול מלהישאר ,או ,לא להישאר אצלנו , השאלה היית מתשת כוחות , כמו שכתוב ,שתורה מתשת כוחות לאדם , נכון . כאשר אנחנו מדברים על זה במילים זה נראה יפה ולוגי , נכון , אפילו כמו שבכל דבר שבחיים שלנו , אבל ,כאשר זה עובר על הטבע שלנו המקורי , על האגו שלנו ואנחנו רואים ,שלא יכולים לעשות עם זה שום דבר ומה שנשאר לאדם זה להיות הצופה מהצד , איך שסובבים אותו ואיזה נותנים לו עכשיו רצונות , מחשבות , דחיות , נטיות ,אז ,אדם חושב לא שזה משחקים עמו ,אלא, שככה זה .
הוא רוצה עכשיו ללכת לעשות איזה עיסקה במקום ללמוד חכמת הקבלה .
מה זה הרוחניות הזאת ?
יש גשמיות , פתאום ,יש לו שכל לחשוב , שהוא צריך משפחה ,בית ,לבנות כמו כולם , להיות עשיר , להיות בריא , יש לו ,פתאום, נטייה לכל מיני ערכים של העולם הזה .
שומע אני יום יום על זה , כאילו זה מפריע אחד לשני , ככה הוא ,פתאום ,חושב ואין לי ,מה לענות על זה , אין . רק שזה משחק מהשמיים עמו , ש"אין עוד מלבדו " וכך עושים עם האדם .

כאשר אני באתי לרב"ש ,הוא אמר לי חכה ,חכה ,עוד מעט יהיו לך כל מיני טענות , כל מיני בעיות , לכן ,אל תעבור מרחובות לבני ברק , חכה חודשיים , שלושה , אולי שנתיים , בשבילי שנתיים אז היה ,כמו איזו גלות ובאמת זה היה קשה כל הזמן לרוץ הלוך וחזור .


ואחר כך ראיתי עליו , פעם אני בא בסלון שלו בבית והוא רוקד , מה המנהג הזה ?
לא , ככה אני משפר מצב רוח שלי . למה ?
כי נותנים לי מלמעלה מצב רוח כזה מינורי ואני רוצה לעלות אותו , כי במצב רוח שלי אני בעצם פוגם בבורא .
ומה עם המצב רוח אמתי , אתה תעשה את זה ככה והוא ישתנה ?
לא , אני לא רוצה ,שמצב רוח שלי המקורי שילך , שימחק , שיברח ממני ואני אהיה שמח , זה כמו ילד , כמו שאנחנו רוצים בחיים שלנו , שאדם ישכח על הרע ויהיה מעכשיו בטוב , זה קורה בחד גופי , שלא יכול להיות בגוף אחד שני מצבים טוב ורע יחד , אלא ,אנחנו בונים זה על פני זה . לכן ,רע לי ,רע לי בטוח שרע ואני ,על פני זה רוצה להביא מצב רוח הטוב . אני אז לא הבנתי כל כך , עוד לא הייתי מקולף לשני חלקים , אבל ,שמעתי .
וככה זה היה הרבה פעמים , במשך היום ,כאשר נוסעים , עושים משהו ,אני רואה מזה עד כמה שאדם נמצא במראה שחורה ומחזיק את עצמו להיות למעלה מזה במצב של גבר , התגברות וזה לא כאילו , אלא זה שינוי בערכים , שמעלה את עצמו מערכים של בהמה ובונה ערכים של האדם שבו .

סיפרתי לכם פעם ,איך שאנחנו , קבוצה שלנו , קבוצה קטנה ( תלמידים של רב"ש ) אנחנו החלטנו במקום ישיבת חברים שלנו ביום חמישי לנסוע לטבריה , שם היה רב"ש , הוא היה אז נוסע לבד , עוד לפני שהתחלתי לנסוע עמו , הוא היה צריך לנסוע ליומיים ולחזור לבד ,אבל ,הפעם הוא לא חזר , התקשרנו ,הכל בסד הוא נמצא שם ונסענו , הגענו לשם ,בבית אני מסתכל - רב"ש שוכב על המיטה עם עיניים עצומות . אנחנו קראנו כמה פעמים ,הוא הסתכל עלינו ככה בעין אחת והמשיך לשכב . אני אמרתי לו : רב שאני מיכאל , אז ,הוא קם התקרב לרשת כנגד יתושים ואמר - מי קראה לכם ?
בצורה כזאת ,כאילו לכו מפה . אמרתי ,אנחנו הבאנו כל מיני מצרכים ואנחנו רוצים לעשות לרב סעודה , יש לנו ישיבת חברים ורוצים לעשות סעודה , אולי זה אפשרי ?
אם לא , אז אנחנו נלך לחוף הים ונעשה שם . הוא חזר למיטה , כבר לא שכב ,אלא, ישב על המיטה . אנחנו יצאנו ממרפסת על המדרגות וישבנו , לקחנו סיגריות ומעשנים . עברו ארבעים דקות , הוא פותח דלת ואומר : טוב , בואו . ואז אנחנו בנו , התחלנו לסדר את הסעודה , עשינו סעודה ...התחלנו לדבר קצת , מה קרה שם אצלנו , איזה מאמר אנחנו רוצים לקרוא . כך הוא התחיל להתעורר , התיישבנו , שתינו , אכלנו , הם עשו דגים , סלט ואז מתוך דיבור הוא התחיל לדבר והתעורר ונתן דוגמאות מאוד יפות על התעוררות . אחרי זה גמרנו סעודה ונסענו …


מה אני רוצה להגיד , ישנם אלפי סיפורים על המקובלים , עד כמה שלא פשוט להם לצאת מכאלו מצבים ואנחנו צריכים ,אולי, לדבר על זה וללמוד על זה ,שזה יהיה אצלנו כאיזה מין דבר , זה חייב להיות רגיל , אם אנחנו צריכים לעלות על הר המלך וכל פעם אנחנו נתקעים בכל מיני בעיות , אז ,צריכים ללמוד ,מה הן הבעיות האלו ושזה יהיה מוכר לכל אחד ואחד . אחרת אדם , עד כמה שאנחנו זוכרים חברים שלנו כאן , שהיו בינינו ושלא היה לנו מנהג להסביר ,מה זה ירידה ואיך להתמודד עמה ובעצם ברחו . הם חשבו ,שזה סוף הדרך ואין מה לעשות ובאמת יש להם חשבון על החיים שלהם , חשבון נפש וצריכים ללכת .

כל אחד רואה על חברו ,פחות יותר מתי זה קורה וזה קורה לכולם , בכל מיני צורות וככה זה זורם . לפעמים רואים ,שחבר יושב שם בצד רחוק , לבד , לפעמים שהוא קרוב , כל הזמן מראים יד , וביני לביני כל מיני מצבים , או שהוא בא ,או לא בא . אז ,אני חושב ,שצריכים לקבץ חומר, כמה שיש על זה ( בסיפורי חסידים , יש דברים כאלו ) וקצת ללמוד את זה . שלאדם זה לא יהיה ,כמין דבר מיוחד , שעכשיו זה יורד עליו ,או ,שהוא נעשה חכם ורואה את החכמה ועושה חשבון נפש שלו , אלא , שהוא יבין ,שהכל זה חלק קטן ממשחק הגדול , שבורא עושה עמו , אז ,אנחנו צריכים לעשות את זה . אז , בהתאם לזה ,אני אספר עוד הרבה כאלו אירועים ,שהיו איתי ולפני , עם אחרים , שזה יהיה כמין תמיכה קטנה לאנשים ,שעוברים מצבים , שהם ידעו ,שזה קורה ובאיזו צורה זה קורה .

זאת אומרת ,שזה הכל מהשמיים וכדי ללמד אותנו ,מי אנחנו , עד כמה ששכל ורגש לא שלנו , עד כמה שאני נפעל בכל תא , בכל עצב , בכל מחשבה קטנה , רצון קטן , בכל פעולה , בכל חשבון בכל דבר אני זה לא אני , אלא ,שם יושב הכוח העליון ומכוון ומסובב אותי , כמו שעל כלב ,או ,על החתול אני יכול להגיד , שהטבע נמצא בו וזה לא הוא ,אלא, הטבע שבו , כך אני צריך להסתכל על האדם ולהגיד שזה לא הוא , אלא הטבע ,שפועל בו וזה בלבד .

עד שאדם מתחיל לרכוש את הטובע השני ,שהוא מעמיד אותו על טבע הראשון וכך הולך עם שתי צורות הטבע ( גם עם החמור שלו , שכל פעם רוצה משהו אחר וחושב על משהו אחר , עושה חשבונות שלו של החמור כלפי החיים שלו , כך אדם צריך לחשוב כל פעם מעל החמור מחשבות רצונות , ותכניות , יחסים חדשים וזה יהיה כהעתקה מהבורא ) .
אני חושב ,שעל זה אנחנו צריכים לעבוד , לדבר על זה במיוחד בתקופה של תשע באב , שזו תקופה של הירידות , חשבונות שחורים , הכבדת הלב , חוסר רצון , כל מיני כאלו דברים - זה הזמן לבירורים , של המצבים כאלו ...

Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 23.06.2016 חלק א' ( שיחה עבודה במצבים רוחניים ) 22 דקות    Sat Jun 25, 2016 10:42 pm

לחיים לאון ...תודה
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סיכום שיעור בוקר 23.06.2016 חלק א' ( שיחה עבודה במצבים רוחניים ) 22 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: