פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 ישיבת חברה לשבוע 31.7.2016

Go down 
מחברהודעה
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 31.7.2016   Tue Jul 26, 2016 1:34 pm

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

"אמר בן זומא, "כל אלו לא נבראו אלא לשמשיני, ואני לשמש את קוני". לפי מה שפרש אאמו"ר זצ"ל, הכוונה, שכל החסרונות שהאדם רואה אצל אחרים והוא מאמין שהם שלו, לכן יש לו מה לתקן. נמצא שכל העולם משמשים אותו, בזה שממציאים לו את החסרונות שלו, והוא לא צריך לחפש בעצמו, אלא הם עושים לו טובה גדולה, בזה שממציאים לו החסרונות שלו." (רב"ש ג', לשמשני)

1. קטע לדיון

*** אין בכלל בני אדם מחוצה לי, אם מה שיש להם זה כול חסרונות שלי, בצורה כזאת הם נמצאים לפניי, מופיעים, ואם אני משמש אותם בעזרת האגו שלי שמפריד בינינו, ביני לבין החסרונות האלה, בין בני אדם האלו, אז בזה אני באמת יכול לעשות פעולות כביכול על מנת להשפיע, ובזה בסופו של דבר אני משמש את הבורא.

שיר flower

2. קטע לדיון

*** עד שאני לא משמש לכל החברים, כהכי פחות מהם אני לא מגיע לשמש את בורא, ובזה הם משמשים אותי. יש לי מדידה ובדיקה עד כמה שאני מתקרב למטרה ומשמש, ממש משמש, זאת אומרת לפי טובתם הרוחנית, ולא לפי טובתי שנראה לי, שטובתי אני מוצא רק אחרי שאני משמש אותם, ובכל מה שהם צריכים אני משתדל לממש אותם ומתוך זה, ביחס לכולם כזה, אני מוצא את הפתח לשמש את הבורא.

3.שיר flower

4. קטע לדיון

** שאלה: מה זה לשמש אותם לטובתם?
לטובתם, כאילו זה לשמש אותם ולטובתם. הם חסרונות שלי, רק מתוך השבירה הם נמצאים מחוצה לי, ואני רואה אותם כחסרונות זרים. עכשיו, אם אני משמש אותם, זה מעל האגו שלי, שאני מצמצם את עצמי במידה הזאת ומשרת אותם, אז זה נקרא שאני כבר עובד בעל מנת להשפיע. שאני עובד כך כלפי העשירייה נגיד, לא כלפי כל העולם, כלפיי העשירייה, בוא נגיד שבה כל העולם, אז זה יוצא שאני עובד מהכלי שהוא כולו בעל מנת להשפיע. אז דרך הכלי הזה אני יכול לפנות לבורא, כי כבר הפעולה שלי, הגישה שלי היא למעלה מהדעת, היא למעלה מהרצון לקבל שלי, זה נקרא "לשמש את קוני", שבלי זה איך אני אפנה לבורא? רק מתוך הכלי.

שיר flower

5. קטע לדיון

* מה זה לשרת את הקבוצה?
לשרת את הקבוצה זה לשרת לרצונות שלהם אפילו שהם אגואיסטים לא חשוב איזה, מפני שהוא מורחק מהם על ידי האגו שלו, אז הרצונות האגואיסטים שלהם מתוך האגו שלו, אם הוא יממש, הם יהיו פעולות ההשפעה.
שאלה: יש איזה רצונות ספציפיים בקבוצה שאני אמור להתחבר?
כן, לחיבור, לכל מה ששייך להתעלות הרוחנית. אבל גם כן עוזר לעזור לחבר בצורה גשמית גם כן. הכרחי, לא יגונה ולא ישובח.

שיר flower

6. קטע לדיון

*** אנחנו צריכים ללכת לתיקון שלנו לא מצד השלילה אלא מצד החיוב. שלתאר לעצמנו שאנחנו כולנו נמצאים באהבת חברים באמת, ואז לשמור לעצמנו שאם יראה לנו איזה פגם במישהו זה סימן שאני צריך מיד לתקן את עצמי. ואז אני כך כל פעם בודק את עצמי האם אני רואה את כל חברי הקבוצה שלי בשלמות, באהבה, כמו שהייתי מסתכל על הילד האהוב שלי. ואם אני רואה שיש מצדי ביקורת אז מיד צריך לתקן. כך אני מתקן את האגו שלי הכי פשוט, רק מלכתחילה צריכים לתאר את עצמנו שנמצאים באהבה. ואז יוצא לנו שבשמאל נגלה כל מיני חסרונות, ובימין נתקן אותם עד שנגיע באמת לאהבה. בדרך זו תהיה תפילה לעזרה והכול יחד.

7. שיר לסיום !!!! lol! lol! lol!

שבוע טוב ומחובר לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 31.7.2016   Tue Jul 26, 2016 10:24 pm

לחים יעל .....תודה
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
ישיבת חברה לשבוע 31.7.2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: