פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סיכום שיעור בוקר 17.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 20 דקות

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: סיכום שיעור בוקר 17.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 20 דקות   Sun Jul 17, 2016 7:17 am


סה"כ המטרה שלנו היא לא לעבור תוך שעה הכל מה שהכנו לכנס אלא להתעמק עד כמה שאפשר על כל שאלה ושאלה , כדי לברר אותה לעומקה בצורה וודאי הרבה יותר מעמיקה ממה שאפשר את זה לעשות בכנס , אז בואו נקרא ונשתדל לברר :
"...המתבאר, שיש כאן ב' ממשלות הפועלות בדרכי ההתפתחות האמורה: אחת היא: "ממשלת השמים", המבטיחה לעצמה להחזיר כל רע ומזיק - לטוב ומועיל. אלא שבא בעתו. כדרכו בכבדות ובאריכת הזמן. ויש - ממשלת הארץ.
וכאשר "הדבר המתפתח" הוא בעל חי ומרגיש, נמצא שסובל כאבים ויסורים נוראים, בזמן שנמצא תחת מכבש ההתפתחות, מכבש, הכובש דרכו באכזריות רבה.
ולעומת זה, "ממשלת הארץ", שהם בני אדם שלקחו את חוקי ההתפתחות האמורה תחת ממשלתם עצמם, שכחם יפה להשתחרר לגמרי מכבלי הזמן, ונמצאים ממהרים מאד את הקץ, כלומר, את גמר בישולו ותיקונו של הדבר, שהוא קץ ההתפתחות שלו…" ( השלום בעולם )

אנחנו לומדים, שסוף מעשה במחשבה תחילה , זאת אומרת ,צורה הסופית היא ,מה שקובעת צורה התחלתית ,שצריכים לברוא את הנברא ,דווקא ,ברצון לקבל , בחיסרון ואז הוא ע"י התפתחות החיסרון ( שהחיסרון הוא נמצא בתכונה הפוכה מהבורא ) יגיע להזדהות עם הבורא וישאר כנברא ,העומד במעמד שלו . לכן יש לנו ,אם כך ,שתי צורות :
צורת ההשפעה
צורת הקבלה
בבריאה והצורת ההשפעה היא ,שמשנה צורת הקבלה כל הזמן ,כדי להביא אותה למצב הנרצה ומתוקן , מה שנקרא . ומפני ששני כוחות האלו ,הם פועלים זה כנגד זה ,אז, וודאי ,שכמו בין שני כוחות ,שהם נמצאים תמיד בניגוד זה מול זה וההתפתחות בצורה כזאת ,שכוח אחד הוא כל הזמן נלחם ומחייב להשתנות את הכוח השני , מנצח אותו ,בעצם ,כל רגע ורגע , אמנם ,שכוח השני מתנגד לו מטבעו , אז ,ההתפתחות הזאת נקראת בעתה , בזמנו . ולפי שני כוחות האלו , לפי תחילת ההתפתחות וסוף ההתפתחות אפשר לחשב באיזה מדרגות , איזה מצבים , איזה שלבים הכוח ,שהוא נברא ( רצון לקבל ) יתפתח ,עד שיקבל צורתו רצון להשפיע. התכנית הזאת היא קיימת בתוך הטבע ( סוף מעשה במחשבה תחילה , בכל הפרטים ,וזה נקרא דרך בעתה , בזמנו . וודאי ,שאם אנחנו מדברים מעל הנברא ,שהוא רצון להנות , בכל מיני מובנים , והוא צריך להשתנות , הוא צריך למעלה מהרצון להתחיל להתפתח בכוונה
למה להנות ?
לשם מה להנות ?
למי להנות ?


אז ,כל התוספות האלו , שהם כנגד כל הרצון שלו הטבעי , הגולמי , הן כל אלו הצורות ,שהוא צריך לרכוש , הן באות לו בלחץ , בכאב , באכזריות מצד הכוח הנותן והמשפיע ,ואוהב על פני כוח המקבל , הנברא ,ואז יוצא ,שהתפתחות שלו , כמו שאומר בעל הסולם , היא תחת מכבש של ההתפתחות , שלוחץ ומקדם אותו באכזריות רבה .
אלא ,מה בעצם הצורה הרצויה להתפתחות בעיני אותו המבצע , הבורא , כוח השפעה ?
שהנברא , רצון לקבל באיזשהו שלב , אחרי שמקבל בדרגות ההתפתחות הקודמות כל מיני צורות התקדמות ( צורות הקבלה והשפעה ) ,שעוברים דרכו , עוברים בו , עליו , הוא , מתוך זה מקבל הזדמנות גם כן בעצמו להתערב בהתפתחות של עצמו , עד כדי כך ,שהוא יכול לקחת חוק ההתפתחות בידיים שלו ולקבוע בצורה מסוימת ( וודאי ,לא לכל כיוון ,שהוא רוצה ) , שהוא בעצמו רוצה להשתתף באותו תהליך של התפתחות של עצמו , שהוא מוסיף לעצמו ,עם כך ,כל מיני צורות ,שעוזרות לו מהר מאוד להבין את הצורה הרצויה ,שצריך להשיג בכל שלב , למממש אותה ממש בפועל , לנהל את ההתפתחות שלו ע"י זה ,שהוא נמצא ,דווקא ,בעולם הזה , שכאן הוא מקבל אפשרות בכלים גשמיים , פיזיים להשפיע על התהליך הרוחני , שזה מאוד מוזר
איך אפשר לעשות את זה ?

אבל ,זה אפשר מפני שיש קשר בין עולם הרוחני ועולם הזה ע"י כוח מיוחד , שיכול להשפיע על מאמצים של האדם להתקדם בהתפתחות שלו בעצמו , שהכוח הזה העליון נקרא המאור המחזיר למוטב , אור מקיף ,או תורה . לכן ,אם הנברא משתדל להעמיד את הרצון שלו בצורה מסוימת , שזה אפשרי במסגרת של העולם הזה , שהוא משתדל , כמו ילד קטן , כמו קוף כלפי אדם , אבל, משתדל את זה לעשות , אז ,הוא באמת הופך להיות לקוף ולא לבהמה . הקוף הזה מבצע פעולות דומות לאדם , דומות לצורה רוחנית
כאילו רוצה להשפיע
כאלו רוצה לתת , כאילו רוצה לאהוב
רוצה להתחבר וכו'
אז ,הוא מקבל צורה אמצעית בין חי ומדבר , שנקרא קוף ובזה הוא מזמין גם כן צורה אמצעית מכוח העליון ,שנקראת מאור המחזיר למוטב , והאור הזה משפיע על צורת הקוף הזה באדם ,שרוצה להתקדם ,וכך הוא ע"י השפעת המאור מקבל צורת האדם , הדומה לבורא באיזשהו הבחן קטן ברצון שלנו מסה"כ רצונות , כך מתקדם .

אז ,יש ממשלת השמיים מורגשת בנו כאכזרית , קשה , ארוכת תפך , ממושכת מאוד , מכאיבה מאוד ויש ממשלת הארץ , שאנחנו בעצמנו יכולים להתקדם במהירות , שהכל נמצא בידינו .
לכן אין מה לחכות ואין על מי לסמוך ,אלא ,רק על עצמנו ואם נרצה נגיע לצורה של קוף , שזה מאוד מכובד - שהרצון שלנו ,שנמצא בדרגת הבהמה הופך להיות לרצון הדומה לאדם , לבורא . זה כאילו ,אבל ,כבר מזמין השפעת המאור המחזיר למוטב ,שהופך אותנו לצורת האדם .
נתמו לנו כל התנאים לזה : קבוצה , עשירייה , שבה אנחנו יכולים לממש התקדמות שלנו . עד כמה שאני משתדל להיות עם כל העשירייה הזאת כאיש אחד בלב אחד , בזה אני מביא את עצמי לדרגת הקוף . מצדינו אנחנו עושים את המאמץ שלנו וכנגד מאמץ הזה , בדיוק כנגד המאמץ שלנו מופיע עלינו המאור המחזיר למוטב ואז הוא מבצע בנו את הפעולה , שהיא כבר נקראת ממשלת הארץ , שנעשית על ידינו

שאלה : התעוררות לדרגת האדם מתחילה מהתעוררות של הנקודה שבלב ?
תשובה : כן
תלמיד : מה קשר בין מכות בעולם הגשמי להתעוררות בעולם הרוחני ? כי אם תיקח את הקוף ותתחיל לתת לו מכות - לא ייצא ממנו אדם
רב: איזה קוף , לא , קוף , שאנחנו מדברים שזה מושאל , זה לא שזה קוף , כמו שמסביר לנו ארי ,שזו צורה הממוצעת בין בהמה ואדם בעולם שלנו ,שהיא נקראת קוף , שאנחנו כולנו התפתחנו מקופים . גוף שלך , אתה ,כאדם הגשמי התפתחת מהקוף , נו אז מה ? אנחנו לוקחים את הדוגמה הזאת ,כדי להסביר את ההתפתחות הרוחנית שלנו .
מה זה קוף הרוחני ?
שאני כבהמה , שפועלת רק לפי הרצון שלי רוצה עכשיו להפעיל את עצמי לא לפי הרצון שלי , אלא , לפי הכוונה , לפי הצורה העתידה , הרצויה . הבהמה היא לא חושבת על הצורה העתידה , הקוף כבר מתחיל לחשוב ( בצורה שקרית , בצורה ,כמו שהוא מסוגל לחשוב , לא חשוב - אבל ,הוא רוצה לעלות מדרגת בהמה לדרגת האדם , זו היא צורת הקוף , נטייה מצד הכלי ) וכנגד זה הוא מעורר על עצמו פעולת האור , זה נקרא מחצית השקל .


תן חצי משלך , החצי השני תקבל .
תלמיד : יש קשר בין צורת המכבש, ייסורים ,שאדם עובר והתפתחות פתאומית לקוף ?
רב: וודאי , אנחנו במשך אלפי שנים התפתחנו מרצון לקבל ( אתה יכול להגיד מיליארדי שנים , מתחילת היקום והלאה …)
ממתי התחילה צורת המדבר ?
לפני 5778 שנים התחילה צורת המדבר להתפתח , שהוא רצה להיות ,כמו בורא ועשה מאמצים כמו קוף , קיבל כנגד זה המאור המחזיר למוטב . החוקים הם אותם החוקים , שום דבר לא השתנה ( חוק נתן ולא יעבור ) ואז הוא היגיע למה שהיגיע ולכן הוא נקרא אדם הראשון , הוא הראשון ,שעשה מהבהמה שלו את הקוף ולכן קיבל מאור המחזיר למוטב ועשה אדם
תלמיד : בעצם ,יש קשר בין כל הייסורים ואכזריות
רב: הייסורים הם לא ייסורים ,הם אותם השלבים ,שרצון לקבל חייב להשתנות כל פעם ,עד שהוא לא מגיע לצורתו הסופי . הרצון לקבל הוא מתפתח ע"י ייסורים גשמיים , כדי לפתח אותנו לדרגה ,שאנחנו נוכל להבין , שממשכים להתפתחות למעלה מהגשמיות , אז ,אדם מתחיל לקבל אותה שאלה :
מה טעם החיי ?
ואז ,הוא מחפש ,איפה נמצא טעם בחיים ?
סיבה לחיים ?
מי מנהל את החיים ?
ואז אנשים ,שהתפתחו כבר לדרגה כזאת , הם כבר באים למצב ," שהבורא שם ידו על הגורל הטוב ואומר קח לך "

Smile
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 17.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 20 דקות   Sun Jul 17, 2016 2:18 pm

לאון תודה לחיים !!!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 17.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 20 דקות   Wed Jul 20, 2016 1:16 am

לאון תודה לחיים
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סיכום שיעור בוקר 17.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 20 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: