פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 פסוקים ושאלות סדנה משיעור בוקר 28.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס )

Go down 
מחברהודעה
לאון-נחוםמספר הודעות : 470
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: פסוקים ושאלות סדנה משיעור בוקר 28.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס )    Thu Jul 28, 2016 7:07 amשאלת הכנה :

איך נשתמש בהכנה ובשיעור כדי לממש באחישנה , איזה כוחות מושכים אותנו קדימה לעבודה ?


"...1) הגמר של תיקון העולם, אי אפשר שיהיה, זולת בהכנסת כל באי עולם בסוד עבדותו ית', כמ"ש: והיה ה' למלך על כל הארץ, ביום ההוא יהיה ה' אחד ושמו אחד. ודייק הכתוב, ביום ההוא, ולא לפני זה.
(בעל הסולם, הערבות, כ')...""...2) אין אדם חי לצורך עצמו, אלא לצורך השלשלת כולו, באופן שכל חלק וחלק מהשלשלת, אינו מקבל את אור החיים לתוך עצמו, אלא רק משפיע אור החיים, לכללות השלשלת.
(בעל הסולם, הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות, אות כ"ב)..."


"...) צריך כל אדם לומר: כל העולם לא נברא אלא בשבילי (סנהדרין לז). נמצא כשהעולם נברא בשבילי, צריך אני לראות ולעיין בכל עת בתקון העולם ולמלאות חסרון העולם, ולהתפלל בעבורם.
(ליקוטי מוהר"ן - מהדורא קמא סימן ה) …"

"...4) בכל אדם אפילו בחפשי יש ניצוץ בלתי נודע, התובע התייחדות עם אלקים. וכשהוא מתעורר לפרקים מעורר בו תשוקה לדעת את האלקים או לכפור באלקים והיינו הך. ואם ימצא מי שיעורר בו סיפוק תשוקה זו, יסכים להכל.
(בעל הסולם, כתבי הדור האחרון)..."

"...5) מגמת החיים הוא לזכות לדבקותו מטעם תועלת השי"ת לבדו בקפדנות. או לזכות את הרבים שיגיעו לדבקותו ית'.
(בעל הסולם, כתבי הדור האחרון)..."

"...6) האדם הרוצה לעבוד ה' באמת צריך לכלול עצמו עם כל הנבראים וכן צריך לחבר עצמו עם כל הנשמות ולכלול עצמו עמהם והם עמו, היינו שלא תשאיר לך רק מה שצריך לחיבור השכינה כביכול ולזה צריך קירוב ורבוי אנשים [...] כי לפי רבוי האנשים העובדים את ה' יותר מתגלה אליהם אור השכינה, ולזה צריך לכלול עצמו עם כל האנשים ועם כל הנבראים והכל לעלות לשורשן לתיקון השכינה כביכול.
(דגל מחנה אפרים, פרשת שלח)..."

"...7) נודע כי כל העולם עם כל הנבראים צריכים לקבל החיות מהבורא, בכל עת ובכל רגע... וכמו כן בכל רגע צריכים שלא יופסק מהם החיות תמיד ויושפע עליהם בתמידות, בהשתלשלות מלמעלה למטה... ולכך נאות ויפה לו לצדיק, שיהיה ממוצע בין הבורא ובין העולם ומלואו, לקשר הכל בו יתברך [...] שעושה שביל ומסילה, מעבר השפע, והחיות וצינור, להריק לכל הנבראים, שהוא המייחד שמים וארץ, שמקשר כל העולם ומלואו להבורא, שלא יהיו מופסקין ממנו יתברך.
(מאור עינים, פרשת יתרו) …"

שאלה : איך אנחנו עושים מקום וצינור לקהל החיצון ולקהל הפנימי שלנו ?
נגיד לפנימי , איך אנחנו מכינים את המקום לכול החברים שלנו שבעולם , שהם יהיו מסוגלים להיות מסודרים בהשפעה הדדית זה לזה ?
בקיצור ,איך מגיעים לחברה נכונה המתוקנת שלנו ?
מה חסר לנו ע"מ להתארגן לזה , במעשה עכשיו , כאשר אנחנו מחליטים , מקבלים את זה ומתחילים לממש בצורה מאוד מעשית ?

שאלה : באיזה יחס ,באיזו פרופורציה צריכה להיות הפצת האדם בתוך עצמו , אדם בתוך קבוצה , אדם בתוך העם נגיד , ואדם בתוך העולם , בארבע דרגות האלו ?
באיזה יחס , לפי איזה יחסים אנחנו צריכים להגדיש כוח להפצה לעצמי , לקבוצה , לעם ולעולם ( לקבוצה זה לעשירייה , שאחר כך , חוץ מעשירייה, הקבוצה עולמית ואחר כך לעם , איפה שאני חי במסגרת ,שאני יכול להשפיע , ואחר כך לעולם ) .
איך אנחנו צריכים לפזר כוחות האלו ?
אם אנחנו מדברים על גמר התיקון ההצלחה שלנו תלויה ביחס הנכון בהשפעה נכונה לכל הדרגות האלו , כן ?
אם מקובלים קובעים ,שאנחנו נמצאים בזמן תיקון הכללי , אז , עכשיו עלינו להחליט כל אחד - כל אחד מאתנו הוא מנהל עבודה :
איך אנחנו מחליטים איך נכון לפזר כוחות שלנו , שבסופו של דבר זה יהיה תיקון אחד , אבל ,לעת עתה אנחנו צריכים לפעול לכל חלק , לכל שלב בצורה נפרדת . כמה להגדיש לכל דבר כוח , אמצעים ?

שאלה : איך כל אחד מחלק את עצמו לגמר התיקון , לכלל התיקון ולחלקים האלו ( הפצה לעצמי , לעשירייה , לקבוצה , לעם וכו' ) ,בכמה שהוא דואג לכל חלק לכל פלח , שצריך תשומת לב ממנו ?
האם זה ברור לאדם שצריך להיות כך ?
לכל אחד , לא שאמרו לי אתה תענוד במטבח ותשטוף צלחות , זה התיקון שלך ואני כבר ראש קטן וזהו - כלום אני בזה לא משיג , כי בפעולה אני לא משיג שום דבר , אלא בכוונה . הכוונה שלי ,אפילו שאני עושה את הפעולה הזאת בלבד , מטומטמת , אבל ,אם אני עושה אותה בכוונה , שאני בזה גורם , ובאמת גורם ולא סתם ,שנדמה לי , אלא, גורם תיקון לקבוצה ולעולם לעגולים קרובים , עגולים הרחוקים ,אז ,זה בסדר גמור , אבל ,איך אני מחלק בפועל את הכוונות שלי , את הנטייה שלי לכל האלו כיוונים ?
אנחנו מדברים על זה שכל אחד חייב לעשות

"...Cool מוטל על האומה הישראלית [...] להכשיר את עצמם ואת בני העולם כולו, עד שיתפתחו לקבל עליהם את העבודה הגבוהה הזו של אהבת הזולת, שהוא הסולם לתכלית הבריאה, שהיא דבקותו ית'.
(בעל הסולם, הערבות, כ')..."

"...9) שמח אני שנבראתי בדור כזה, שכבר מותר לפרסם את חכמת האמת. ואם תשאלוני, מאין אני יודע שמותר הוא? אשיב לכם, משום שניתן לי רשות לגלות [...] וזהו שהעניק לי ה' במידה שלמה. אשר מקובל אצלנו, שזה אינו תלוי בגאוניות של החכם עצמו, אלא במצב הדור.
(בעל הסולם, תורת הקבלה ומהותה)..."

שאלה : מה היא סוג של ההפיכה , שצריכה להתרחש בדורנו ?

"...10) יש חיוב מוקדם להגאולה, אשר כל אומות העולם יודו לתורת ישראל בסו"ה "ומלאה הארץ דעה", דוגמת יציאת מצרים, שהיה חיוב מוקדם, שגם פרעה יודה לאלקים אמת ולמצותיו וירשה להם לצאת. וע"כ כתוב, שכל אחד מהאומות יחזיק באיש יהודי ויוליכהו לארץ הקדושה, ואינו מספיק מה שיוכלו לצאת מעצמם. ותבין אמנם, מהיכן יבא לאומות העולם דעת ורצון כזאת. תדע, שהוא ע"י הפצת החכמה האמיתית, שיראו בעליל אלקים אמת ותורת אמת.
והפצת החכמה בהמון מכונה שופר, דוגמת השופר שקולו הולך עד למרחק המרובה, כן יתפשט הד החכמה בכל העולם, שאפילו האומות ישמעו ויודו, כי יש חכמת אלקים בקרב ישראל.
(בעל הסולם, שופר של משיח)..."

Smile


חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: פסוקים ושאלות סדנה משיעור בוקר 28.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס )    Thu Jul 28, 2016 10:19 pm

לחיים לאון .....
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
פסוקים ושאלות סדנה משיעור בוקר 28.07.2016 חלק א' ( הכנה לכנס )
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: