פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א' ( שיחה - פרצוף רוחני )

Go down 
2 posters
מחברהודעה
לאון-נחום

מספר הודעות : 470

סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א'     (  שיחה - פרצוף רוחני   )  Empty
הודעהנושא: סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א' ( שיחה - פרצוף רוחני )    סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א'     (  שיחה - פרצוף רוחני   )  EmptyMon Jun 27, 2016 6:46 am

אנחנו לומדים ,שפרצוף הרוחני הוא כולל בתוכו ראש וגוף , שגוף זה הרצונות ( תרי"ג רצונות ) וראש זה הכוונות של הרצונות .
אם הכוונות של הרצונות הן לאותו כיוון ,כמו הרצונות עצמם , זאת אומרת ,כוונות לטובת הרצונות , שהכל נסגר בתוך הרצון ,זה נקרא ,שאדם סגור בתוך עצמו ולא מתכוון לשום דבר שמחוצה לו , זאת אומרת ,הוא חי בדרגות דומם , צומח וחי , כמו שהטבע של העולם הזה .
טבע הרוחני - שהוא כולו לצאת מרצונות האלו ע"י הכוונות ולהגיע לעבודה, שהוא המשפיע , דומה לבורא . כמו שהבורא לא חושב על עצמו , אלא ,אף ורק ,איך להשפיע לזולת , גם כוונות האדם הן צריכות להיות במשהו ,שמחוצה לו , זאת אומרת, שחשיבות ,מה מחוצה לו ( ומה שמחוצה לאדם - זה הבורא ) צריכה להיות חשיבות לזה יותר גדולה ממה שלעצמו . זה נקרא כוונה רוחנית , לאומת כיוון שלו למלאות רצונותיו , שזה נקרא כוונה גשמית . זאת אומרת ,הכל תלוי בכוונה :
הרצונות שלו חשובים ,או ,רצון העליון חשוב ?
כאשר אדם מחליט ,שהוא הולך עכשיו לקבוע חשיבות מעל רצונות שלו , אז נקרא ,שהוא רוצה לבצע פעולת הצמצום . בואו אנחנו נדבר בינינו :

שאלה : איך אנחנו יכולים להתקרב לצמצום ? מה היא פעולת הצמצום ?

שאלה : האם אפשר לעצור רק בצמצום ,או ,חייבים להמשיך במסך וכו' כל הפעולות השפעה ? נגיד , שאני עשיתי רק צמצום , אז ,מה יש לי בזה ?
מה אני לא עושה כלום ?
במה אני נעצר ?
עם הרצונות שלי , מחשבות שלי , נגיד , שאני רק בצמצום

שאלה : איך אני עובר מצמצום למסך ?
איזה רצונות , איזה כוונות , איזה הכנות אני לוקח הלאה ?

שאלה : איך אני עובד עם הרצונות שלי , אישיים , שדואג , דואג לעצמי , נגיד ,מאיזשהו רגע מעכשיו והלאה אני רוצה לעשות צמצום ולעלות למעלה מהרצונות שלי , זאת אומרת , למעלה מעצמי , אז ,מה אני עושה עם הרצונות שלי ?
אני מתייחס אליהם ,או ,מצמצם אותם וסוגר אותם על המנעול ולא יותר ?
ומה שמחוצה לי אני משתמש רק ברצונות של הזולת , קבוצה , בורא ?
או אני ,בכל זאת ,משתמש מהרצונות שלי אישיים , כמו שכותב בעל הסולם ,שזה הכרחיות ואני חייב לקיים ,אבל ,זה כבר לא רצונות ,אלא ,חשבון כביכול .
איך אני מצמצם רצונות ,משתמש עם זה אחר כך ,או ,לא , או ,במקומם אני משיג רצונות אחרים ,כדי להשתמש בהם ?
דברו ביניכם , אף אחד לא יכול לפתור את זה לבד

שאלה : אם צמצום בינתיים הוא על הרצונות אישיים שלי ושאני עובד עם הזולת ,אז, יש לי רצונות אחרים , חדשים ,שדווקא עליהם אני צריך לעשות צמצום ומסך ומחשבה לטובת הזולת , מחוצה לי ( דרך אהבת הבריאות לאהבת ה' ) ,אז ,מה הם אותם הרצונות החדשים , שאני מקבל ? צמצמתי גשמיות שלי ,זה כבר לא חשוב , כמו שאומר בעל הסולם "לא יגונה ולא ישובח" , אלא , אחרי זה , נגיד , אני הולך כבר בדרגה ,שאני רוצה לבנות את הגוף של הפרצוף שלי מרצונות החדשים , מה הם הרצונות האלו , שאני מקבל ?
הם ממש מהשבירה , מהקליפות ?
באיזו צורה אני מקבל אותם , באיזו צורה הם מגיעים אלי ?

צריכים לדבר על זה , על ההבחנות האלו , אז ,הן יצאו לאט ,לאט
כנראה ,שגוף של הפרצוף נבנה משרידי גוף אדם הראשון וזה לא רצונות גשמיים ( כסף כבוד , מושכלות ) , זה משהו אחר .

שאלה : על איזה רצונות אנחנו יכולים לעשות חשבון להתעסק בהם יותר , להשתמש בהם פחות , שבזה אנחנו ,בעצם ,עושים פעולות רוחניות ?
איזה סוג רצונות הם ?
אנחנו צריכים לעורר אורות ,שהם יסדרו לנו שכל , חשיבות , הבנה , הכל , אבל ,לעורר אותם אנחנו צריכים
איזה רצונות הם ,שאנחנו משתמשים בהם יותר , פחות , כדי להשפיע , שעושים בהם חשבון יותר ,או ,פחות ?
זה אותם רצונות ,שעשינו עליהם צמצום ?

שאלה : למה אי אפשר להשתמש ברצונות הגשמיים ( אוכל ,מין ,משפחה ,כסף ,כבוד ,מושכלות ) ע"מ להשפיע ?
הם יכולים להתפתח להביא לנו מגוון רחב של השימוש . מה , מקובלים לא נהנים מכל הדברים האלו ?
כן , לא היה חיוב ללמוד כל המושכלות למקובלים ?
ועוד איך ? היה ממש חיוב לעשות את זה .
אלא, נכון להשתמש בכל הדברים ,שאנחנו לא רואים מבחוץ ,על המקובל ,איך שהוא משתמש ובכלל על כל אדם ואדם , הכוונות שלו זה עניין שנסתר , אלא , למה אי אפשר ?
איך אנחנו יכולים להשתמש , נניח , בשישה נטיות האלו ( אוכל , מין , משפחה , כסף , כבוד , מושכלות ) ,כדי לעשות לו נחת רוח ?

שאלה : איך אנחנו בבניית הפרצוף כל אחד ואחד מתחברים ?
לכל אחד יש פרצוף והוא מחבר לאחרים , איך פרצופים מתחברים אם כך ?

שאלה להמשך היום : איך להעמיד את עצמי במצב ,שאף רצון שמגיע , מתעורר בי , הוא לא שלי , אלא ,אני צריך ,כאילו ,למיין ולסדר כל הרצונות ,שבגופו הכללי השבור של האדם הראשון ?
שאני עובד כאילו , עובד המיון , עובד המסדר , עובד המחלק , המתקן והרצונות הם לא שלי ואני ככה מתייחס ,כמו לסל של הדברים , שאותם אני צריך לסדר . איך להעמיד את עצמי כך ?
אולי זה הצמצום ?

Smile

חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א'     (  שיחה - פרצוף רוחני   )  Empty
הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א' ( שיחה - פרצוף רוחני )    סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א'     (  שיחה - פרצוף רוחני   )  EmptyMon Jun 27, 2016 11:56 pm

לחיים ותודה על היגיעה cheers
חזרה למעלה Go down

סיכום שיעור בוקר 27.06.2016 חלק א' ( שיחה - פרצוף רוחני )
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» סיכום שיעור בוקר 23.06.2016 חלק א' ( שיחה עבודה במצבים רוחניים ) 22 דקות
» סיכום שיעור בוקר 14.06.2016 חלק א' ( מוקלט מ10.06.2016 ) (הערבות 2 ) 30 דקות
» סיכום שיעור בוקר 21.06.2016 חלק א' (ג' קוים )
» סיכום שיעור בוקר 26.06.2016 חלק א' ( אגרת 18 - 1926 )
» סיכום שיעור בוקר 04.07.2016 חלק א' ( ענין השפעה )