פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

סיכום שיעור בוקר 25.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 35 דקות

Go down 
3 posters
מחברהודעה
לאון-נחום

מספר הודעות : 470

סיכום שיעור בוקר 25.07.2016  חלק א'    (  הכנה לכנס   ) 35 דקות  Empty
הודעהנושא: סיכום שיעור בוקר 25.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 35 דקות    סיכום שיעור בוקר 25.07.2016  חלק א'    (  הכנה לכנס   ) 35 דקות  EmptyMon Jul 25, 2016 7:38 am

"...4) אמר בן זומא, "כל אלו לא נבראו אלא לשמשיני, ואני לשמש את קוני".
לפי מה שפרש אאמו"ר זצ"ל, הכוונה, שכל החסרונות שהאדם רואה אצל אחרים והוא מאמין שהם שלו, לכן יש לו מה לתקן. נמצא שכל העולם משמשים אותו, בזה שממציאים לו את החסרונות שלו, והוא לא צריך לחפש בעצמו, אלא הם עושים לו טובה גדולה, בזה שממציאים לו החסרונות שלו.
(רב"ש ג', לשמשני)..."

אנחנו לא קיימים במצב ,שנראה לנו היום , אלא ,הקיום שלנו במימד אחר לגמרי ,שיש גוף אחד ,שבו אנחנו קיימים , כמו שכתוב "היינו כחולמים " וכל היגיעה שלנו חייבת להיות ,שאנחנו חוזרים , מתעוררים מדמוי השקרי שיש , ששולט בנו ובכוח , במאמץ משלנו , משתדלים לגבש את החיסרון המשותף ומבקשים ,שהוא יתממש - זאת העלאת מ"ן , תפילה, שאנחנו יכולים לעשות

שאלה : במה כאן אני עושה מאמץ משלי ובמה אני יכול להיעזר באחרים , שבלי עזרתם אני לא אוכל לחזור למצב האמתי , להתעורר מהחוסר הכרה ?
מהו מאמץ שלי צריך להיות , מהו מאמץ ,שאני מקבל מהשפעה של אחרים ,ומהו מאמץ המשותף שלנו , כדי שאנחנו נעלה את הבקשה ,שהיא באמת תחזיר אותנו להכרה ?

שאלה : במה אני משמש את הקבוצה ובמה קבוצה משמשת אותי ?
למה הוא אומר ""כל אלו לא נבראו אלא לשמשיני," ?
במה הם נבראו רק לשמשני , רק בשביל זה נבראו ?

שאלה : למה ,עד שאני לא משמש כל החברים ( עד הכי פחות מהם ) ,אני לא מגיע לשמש את הבורא ?
ובזה הם משמשים אותי ?
יש לי מדידה , בדיקה ,עד כמה שאני מתקרב למטרה ומשמש ממש ,לפי טובתם הרוחנית ולא לפי טובתי , שנראה לי . שטובתי אני מוצא רק אחרי ,שאני משמש אותם ובכל ,מה שהם צריכים אני משתדל לממש אותם ומתוך זה , ביחס לכולם כזה , אני מוצא את הפתח לשמש את הבורא .

זאת אומרת ,להגיע לשמש את הבורא אני יכול רק ע"י זה ,שאני נמצא ברצונות , חסרונות של הקבוצה ועובד בהם ואת הרצון שלי אני פשוט מצמצם , עד שהוא נעלם ואני כולי נמצא בחסרונות של הקבוצה ומשמש אותם , לא לפי דעתי ולא ,שאני רוצה לכופף אותם ונראה לי ככה ,או ,אחרת , אלא , שאני ממש נמצא בתוך חסרונות האלו ואז מתוכם אני מגיע ,שאני משמש אותם במלואם - זה נקרא ,שאני מגיע לשמש את הבורא

זאת אומרת ,אין בכלל בני אדם מחוצה לי , אם מה שיש בהם זה הכל חסרונות שלי , בצורה כזאת הם נמצאים לפניי , מופיעים , ואם אני משמש אותם בעזרת האגו שלי ,שמפריד בינינו ( ביני וחסרונות האלו ) ,אז , בזה אני באמת יכול לעשות פעולות , כביכול , ע"מ להשפיע . ובזה ,בסופו של דבר ,אני משמש את הבורא

שאלה : אמרת לשמש אותם לטובתם ?
תשובה : לטובתם כאילו זה לשמש אותם ולטובתם , הם חסרונות שלי , רק מתוך השבירה הם נמצאים מחוצה לי ואני רואה אותם כחסרונות זרים . אם אני משמש אותם ( זה מעל האגו שלי , שאני מצמצם את עצמי במידה הזאת ) ומשרת אותם ,אז , זה נקרא ,שאני כבר עובד בע"מ להשפיע . שאני עובד כך, כלפי עשירייה , נגיד , ולא כלפי העולם ( בואו נגיד ,שבעשירייה כל העולם ) ,אז , יוצא, שאני עובד מהכלי ,שהוא כולו ע"מ להשפיע , אז , דרך הכלי הזה אני יכול לפנות לבורא , כי הפעולה שלי , הגישה שלי היא למעלה מהדעת , היא למעלה מהרצון לקבל שלי - זה נקרא לשמש את קוני . בלי זה איך אני אפנה לבורא ?
רק מתוך הכלי , בצורה כזאת, שאני מתייחס לעשירייה , כמו לרצונות , שחשובים לי ( שאני משפיע להם ) מעל האגו שלי ,שדוחה אותי מהם , אז ,אני בזה מייצב את הכלי הרוחני , כלי דהשפעה

תלמיד : מה לעשות עם החלק ,שעדיין פועל לטובתי ? החלק ,שאתה עושה לטובתם ,אבל ,אתה עושה את זה לטובתך ?
רב: איזה , זה לא חשוב , כמה שאתה מסוגל כן אתה פונה מבקש , וודאי ,שפעולה שלך היא לא פעולה מתוקנת , אבל ,היא מזמינה את המאור המחזיר למוטב , כי הנטייה היא נכונה
תלמיד : אמרת גם ,שצריך לפעול , לשמש נכון עד אחרון מחברים ?
רב: מספיק בעשירייה , אבל עשירייה , שזה קומנדו שלם . רצוי כלפי כל הקבוצה , וודאי , כי כאן בעשירייה אנחנו יכולים להתחיל לשחק עם האגו שלנו : עשירייה שלנו ,לעומת אחרות ,וכו' ,בקיצור יחס של האדם לקבוצה , לארגון . בזה אפשר לברר מיד ,איפה הוא נמצא , שם זה נראה בצורה ,או ,שהוא מזיק ,או ,שהוא מועיל ,וודאי ,שמרחיק את עצמו מרוחניות . יש כאלו שמתרחקים , כי שמים רצון שלהם ,בכל זאת ,למעלה מרצון של הארגון , מרצון של הקבוצה
תלמיד : להיות במצב , לבקש יכולת לשמש את הקבוצה , את הארגון זו תפילה תקינה ,או ,שגם זה לא תקין ?
רב: תקין , תבקש בכל אפשרות . האדם ,שמרגיש ,שאגו שלו לא מאפשר לו להיות למעלה , כביכול , אינטרס שלו האגואיסטי הפרטי - בעיה , בעיה גדולה

שאלה : מאיפה אדם לוקח כוח לשרת אחרים ?
תשובה : מזה,שהואו שומע ,שכך צריך להיות ,ממורה ( אם זה מורה שלו ) ולא חושב, שהוא יותר חכם מהמורה וכך מתחיל בצורה , עד כמה שאפשר , יותר ויותר בצורה מסורה לממש את זה . כאשר מתחיל לממש ,אז ,מבקש גדלות המורה , גדלות החברים , גדלות ה' , שלא יכולה להיות גדלות בורא יותר מגדלות החברים ומורה

שאלה : מה זה בכלל לשרת את הקבוצה ?
תשובה : לשרת לרצונות שלהם , אפילו ,שהם אגואיסטיים , לא חשוב איזה , מפני שהוא מורכב מהם ע"י האגו שלו , זא הרצונות האגואיסטיים שלהם מתוך האגו שלו , אם הוא יממש , הם יהיו פעולות השפעה
תלמיד : יש איזה רצונות ספציפיים בקבוצה ,שאני אמור
רב: כן , לחיבור , לכל מה ששייך להתעלות הרוחנית , אבל ,גם כן עוזר לחבר בצורה גשמית , בהכרחיות ,שלא יגונה ולא ישבח

אלו דברים מאוד חשובים ,כי מהיא הכותרת - מהאני לקבוצה ומקבוצה לבורא ואי אפשר אחרת ואנחנו צריכים טוב טוב לבדוק את עצמנו , האם אנחנו באמת מתקרבים ,או ,שמתרחקים

"...5) אם יש לו אהבת חברים ובחינת אהבה, החוק הוא, שרוצים לראות דווקא מעלת חברו ולא חסרונו. לכן יוצא, אם הוא רואה איזה חיסרון אצל חברו, סימן הוא, לא שהחיסרון הוא אצל חברו, אלא החסרון הוא אצלו. היינו, שהוא פגם באהבת חברים, לכן הוא רואה החסרונות על חברו.
אי לזאת, הוא צריך עכשיו לראות, לא שחבירו יתקן את עצמו, אלא הוא בעצמו, לתיקון הוא צריך. יוצא לנו מהנ"ל, לא שהוא צריך לראות, שחבירו יקבל תיקון על החסרונות, מה שהוא רואה בחבירו, אלא הוא בעצמו צריך תיקון, במה שפגם באהבת חברים. וכשיתקן את עצמו, אז יראה רק מעלת חבירו ולא חסרונו.
(רב"ש א', סדר ישיבת החברה - א')..."

שאלה : במה עוד חבר יכול לעזור לי ,חוץ מזה שמציג את החיסרון שלי ,שאני רואה בו , בחבר שלי פגמים , שאלו הפגמים שלי "כל הפוסל במומו פוסל " ?

שאלה : אולי אנחנו צריכים ללכת לתיקון לא מצד השלילה ,אלא ,מצד החיוב : לתאר לעצמנו ,שאנחנו כולנו נמצאים באהבת חברים באמת ואז לשמור לעצמנו , שאם יראה לנו איזה פגם במישהו , זה סימן ,שאני צריך מיד לתקן את עצמי ואז אני כל פעם בודק את עצמי , האם אני רואה כל חברי קבוצה שלי בשלמות , באהבה , כמו שהיית מסתכל על הילד האהוב שלי .
ואם אני רואה ,שיש איזו בקורת מצדי , אז ,מיד צריך לתקן וככה אני מתקן את האגו שלי , הכי פשוט רק מהתחלה צריכים לתאר את עצמנו ,שנמצאים באהבה ,ואז יוצא ,שבשמאל נגלה כל מיני חסרונות ובימין נתקן אותם ,עד שנגיע באמת לאהבה ובדרך תהיה תפילה לעזרה והכל יחד .
זאת אומרת ,מהתחלה לא נלך עם החסרונות וגילוי חסרונות ולהיות בחסרונות שקועים , אלא ,כל הזמן גם מהתחלה נוטה לימין .
בואו אנחנו כך נסתכל זה על זה בתוך עשיריות ונשתדל כך להחזיק לפחות עד סוף השיעור ?
תעשו תרגיל

"...6) איעצך, שלא תתקן כלל את החיצוניות שלך, אלא רק את הפנימיות שלך. כי רק הפנימיות שלך עומדת לקבל תקון. ועיקר מה שהפנימיות מתקלקלת מחמת ריבוי החטאים, הוא הזוהמא, וסימנו הוא, הישות והגאות [...] אולם אם אתה רוצה למרק החטאים ממך יש לך לעסוק בבטול הישות [...] דהיינו, שתרגיש בעצמך, שאתה השפל והגרוע ביותר מכל באי העולם. וצריך למוד והשכלה מרובה, כדי להבין זאת. ובכל פעם צריך לנסות עצמו, אם אינו משטה ומרמה עצמו, ומועיל גם כן להשפיל את עצמו בפועל לפני חברו [...] אבל מוכרח לדעת נאמנה, שהוא הגרוע והירוד מכל בני העולם, כי כן הוא האמת.
(בעל הסולם, אגרת כ"א)..."

"...7) מי שחושב שמרמה את חבירו, אינו אלא שמרמה להשם ית', משום שחוץ מגופו של האדם נמצא רק השם ית'. כי מעיקר הבריאה, שהאדם נקרא נברא, הוא רק בערך עצמו. שהקב"ה רוצה בכך, שהאדם ירגיש את עצמו למציאות נפרד הימנו ית'. אבל חוץ מזה, הכל הוא "מלא כל הארץ כבודו".
לכן כשמשקר לחבירו, הוא משקר להבורא ית'. וכשמצער לחבירו, הוא מצער את הקב"ה. לכן אם האדם רגיל לדבר אמת, זה יביא לו תועלת לגבי הקב"ה.
(בעל הסולם, שמעתי ס"ז. סור מרע)..."

"....
Cool בזמן שהאדם נותן את היגיעה ודן את חברו לכף זכות, זוהי סגולה, שע"י היגיעה מה שהאדם נותן, נקרא זה "אתערותא דלתתא", ונותנים לו מלמעלה כח, שתהיה לו היכולת לאהוב את כל החברים בלי יוצא מהכלל. וזה נקרא "קנה לך חבר", שהאדם צריך לתת יגיעה בכדי להשיג אהבת הזולת. וזה נקרא "יגיעה", היות שהוא צריך לעבוד למעלה מהדעת. כי מצד השכל, איך אפשר לדון את השני לכף זכות, בו בעת שהשכל מראה לו את פרצופו האמיתי של חבירו, שהוא שונא אותו. אם כן מה יש לו להגיד להגוף על זה, מדוע הוא צריך להכניע עצמו בפני חבירו. התשובה היא, היות שהוא רוצה להגיע לידי דביקות בה', הנקרא "השתוות הצורה", כלומר, לא לחשוב על תועלת עצמו, אם כן מהו ענין של הכנעה, שזה דבר קשה. הסיבה היא, משום שצריך לבטל את ערך עצמו, וכל החיים שלו, שהוא רוצה לחיות, יהיה רק על חשבון, בזה שהוא יכול לעבוד לתועלת הזולת, החל מאהבת הזולת בין אדם לחבירו עד אהבת ה'. (רב"ש א', מה לדרוש מאסיפת חברים)..."

Smile
חזרה למעלה Go down
yael

מספר הודעות : 582

הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 25.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 35 דקות    סיכום שיעור בוקר 25.07.2016  חלק א'    (  הכנה לכנס   ) 35 דקות  EmptyMon Jul 25, 2016 8:20 am

לאון תודה ולחיים על היגיעה!!!!!

נערך לאחרונה על-ידי yael בתאריך Tue Jul 26, 2016 1:28 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

הודעהנושא: Re: סיכום שיעור בוקר 25.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 35 דקות    סיכום שיעור בוקר 25.07.2016  חלק א'    (  הכנה לכנס   ) 35 דקות  EmptyMon Jul 25, 2016 10:19 pm

לחיים לאון cheers
חזרה למעלה Go down

סיכום שיעור בוקר 25.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 35 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» סיכום שיעור בוקר 17.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 20 דקות
» סיכום שיעור בוקר 18.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 30 דקות
» סיכום שיעור בוקר 21.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 25 דקות
» סיכום שיעור בוקר 22.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 22 דקות
» סיכום שיעור בוקר 27.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ) 30 דקות