פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 1/9/2016

Go down 
מחברהודעה
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 1/9/2016   Thu Sep 01, 2016 3:06 pm


קטע משיעור בוקר 01.09.2016 חלק א' ( הכנה לכנס , שיעור 1 "בונים חברה עתידית" ) 15 דקות , ופסוקים שנשמעו בשיעור
Leiderman Leon-Nahum·1 سبتمبر، 2016

זה כנס מאוד מיוחד , כנס בפראג 2016 כלל אירופאי , כי זה בעצם לא כלפי אירופה ,אלא, כלפי כל העולם . וודאי ,שיש שם ארצות הברית , סין , רוסיה , יבשות גדולות ,סה"כ אירופה זה חצי מיליארד אנשים ועל פני כדור הארץ שבע מיליארד ,אבל אירופה היא מרכז העולם , מרכז תרבותי , מרכז פוליטי , מרכז חינוכי , מרכז אבולוציוני , אם אפשר להגיד כך . כל מה שעבר עם ישראל בעבר דרך מצרים , דרך יוון , דרך איטליה , דרך רומה אפשר להגיד זה יותר נכון ...זה עבר לאירופה .

כל היחס , כל המבנה ,שהיה לעם ישראל ורצו לקבל את זה , לתפוס את זה ,אותם אנשים ,שהיו כאן ,שנמצאים ביומים האלו מיוונים או רומאים , הם לקחו גם כן מאיתנו והעבירו את זה הלאה בהתפתחות האירופאית . במיוחד זה מדובר על המדע , מה שהיגיע מחכמת הקבלה דרך הפילוסופים היוונים ( הם כותבים על זה בעצמם ) וגם מבחינת כל היחס אדם לעצמו , כי זה מגיע בלבוש של נוצרות , אבל ,בסופו של דבר זה היגיע לאירופה ונתן צביון לכל אירופה .

אם בתחילת ההתפתחות ,עד ימי ביניים זה היה ע"י דת בלבד ,שאז אדם חיפש משמעות ויחס שלו עם שאלות חיים , מוות דרך הדת , אז ,אחר כך הוא התחיל לחפש את זה דרך התפתחות מדעית ותרבותית , כי קודם הוא מבטא את זה בדת ואחר כך בתרבות , שם הוא מחפש את הנצחיות שלו . וכך הוא התפתח אדם האירופאי ביחס מאוד מאוד מיוחד לכל העולם ולעם ישראל במיוחד , וודאי .

משם יצאו כל המדע ותרבות , גילו את כל היבשות , התחיל תעשייה , מסחר - הכל בא מאירופה , אם לא היה עובר לאמריקה ,אז ,לא היית גם אמריקה , לא היה עובר לאפריקה , לאסיה , לסין אפילו , ליפן , בסופו של דבר הכל בא משם . הקשרים האלו הם לא נעלמים ונקרעים ,אלא, גם היום , אמנם עד כמה שאנחנו רואים מה שקורה בעולם , אבל, גם היום הקשרים האלו הם קיימים ואירופה היא ,דווקא ,משפעה על כל העולם , עד כמה שהיא נקראת כזאת חלשה וזנוחה , היורדת מיוקרה היא ,בכל זאת, לא כך , אלא ,השפעתה על העולם , אפילו בצורה שלילית , חיובית לא חשוב , היא מאוד מאוד משמעותית .

לכן ,אנחנו צריכים לשייך לכנס הזה חשיבות גדולה , כי אם אנחנו מצליח לעורר את אירופה אפילו מקצת ולא סתם היא מתקדמת יותר מהר מכל היתר ארצות ( מה שיקרה אחר כך בארצות הברית וכל היתר יבשות , מדינות - שם זה עכשיו קורה ) ומה שיתחלקו כל המדינות לחלקים רבים , כמו ארצות הברית תתחיל להתחלק ורוסיה ועוד , מפני שהאגו גובר וכוח החיבור לא , אז ,אירופה נותנת לנו בזה דוגמה מאוד בולטת ,שעתיד של העולם או ללכת לחיבור בדרך אחישנה ,או ,להגיע לחיבור ,אבל דרך שלב מאוד עצוב , שזה דרך בעתה , דרך חלוקה , מלחמות , בעיות וכו' .

לכן ,אנחנו יכולים לדבר הרבה על אירופה על כל השפעתה על כל העולם ושהיא מרכז של כל העולם , שגם עכשיו ממנה יוצאת כל ההשפעה . אם אנחנו נצליח אפילו מקצת להמתיק את הדרך ,שבה אירופה מבינה את עצמה ועוזבת דרך ייסורים , דרך בעתה להתקדם לפי הטבע , לפי מכבש ההתפתחות ועוברת לקצת נטייה לחיבור - זה נקרא הזמנת המאור המחזיר למוטב , דרך אחישנה , אז , אנחנו לא רק באירופה , אלא , בכל העולם יכולים לעשות בזה פעולה מאוד גדולה ולהביא את עצמנו ,שאנחנו כן נמצאים בתיקון העולם ועושים בזה נחת רוח לבורא . לכן ,בואו נראה ,איך אנחנו עושים את זה ?

אנחנו עוד צריכים להוסיף חומר ,עד כמה שאירופה היא תוצאה מהשפעת ,ממה שקיבלו רומאים ויוונים מחכמת הקבלה וכך אנחנו נתחיל מלימוד שלנו , עד כמה שגם עלינו , גם עכשיו ,כאשר הם תפסו מחכמת הקבלה יסודות בניית באירופה ואחר כך זה הפסיק אצלנו ואצלם קשר והם התפתחות כבר עם מה שקבלו במנה אחת , היום אנחנו כן מחייבים לחזור ,כדי להשפיע עליהם הבחנות רוחניות החדשות ,שיהיו להם . ומה אנחנו יכולים להגיד מהעבר ?
"...כמו-כן צופים חכמי הקבלה על התיאולוגיה הפילוסופית, וקובלים על כי גנבו את הקליפה העליונה מחכמתם, שאותה רכשו אפלטון וקודמיו היונים, בעוסקם הרבה עם תלמידי הנביאים שבישראל, וגנבו נקודות יסודיות מחכמת ישראל, והתעטפו בטלית שאינה שלהם, ועד היום הזה ישבה התאולוגיה הפילוסופית על כסא מלכות של הקבלה, וירשה את גבירתה…." ( חכמת הקבלה ופילוסופיה )


ומה כותבים פילוסופים אירופאים על זה ? נו , אתה לא מוצא את זה עכשיו כאשר אנחנו מסתכלים על אירופה ,אפילו מודרנית , אנחנו צריכים להשתדל לראות את התוצאות ממה שהן קצת לקחו מחכמת הקבלה , מיהדות . לא חשוב ,שהם הפכו את זה לנוצרות ולתרבות, לאט ,לאט במשך אלפיים שנה עד היום , למשהו ,שזה מאוד מאוד ,כאילו רחוק מהייסוד , מה שישנו בחכמת הקבלה , אבל ,בכל זאת הכל מושרש , אנחנו לא מבינים אחרת , לכן ,קשה לנו להבחין , אבל ,הכל זה מושרש על היסודות ,שעליהם מתבססת חכמת הקבלה , יהדות העתיקה …. יש שורשים פנימיים בין חכמת הקבלה בין כל השיטה הזאת , שמדברת על החיבור העולם , חיבור אנושות , על מבנה של אדם הראשון כמערכת אחת . ובכל זאת זה נמצא , אמנם ,שבצורה נסתרת בכל המבנה של אירופה , עד כמה שזה נראה הפוך , מקולקל ומעוות , אבל ,זה נמצא ולכן ,כאשר אנחנו מגיעים היום ורוצים שם לעורר שורשים הפנימיים ,שישנם באנושות לחיבור , שנקרע בחטא עץ הדעת , אנחנו בעצם באים למערכת , שהיא רק מקולקלת , כמו שאנחנו , כמו שעם ישראל אבל מקולקלת בצורה אחרת עם ישראל אז,הוא היה בגובה רוחנית ונפל ,נשבר ומתוך זה התחילו שם לאירופה כל מיני שרידי השבירה הם לא נשברו , אבל קבלו שורשים כבר מאתנו בצורה כזאת ,

לכן סימנים של השבירה נמצאים . חוץ מזה צריכים להבין ,שבמשך אלפיים שנה ,דווקא ,באירופה פעלו בני הירידה האלו ( עם ישראל שיצא לגלות ) וממש חרש את אירופה ממדינה למדינה , שזרקו אותו מכאן ולשם והשקיע המון כוח ודם וסבל , סבל מאוד מאירופאים במשך אלפי שנים האלו והכל נקשר גם כן שם בתוך אירופה וזה קושר מאוד כל עמים האירופאים ( דרך לא נכונה ולא רצויה , דרך הכוח ושנאה ודם ), אבל ,זה קשר בכל זאת , אמנם שמקולקל עם עם ישראל . לכן ,אי אפשר להבדיל ולהרחיק בין תרבות , חינוך , ייסוד המדיני , חברתי ,שיש היום באירופה ,עם מה שקבלו מעם ישראל או בימי קדם , דרך יוונים במיוחד , או ,שאחר כך בזמן הגלות של עם ישראל בקרב אירופה

"....1) כוונת הבריאה היתה שיהיו כולם אגודה אחת, לעשות רצון הבורא, כמו שכתוב, שהיה אדה"ר אומר לכל הנבראים בואו נשתחוה ונכרעה לפני ה', אבל מפני החטא נתקלקל הענין, עד שאפילו הטובים שהיו בדורות ההם לא היה אפשר להם להתאגד יחד לעבודת ה' אלא היו יחידים בודדים. והתיקון לזה התחיל בדור הפלגה, שנעשה פירוד במין האנושי, היינו שהתחיל התיקון שתהיה התאספות ואגודת אנשים לעבודת ה', שהתחילה מאברהם אבינו עליו השלום וזרעו, שתהיה קהילה מקובצת לעבודת ה'. אברהם אבינו היה הולך וקורא בשם ה' עד שהתקבצו אליו קהילה גדולה שנקראו "אנשי בית אברהם" והיה הדבר הולך וגדל עד שנעשה קהל עדת ישראל... וגמר התיקון יהיה לעתיד, שיעשו כולם אגודה אחת לעשות רצון ה' בלבב שלם. (ספר שם משמואל, פרשת האזינו)..."


"....2) הבסיס לכל עושי רעות, מוגדר אך ורק ב"רצון לקבל"....כללות כל הרע, אינו רק אהבה עצמית, הנקרא אגואיזם, להיותו הפכי הצורה מהבורא, שאין לו רצון לקבל לעצמו, ולא כלום, אלא רק להשפיע. (בעל הסולם, מהות הדת ומטרתה)..."

"...3) האגואיזם המקורי אינו אלא אהבה עצמית, שהוא כל כוח קיומו החיובי האינדיבידואלי[של האדם]. ומבחינה זו אינו מתנגד גמור להכוח האלטרואיסטי, אף על פי שאינו משמשו.אמנם מטבע האגואיזם, שבדרך שימושו נעשה צר ביותר. כי הוא מחויב פחות או יותר לקבל אופי של שנאה וניצול של הזולת, כדי להקל על קיומו עצמו. ואין המדובר משנאה מופשטת, אלא מהמתגלה במעשים של ניצול לחברו לטובת עצמו, ההולך ונעכר לפי דרגותיו, כגון: הערמה, גניבה, גזילה ורציחה. וזהו מכונה אגואיזם צר, ומבחינה זו הוא מתנגד והפכי גמור לאהבת זולתו. והוא כוח הנגטיבי, המהרס להחברה. .(בעל הסולם, האומה)..."


"...4) כל היסורין, אינם שורים, רק על קליפת הגוף שלנו הזו, שלא נבראה אלא למיתה וקבורה. שזה מלמד אותנו, שהרצון לקבל לעצמו, שבו, לא נברא, אלא רק למחותו ולהעבירו מהעולם, ולהפכו לרצון להשפיע. והיסורים, שאנו סובלים, אינם אלא גילוים, לגלות האפסיות וההזק הרובצת עליו.ובוא וראה, בעת שכל בני העולם, יסכימו פה אחד, לבטל ולבער את הרצון לקבל לעצמם, שבהם, ולא יהיה להם שום רצון, אלא להשפיע לחבריהם, אז היו מתבטלים, כל הדאגות וכל המזיקים מהארץ, וכל אחד היה בטוח, בחיים בריאים ושלמים, שהרי כל אחד מאתנו, היה לו עולם גדול, שידאג בעדו וימלא את צרכיו.

אמנם, בזמן, שכל אחד, אין לו אלא הרצון לקבל לעצמו, מכאן כל הדאגות היסורים והמלחמות והשחיטות, שאין לנו מפלט מהם. שהם מחלישים גופינו, בכל מיני מחלות ומכאובים. והנך מוצא, שכל אלו היסורים, המצוים בעולמנו, אינם אלא גילוים, מוצעים לעינינו, בכדי לדחוף אותנו, לבטל את קליפת הגוף הרעה, ולקבל צורה השלמה, של רצון להשפיע. (בעל הסולם, הקדמה לספר הזוהר, י"ט) …"

"...5) המציאות מורה לנו, שאין כלל זכות קיום ליחיד, אילו היה מבודד לעצמו, בלי ציבור בהיקף מספיק, שישרתוהו, ויעזרוהו בסיפוק צרכיו. ומכאן, שהאדם נברא מלכתחילה לחיות חיי חברה, וכל יחיד ויחיד שבחברה, הוא כמו גלגל אחד, המלוכד בגלגלים מספר, המותנים במכונה אחת - שהגלגל היחיד אין לו חרות של תנועה בערך יחידתו לפי עצמו, אלא נמשך עם תנועת כלל הגלגלים, בכוון ידוע, להכשיר את המכונה לתפקידה הכללי.ואם יארע איזה קלקול בגלגל - אין הקלקול נערך ונבחן כלפי יחידותו של הגלגל עצמו, אלא שנערך לפי תפקידו ושירותו כלפי כללות המכונה... המתבאר שהציבור והיחיד היינו הך, ואין כל ריעותא[רצון חופשי] ליחיד מחמת שעבודו אל הציבור, כי גם חירות הציבור וחירות היחיד, דבר אחד הוא. וכמו שמחלקים ביניהם את הטוב, כן מחלקים ביניהם את החירות.

הרי שמידות טובות ומידות רעות, מעשים טובים ומעשים רעים, נערכים רק כלפי טובת הציבור... וכאשר כל יחיד יבין שטובתו וטובת הציבור אחד הוא - בזה יבוא העולם על תיקונו המלא. (בעל הסולם, השלום בעולם) …"

חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: Re: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 1/9/2016   Sat Sep 03, 2016 7:38 pm

תודה משה על היגיעה!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 1/9/2016   Sat Sep 03, 2016 10:04 pm

ללא דבר cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 1/9/2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: