פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סיכום שיעור בוקר 07.07.2016 חלק א' ( מהו, שראשי תיבות אלול "אני לדודי ודודי לי" מרמזת בעבודה )

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סיכום שיעור בוקר 07.07.2016 חלק א' ( מהו, שראשי תיבות אלול "אני לדודי ודודי לי" מרמזת בעבודה )    Thu Jul 07, 2016 6:29 amאנחנו היום יום חמישי נמצאים לקראת הכנס גברים שלנו , שהוא יהיה מחר ( שישי ושבת ) .
שיעור הראשון שלנו יהיה מחר בערב , בעזרת ה' , שהוא ידבר על הירידות , ירידה לצורך עלייה , זה שיעור ראשון . שיעור השני ,איך אנחנו עולים מעל הירידה בלי לבטל אותה , דווקא ,על גביה , שיהיה לנו גם שמאל וגם ימין בידינו .
ושיעור השלישי הוא השיעור ,איך אנחנו עושים משני קווים האלו קו השלישי , שהוא נקרא נשמה או בורא , שהוא ,בעצם , קו הדבקות . נושא המרכזי , החשוב ביותר ,וודאי , שנמצא בחכמת הקבלה והכל הבריאה , שבתמצית אנחנו רוצים כך לרכז אותו ולעבור אותו במשך שלושה שיעורים האלו והיום אנחנו רק עושים הכנה לזה .
אז ,בואו נראה ,מה אנחנו יכולים לקחת גם מכאן , כהכנה ?
מה שאני כן פונה לכולם ומזהיר , כדאי מאוד , אלו אנשים ,שיבואו רק בשבת לשיעור שני ושלישי של כנס גברים , שלא התפספסו שיעור הראשון , שהוא יהיה בערב שבת ,או ,בכניסת השבת , אז ,אני מאוד מאוד ממליץ , מבקש , מזהיר ,לא להפסיד שיעור הראשון . כל שלושה שיעורים הם כמו אחד - קו שמאל , קו ימין וקו אמצעי , כך הם צריכים ממש להיכלל בתוך כל אחד מאיתנו וכולנו יחד . אז ,אני פונה לכולם ,שכולם ידעו על זה"...בכדי להבין כל הנ"ל, צריכים להבין את ענין מטרת הבריאה, מה שאמרו שהיא מטעם שרצונו להטיב לנבראיו. ומסיבת התיקון, שלא יהא ענין של נהמא דכסופא, נעשה הצמצום, ומהצמצום נמשך המסך, שעל ידי זה מהפכים את הכלי קבלה להשפעה. וכשמכינים את הכלים שיהיו בעמ"נ להשפיע, אז תיכף מקבלים את האור הגנוז והצפון לנבראיו, היינו שמקבלים את הטוב והעונג שהיה במחשבת הבריאה להנות לנבראיו. ובזה יש לפרש מה שכתוב, "בטל רצונך מפני רצונו", היינו, לבטל את הרצון לקבל שבך, מפני הרצון להשפיע, שהוא רצונו של ה'. זאת אומרת, שהאדם יבטל אהבה עצמית מפני אהבת ה', שזה נקרא שיבטל את עצמו לה', שזה נקרא בחינת דביקות. ואח"כ ה' יכול להאיר בתוך הרצון לקבל שלך, מפני שהוא כבר מתוקן בבחינת מקבל בעמ"נ להשפיע,.."

אנחנו ,בעצם ,כל הזמן נמצאים בביטול , רק או בביטול כלים דהשפעה - זאת עביות שורש וא' , או שבביטול גם ,כן בכלים דקבלה - ב' , ג' , ד' , אבל, כל הזמן עבודה שלנו היא לבטל ובזה אנחנו נותנים לאור העליון לשרות בנו

"...וזה שאומר "כדי שיבטל רצונו מפני רצונך". שפירושו, שה' מבטל את רצונו, היינו סוד הצמצום שהיה מטעם שינוי צורה. מה שאם כןעכשיו, שכבר יש השתוות הצורה, לכן יש עכשיו התפשטות האור להרצון של התחתון, שקבלתיקון בעל מנת להשפיע, כי זהו מטרת הבריאה להטיב לנבראיו, ועתה יכול זה לצאתלפועל.
ובזה יש לפרש מה שכתוב "אני לדודי",כלומר בזה שה-אני מבטל את הרצון לקבלשלי לה', בבחינת כולו להשפיע, אז הוא זוכה "ודודי לי".זאת אומרת, ודודי, שהוא הקב"ה, לי, שהוא משפיע לי את הטוב והעונג שישנו במחשבת הבריאה. כלומר, מה שהיהמקודם בחינת הסתר וצמצום, נעשה עכשיו לבחינת גלוי פנים, היינו שנתגלה עתה מטרתהבריאה, שהיא להטיב לנבראיו.
ויש לדעת, שכלים דהשפעה נקראים בשם י"ה דשם הוי"ה, שהם בחינת כלים זכים, וזהוהפירוש "כל המקבל, מקבל בכלי היותר זך". אז הוא זוכה "ודודי לי", והוא משפיע לו כלטוב, היינו שזוכה לגלוי פנים. אולם יש תנאי לזה, כי אי אפשר לזכות לבחינת גילוי, מטרם שהאדם מקבל את בחינת אחוריים, שהיא בחינת הסתרת פנים, ולומר שאצלו זהו חשובכמו גילוי פנים, היינו שיהיה בבחינת השמחה, כאילו הוא כבר זכה לבחינת גילוי פנים. אבל זה אי אפשר להחזיק מעמד, ושיהיה אצלו ההסתרה כמו גילוי, רק בזמן שהאדם עובדבבחינת השפעה, אז האדם יכול לומר מה חשוב לי, מה שאני מרגיש בזמן העבודה, כי עיקרהוא אצלי שאני רוצה להשפיע להבורא, ואם הבורא מבין שיהיה לו יותר נחת רוח אם יעבודבבחינת אחוריים, אני מסכים.
מה שאין כן אם יש לו עדיין ניצוצות של קבלה, הוא בא לידי הרהורים, שקשה לו אזלהאמין שהבורא הוא מנהיג את העולם בבחינת טוב ומטיב. שזה סוד אות י' דשם הוי"ה, שהיא אות הראשון, הנקראת "נקודה שחורה דלית בה לבנוניתא", היינו שהיא כולה חושךוהסתרת פנים. כלומר, בזמן שהאדם בא לידי מצב שאין לו שום סמיכה, אזנעשה המצב
שלו שחור, שהיא בחינה היותר תחתון שבעולם העליון, ומזה נעשה בחינת כתר לתחתון,שכלי דכתר הוא כלי דהשפעה.
כי הבחינת התחתונה שבעליון היא מלכות, שלית לה מגרמה ולא מידי, היינו שאין להכלום, ורק בצורה כזו נקרא מלכות. היינו, שאם מקבל עליו המלכות שמים, שהיא בבחינת
דלית לה כלום, בשמחה,נעשה מזה אח"כ בחינת כתר,שהיא כלי דהשפעה וכליזכה ביותר. כלומר, שזה שקבל בחינת מלכות בבחינת השחרית, נעשה אח"כ בחינת כלי דכתר, שהוא כלי דהשפעה. וזהו כמו שכתוב, "כי ישרים דרכי ה' צדיקים ילכו בה ופושעים
יכשלו בה". שפירושו, שרשעים, היינו אלו שנמצאים בשליטת הכלי קבלה, הם מוכרחיםלנפול ולהיות רובץ תחת משאו, בזמן שהם באים למצב הזה.
מה שאם כן צדיקים, היינו מי שהוא בבחינת השפעה, הוא נתעלה על ידי זה, היינושזוכה על ידי זה לכלים דהשפעה (שיש לפרש רשעים, אלו שעדיין לא נקבע בלבם שצריכיםלעבוד לזכות לכלים דהשפעה, וצדיקים יהיה הפירוש אלו אנשים שכבר נקבע בלבם שצריכיםלזכות לכלים דהשפעה, אבל אין ביכולתם). וזהו כמו שכתוב בזה"ק: שהשכינה הקדושה אמרהלר' שמעון בר יוחאי "לית אתר לאסתמרה מינך"ולכן היא מתגלית אליו, וזה שאמרר' שמעון בר יוחאי: "בגין דא, ועלי תשוקתו" וזהו "אני לדודי ודודי לי", ואז הואמשפיע לבחינת ו"ה,שזה סוד שאין השם שלם ואין הכסא שלם עד שיתחברו ה- הלגבי ה- ו.שה' נקראת רצון לקבל, שהוא הכלי הסופית ביותר, שה- ו'תשפיע לתוך ה- ה'שאז יהיה גמר התיקון.
וזה סוד "צדיקים לאלתר לחיים", כלומר שהאדם בעצמו צריך לומר באיזה ספר הוא רוצהשירשמו את שמו, אם בספרן של צדיקים, היינו שרוצה שיתנו לו את הרצון להשפיע, או לא. היות שיש לאדם הרבה בחינות, בענין של הרצון להשפיע. כלומר, יש לפעמים האדם אומר: נכון אני רוצה שיתנו לי את הרצון להשפיע, אבל לא לבטל לגמרי את הרצון לקבל, אלאשהוא רוצה ב' עולמות לעצמו, כלומר שגם הרצון להשפיע הוא רוצה להנאתו.
אולם בספרן של צדיקים, נרשמים רק אלו שיש ברצונם להפוך את כל הכלי קבלה שלו, שיהיו רק בבחינת השפעה, ולא לקבל לעצמו כלום. וזהו בכדי שלא יהיה לו מקום לומר, איהוי יודע שהרצון לקבל מוכרח להתבטל, לא הייתי מתפלל על זה, (שלא יאמר אח"כ "אדעתדהכי לא נדרתי"). לכן הוא צריך לומר בפה מלא מה כוונתו, בזה שירשמו אותו בספרן שלצדיקים, ושלא יבוא אח"כ בטענות.
שיש לדעת שבדרך עבודה, ספרן של צדיקים, וספרן של רשעים נוהג באדם אחד. כלומרשהאדם בעצמו צריך לעשות בחירה, ולדעת בבירור גמור מה שהוא רוצה, כי ענין רשעיםוצדיקים מדברים בגוף אחד. לכן האדם צריך לומר, אם הוא רוצה שירשמו אותו בספרן שלצדיקים, שיהיה לאלתר לחיים היינו להיות דבוק בחיי החיים, שהוא רוצה לעשות הכללתועלת ה'. וכמו כן כשהוא בא להרשם בספרן של רשעים, ששם נרשמים כל אלה שהם רוציםלהיות בחינת מקבלים לתועלת עצמו, הוא אומר שירשמו שם לאלתר למיתה, היינו שהרצוןלקבל לעצמו יתבטל אצלו, ויהיה אצלו כאילו הוא מת. אולם לפעמים האדם מפקפק, כלומרשהאדם לא רוצה שבפעם אחת תיכף יתבטל אצלו הרצון לקבל, כלומר שקשה לו להחליט בפעםאחת שכל ניצוצי קבלה שלו יהיו לאלתר למיתה. היינו שאינו מסכים שיתבטלו אצלו כלהרצונות של קבלה בפעם אחת, אלא הוא רוצה שיתבטלו הניצוצי קבלה לאט לאט ולא לאלתרבפעם אחת, כלומר קצת יפעלו הכלי קבלה וקצת כלי השפעה. נמצא, האדם הזה אין לו דיעהחזקה וברורה, ודעה חזקה היא שמצד אחד הוא טוען "כלו שלי", היינו כלו לצורך הרצוןלקבל, ומצד השני טוען: כלו לה', זה נקרא דיעה חזקה, רק מה האדם יכול לעשות אם הגוףלא מסכים לדעתו מה שהוא רוצה שיהיה כלו לה', אז שייך לומר שהאדם עושה כל מה שבידושיהיה כלו לה', היינו שמתפלל לה' שיעזור לו שיהיה בידו להוציא לפועל, שיהיה כלרצונותיו בפועל כולו לה', ועל זה אנו מתפללים, זכרנו לחיים וכתבנו בספר החיים.
וזה שכתוב מלכות,היינו שיקבל על עצמו את בחינת נקודה שחורה דלית בה שוםלבנונית, שזה סוד בטל רצונך כדי שיעלה זכרוניכם לפני, ואז יהיה בטל רצונו מפנירצונך, ובמה בשופר, היינו בשופרא דאמא היינו בתשובה תליא מילתא. זאת אומרת, אם הואמקבל את השחרית צריך גם כן להשתדל שיהיה בדרך כבוד, ולא בדרך בזיון, שזה נקרא שופראדאמא, כלומר שיהיה אצלו בבחינת יופי וכבוד.
ובאמור יש לפרש מה שכתוב "בני גרשון לבני ושמעי", שאם האדם רואה שגירשו אותומהעבודה, האדם צריך לדעת שזהו מסיבת לבני,כלומר היות שהוא רוצה דוקאלבנונית, זאת אומרת שאם יתנו לו לבנונית, היינו שיאיר כל מה שהוא עושה, היינושירגיש טעם טוב בתורה ותפילה, אז האדם מוכן לשמוע ולעסוק בתו"מ. וזה שכתוב "שמעי",היינו דוקא בצורה של לבנונית הוא יכול לשמוע, מה שאם כן בזמן העבודההוא רואה צורה של שחור, אין הוא יכול להסכים שישמע לקבל על עצמו את העבודה הזאת, לכן הוא מוכרח להתגרש מהיכל המלך, כי קבלת מלכות שמים צריך להיות כניעה ללא תנאי. מה שאין כן, אם האדם אומר שהוא מוכן לקבל על עצמו את העבודה, רק בתנאי שיהיה צורה של לבן היינו יום שיאיר לו, מה שאם כן אם יתגלה לו העבודה בצורה שחורה אין הוא מסכים לזה, להאדם הזה אין מקום בהיכל המלך.
כי בהיכל המלך נותנים לכנס לאלו אנשים שרוצים לעבוד בעמ"נ להשפיע, ובזמן שהאדם עובד בעמ"נ להשפיע, לא חשוב לו מה שהוא מרגיש בעצמו בעת עבודה. אלא אפילו במצב שהוא רואה צורה של שחור אין הוא מתפעל מזה, אלא רק הוא רוצה שה' יתן לו כח, שיוכל להתגבר על כל המכשולים. זאת אומרת, אין הוא מבקש שה' יתן לו צורה של לבן, אלא שיתן לו כח שיוכל להתגבר על כל ההסתרים.
לכן אלו אנשים שרוצים לעבוד בעמ"נ להשפיע, ואם יהיה תמיד במצב של לבנונית, הלבנונית נותן להאדם להמשיך בעבודה. כי בזמן שמאיר, האדם יכול לעבוד אפילו בבחינת קבלה לעצמו, לכן אף פעם לא יהיה להאדם מקום לדעת אם עבודתו הוא בטהרה או לא, וז הגורם שאף פעם לא יכול לבוא לזכות לדביקות ה'. לכן נותנים לו מלמעלה צורה של שחרית, ואז הוא רואה אם עבודתו הוא בטהרה. זאת אומרת, אם גם במצב של שחרית הוא יכול להיות בשמחה זהו סימן שעבודתו היא בטהרה, כי האדם צריך להיות שמח, ולהאמין שמלמעלה נתנו לו הזדמנות, שיהיה בידו לעבוד בעמ"נ להשפיע.
היות זה כמו שאמרו חז"ל "כל הגרגרן כועס". שפירושו מי שמשוקע בקבלה עצמית, הוא כועס, שהוא תמיד בחסרון, שחסר לו למלאות את הכלי קבלה שלו. מה שאם כן מי שרוצה ללכת בבחינת השפעה, הוא צריך להיות תמיד בשמחה, היינו בכל הצורות הבאות עליו הוא צריך להיות בשמחה מטעם שאין לו שום כוונה לקבלה עצמית. לכן הוא אומר, ממה נפשך, אם הוא באמת עובד בעל מנת להשפיע, בטח שהוא צריך להיות בשמחה בזה שהוא זכה להיות משפיע נחת רוח ליוצרו, ואם הוא מרגיש שעדיין אין עבודתו להשפיע, הוא גם כן צריך להיות בשמחה, משום מצד עצמו האדם אומר שהוא לא רוצה שום דבר לעצמו, הוא שמח בזה שאין הרצון לקבל יכול להנות מעבודה זו, מזה הוא צריך לקבל שמחה. מה שאם כן אם הוא חושב שמעבודה זו יהיה גם כן משהו לתועלת עצמו, כבר הוא נותן רשות לס"א להתאחז בעבודתו, וזה גורם לועצבות וכעס וכדומה…"

שאלה : ע"י מה אנחנו מגיעים לדבקות בבורא : בשחור או בלבן ?

שאלה : למה בוקר נקרא שחרית ? ממילה שחור , כן ?

שאלה : בתחילת העבודה ,כנראה שאנחנו מקבלים עליות , ירידות שינוי מצבים , שהם באים מלמעלה , מצבים שונים . אחר כך ,כביכול ,אנחנו צריכים לקבל רק שחור , חושך ולעשות ממנו אור לבן , להפוך את הלילה ליום , חושך לאור , "חשכה כאורה יאיר " . זאת אומרת ,כל ההתקדמות שלנו היא בנויה אף ורק על החושך על הניתוק , ריחוק ,הבחנות לא נעימות למיניהם ואנחנו כבר לא מקבלים מלמעלה הבחנות טובות של האור , אלא , אנחנו בעצמנו צריכים לעשות את האור .
מה הבדל בין האור בהרגשת העלייה , התקרבות , שקיבלנו בילדותנו , בתחילת העבודה הרוחנית ,ובין האור ,שאנחנו משיגים בעצמנו , כאשר הופכים את החושך לאור ?

שאלה : באיזו צורה אנחנו צריכים לשמור על ההפרעות שלא נעלמו , ( כל מיני הפרעות ) , כדי להידבק על פניהן בבורא ? להתייחס אליהן ככה יפה , בשמירה , באהבה , ביחס כזה ,בתשומת לב , לכל ההפרעות בלי יוצא מין הכלל

שאלה : מה לעשות ,אם אני לא יכול לשייך כל הרגשות , מקרים שליליים ,שנמצאים בחיי ,לבורא בלבד ? מה אלי לעשות ? הוא בורא חושך , האור זה יכול להיות שאלה : האם ממנו ,או ,לא ממנו ? כתוב בורא חושך , שזה ברור ,שבא ממנו ( לעומת יוצר אור ) בצורה ישירה . מה אני יכול לעשות ,כאשר אני לא משייך כל המצבים , רגשות , מחשבות , מעשים , שאני עושה , שעוברים עלי שליליים ? גם בזה אני יקרא רשע , אם אני לא ישייך כל הדברים השליליים לבורא ?שאלה : אנחנו למדנו בהקדמה לתע"ס ובעוד מקומות , שאדם מתקן בחייו קודם כל שגגות והופך ותם למצוות ואז בזה נעשה צדיק אינו גמור ואחר כך הוא מתקן גם כן זדונות , שגם כן הופך אותן למצוות , שבזה נעשה צדיק גמור . זאת אומרת ,כל החיים שלנו כתובים בתסריט מלא , שאני מהשבירה חייב לעבור שגגות ואחר כך זדונות ולתקן אותם ( "לא ידח ממנו נדח " ) כולם חייבים לעבור את הדברים האלו ואין מה לעשות זה הבדל בין בעתה לאחישנה . זאת אומרת ,כל הדברים השליליים ,שצריכים להתגלות הם אמורים להתגלות , גם בזדונות וגם בשגגות ואני חייב להפוך אותם למצוות .
מה זה נקרא ,שאני הופך אותם למצוות ?
אין לי ברירה , דברים שליליים הם יבואו , מה שלא תגיד ,ולא תוכל לברוח מזה , אחרת, אתה לא מעדכן שורש נשמה , על זה לא שואלים אותך .
איך אני מעביר שגגות ואחר כך זדונות למצוות ? מה זה נקרא למצוות ?
גם בדרך לברר ,למה זה נקרא צדיק ? מה זה בדיוק ? לפני זה רשע אינו גמור הופך להיות לצדיק אינו גמור , אחר כך רשע גמור הופך להיות צדיק גמור , מה זה ?

שאלה : אז איך אנחנו משתדלים להיות במצב ,שהוא כולו יום , כולו אור ?
מדובר על גמר התיקון ,שאנחנו צריכים לצרף לזה כל מצב ומצב ,שהוא כולו אור ?
איך אנחנו עושים את זה ?

זאת אומרת ,העבודה שלנו בקבוצה , היא לבנות עבירה כזאת ,שהיא תחזור לכל אחד ואחד ותהפוך את החושך לאור

שאלה : למה הוא כל כך לעתים קרובות בטקסט אומר, שחייבים להיות בשמחה ? למה רק במצב הזה
תשובה : הוא לא יכול לכתוב לך שמחה ,שמחה , אז ,הוא מדי פעם חוזר לזה . אין שום דבר חוץ מלהצדיק פעולות בורא ,שהוא עושה עליך . הוא מגלה לך מהשבירה כל מיני מצבים בלתי נעימים , אם אתה לא בורח מעבודת ה' , אז, מתגלים בך דברים בלתי נעימים בלבד , כי אתה צריך לתקן את השבירה ואז אתה ע"י הסביבה , ע"י לימוד , מגיע מאור המחזיר למוטב ואתה הופך אותם לכלים מתוקנים , כי אתה בהם חי , אבל ,מה שמתגלה תמיד - רק שבירה מתגלה . לכן ,הגישה הנכונה לתיקון היא שמחה והתרוממות , התעוררות ,שסביבה חייבת לתת , שאדם משקיע בה ,כדי לקבל את זה ממנה . ואז אנחנו צריכים לבדוק ,מה אנחנו מקבלים מהסביבה ? מה אנחנו מקבלים מהבורא ? איך לפנות לסביבה ואיך לפנות לבורא , שאני לא יתבלבל . אולי מספיק לי חברה וזהו ? או שאני אפנה לבורא ישירות ? כאן בדיוק אנחנו צריכים לייצב את המצב שלנו , אבל ,מהבורא מתגלה רק רע , זהו , אל תחכה לטוב

Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 07.07.2016 חלק א' ( מהו, שראשי תיבות אלול "אני לדודי ודודי לי" מרמזת בעבודה )    Thu Jul 07, 2016 10:18 pm

לחיים לאון ....תודה על היגיעה cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סיכום שיעור בוקר 07.07.2016 חלק א' ( מהו, שראשי תיבות אלול "אני לדודי ודודי לי" מרמזת בעבודה )
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: