פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 7/9/2016

Go down 
מחברהודעה
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 7/9/2016   Wed Sep 07, 2016 5:37 pmקטע משיעור בוקר 07.09.2016 חלק א' ( הכנה לכנס ,שיעור 5: עת לעשות - ייחודיות הדור ומימוש שיטת חכמת הקבלה ברבים) , פסוקים
Leiderman Leon-Nahum·7 سبتمبر، 2016

י ש לנו סה"כ שיעור אפס , זה יום שישי בערב וחמישה שיעורים בשבת וראשון , זה שיעור אחרון ,שהוא כולו ייחודיות הדור ושימוש חכמת הקבלה ברבים .. זה ,בעצם ,שמכוון כבר למטרת החכמת הקבלה , מהי מביאה לאנושות , איך היא מכוונת אנושות למטרה ? למה אנושות זקוקה לזה ,דווקא ,עכשיו , כי עד היום , עד שהעולם נעשה עגול ונכנס למשבר הכללי , שמרגיש את עצמו , מתחיל לגלות את עצמו , שהוא מנוגד לטבע האינטגרלי העגול ושאין לו ברירה והוא חייב לקבל אותה צורה .

ואנושות ,שהיא מקבלת אותה צורה , כמו שהטבע , כבר מגלה את עצמה, שהיא עולה לדרגה הבאה , לדרגת האדם , הדומה לכוח העליון , מפני שאנחנו בעולם שלנו סה"כ נמצאים בדרגות דומם , צומח וחי ודרגת המדבר היא כבר דרגת האדם , שייכת לחוץ לעולם הזה , להידמות לבורא ושם ישנם 125 מדרגות בעלייה ,עד שמזדהים לגמרי עם הבורא . לכן ,חכמת הקבלה מגלה את עצמה עכשיו , מחייבת אותנו להשתמש בה , בעצם ,זה כבר מזמן ארי התפתח , אבל ,במיוחד בזמנינו ואנחנו צריכים ,בהתאם לזה ,לראות ,איך אנחנו מממשים אותה .

אין ברירה ,למרות שאנשים לא מבינים , למרות שאנשים לא כל כך מזדהים עם זה , לא מעכלים עדיין מה קורה אתם , עדיין לפי כוח אינרציאלי שבהם ממשיכים באותה צורת החיים , כמו שהיה קודם , אמנם שהעולם נעשה אחר לגמרי , אבל ,לא מרגישים את זה . לכן ,אנחנו צריכים לראות ,מה כותבים הגדולים על העבודה שלנו ולהשתדל ,עד כמה שיותר ,להתקדם בזה ולהקל על האחרים על התהליך הזה .

בעצם כל המקובלים אחרי ארי פעלו בזה , שבעצם העבודה הגדולה היא לפנינו , היא לא קשה ,כמו שהיו תהליכים ליחידי סגולה , כי אם לעשות את זה בכמות זה הרבה יותר קל ולכן ,זה מה שבעצם אנחנו צריכים לקחת בחשבון , כי אם בדורות הקודמים היו יחידים ,או ,קבוצות הקטנות והיה להם מצד אחד קל ומצד השני קשה , אז ,בזמנינו ,אם מדובר על קהלים הגדולים , ,שקודם כל מתחילים להבין ששיטת החיבור זה הכרחי , רוצים או לא רוצים ,אבל ,להסכים עם זה חייבים , הטבע מחייב , החיים אמנם שלא כל כך מוכנים לזה , אבל, אפילו שלא כל כך מוכנים הדרך ייסורים מביאה אותנו לזה , אנחנו כבר רואים את זה .

זה בדרך בעתה . ואנחנו צריכים ,בכל זאת,להמתיק את זה ולהביא לזה הזדמנות לדרך אחישנה . אז ,חלק גדול מאנושות כבר מבין , שחייבים להתקדם לקראת החיבור , שהחיבור בין כולם הוא ,מה שהטבע מחייב אותנו ויש חלק גדול גם כן ,שכבר מתגלה בזה ,שהוא כבר נמשך לשאלה לא רק ,מה טעם בחיים ? אלא ,בשביל מה חיים ? מהי מטרת החיים ? וכו' שאלות יותר עמוקות , יותר פנימיות והן מתגלות בכל אחד וכך מגיעים כבר ליישום של חכמת הקבלה עצמה . אבל ,גם אלו שמבינים את הצורך בחיבור וגם אלו ,שנמשכים ללימוד של חכמת הקבלה , שניהם הם בעצם קהלים גדולים , שהשיטה הזאת היא כבר מתחילה להיות יותר ויותר קרובה להמון .

אז , כמו שנושא של השיעור הוא עת לעשות , מדובר לא רק על קבוצות הקטנות , אלא ,בקהלים הגדולים ועל כל העולם ,כמו שקראנו על זה הרבה פסוקים . בואו נראה ,מה שאנחנו יכולים מזה ללמוד :

"...1) הגמר של תיקון העולם, אי אפשר שיהיה, זולת בהכנסת כל באי עולם בסוד עבודת ה'.
בעל הסולם, הערבות, כ' …"
זאת אומרת ,אנחנו צריכים לראות את זה כמו בבבל , אותה בעיה ,שהיית לפני אברהם : איך להחזיר כל הבבלים לתשובה ? כמו שכתוב תשוב ה' ע"י ו' , ה' זה נשמה הכללית , רצון הגדול המקולקל , שצריכים לתקן אותו ולהביא אותו לצורת הו' , שזה "זעיר אנפין " , כולו משפיע , הבורא . זה עניין התשובה ולזה שייכים כולם , מי שרוצה או לא רוצה זה לא חשוב , מי שמבין או לא זה לא חשוב , מתנגד או מסכים - על זה בכלל לא שואלים בני אדם . כוח אחד "אין עוד מלבדו " הוא מחייב את כולם ובהדרגה מכניס את כולם לחסרונות כאלו , שאנשים מאין ברירה מתחילים להתעניין , מתחילים להגיע לזה ,ששואלים ,בשביל מה ולמה , מהי מטרה והסוף , מה תחליט ואנחנו רק צריכים לעזור להם לגלות את זה .


"...2) צריך כל אדם לומר: כל העולם לא נברא אלא בשבילי (סנהדרין לז). נמצא כשהעולם נברא בשבילי, צריך אני לראות ולעיין בכל עת בתקון העולם ולמלאות חסרון העולם.
ליקוטי מוהר"ן - מהדורא קמא סימן ה"


...3) האדם הרוצה לעבוד ה' באמת צריך לכלול עצמו עם כל הנבראים וכן צריך לחבר עצמו עם כל הנשמות ולכלול עצמו עמהם והם עמו, היינו שלא תשאיר לך רק מה שצריך לחיבור השכינה כביכול ולזה צריך קירוב ורבוי אנשים... כי לפי רבוי האנשים העובדים את ה' יותר מתגלה אליהם אור השכינה, ולזה צריך לכלול עצמו עם כל האנשים ועם כל הנבראים והכל לעלות לשורשן לתיקון השכינה כביכול.
דגל מחנה אפרים, פרשת שלח


"...4) הרעות הגדולות המתרחשות בין אדם לאדם, מאיש לרעהו נובעות מהעדר ידיעה. אילו היה לאדם ידיעה המתייחסת לצורה האנושית, היה נבלם כל הנזק שנגרם לעצמו ולזולתו. כי בידיעת האמת מסתלקות האיבה והשנאה ומתבטלת פגיעתם של בני אדם זה בזה.
הרמב"ם, "מורה נבוכים", חלק ג', י"א"


...5) שמח אני שנבראתי בדור כזה, שכבר מותר לפרסם את חכמת האמת. ואם תשאלוני, מאין אני יודע שמותר הוא? אשיב לכם, משום שניתן לי רשות לגלות... וזהו שהעניק לי ה' במידה שלמה. אשר מקובל אצלנו, שזה אינו תלוי בגאוניות של החכם עצמו, אלא במצב הדור.
בעל הסולם, תורת הקבלה ומהותה"


...6) בדורנו זה, הגם שמהות הנשמות, היא הגרועה שבמציאות, כי ע"כ לא יכלו להתברר לקדושה עד היום, עם כל זה... אין המלאכה נשלמת, אלא על ידיהם... ולפיכך, רק עם השתלמותן של הנשמות הנמוכות הללו, יכולים האורות העליונים להתגלות, ולא מקודם לכן.
בעל הסולם, הקדמה לספר הזוהר, אות סג


"...7) בכל אדם אפילו בחפשי יש ניצוץ בלתי נודע, התובע התייחדות עם אלקים. וכשהוא מתעורר לפרקים מעורר בו תשוקה לדעת את האלקים או לכפור באלקים והיינו הך. ואם ימצא מי שיעורר בו סיפוק תשוקה זו, יסכים להכל.בעל הסולם, כתבי הדור האחרון


"...Cool מגמת החיים הוא לזכות לדבקותו מטעם תועלת ה' לבדו בקפדנות. או לזכות את הרבים שיגיעו לדבקותו ית'. בעל הסולם, כתבי הדור האחרון"


...9) אך ורק בהתפשטות חכמת הקבלה ברוב עם, נזכה לגאולה השלמה. וכן אמרו ז"ל, המאור שבה מחזירו למוטב, ודקדקו זה בכוונה גדולה, להורותינו שרק המאור שבתוכיותה... בה צָרוּר זו הסגולה, להחזיר האדם למוטב, שהן היחיד והן האומה, לא ישלימו הכוונה שעליה נבראו, זולת בהשגת פנימיות התורה וסודותיה.בעל הסולם, הקדמה לספר פנים מאירות ומסבירות, ה'


"...10) תתחזק ידידי להאיר את אור חכמת הנסתר בעולם. עתה קָרבו הימים, שהכול יכירו וידעו שישועת ישראל וישועת העולם כולו תלויה רק בהופעת חכמת [האמת]... בשפה ברורה.
הראי"ה קוק, אגרות הראי"ה ח"א

"...11) יש חיוב מוקדם להגאולה, אשר כל אומות העולם יודו לתורת ישראל... דוגמת יציאת מצרים, שהיה חיובמוקדם, שגם פרעה יודה לאלקים אמת ולמצותיו וירשה להם לצאת. וע"כ כתוב, שכל אחד מהאומות יחזיק באישיהודי ויוליכהו לארץ הקדושה, ואינו מספיק מה שיוכלו לצאת מעצמם. ותבין אמנם, מהיכן יבא לאומות העולםדעת ורצון כזאת. תדע, שהוא ע"י הפצת החכמה האמיתית, שיראו בעליל אלקים אמת ותורת אמת.והפצת החכמה בהמון מכונה שופר, דוגמת השופר שקולו הולך עד למרחק המרובה, כן יתפשט הד החכמה בכלהעולם, שאפילו האומות ישמעו ויודו, כי יש חכמת אלקים בקרב ישראל.בעל הסולם, שופר של משיח


"...12) בעת שהאנושות תגיע למטרתה... על ידי ביאתם לדרגה השלמה באהבת זולתו, שאז יתלכדו כל בני העולם לגוף אחד, ולב אחד, אשר רק אז יתגלה כל האושר המקווה לאנושות על שיא גובהו.בעל הסולם, החרות

"...13) מוטל על האומה הישראלית... להכשיר את עצמם ואת בני העולם כולו, עד שיתפתחו לקבל עליהם את העבודה הגבוהה הזו של אהבת הזולת, שהוא הסולם לתכלית הבריאה, שהיא דבקותו ית'.
בעל הסולם, הערבות, כ'


"...14) האומה הישראלית הותקנה כבחינת "מעבר", אשר באותו שיעור שישראל עצמם יוצאים מצורפין על ידי קיום התורה, כן מעבירים את כוחם לשאר האומות. וכאשר גם יתר האומות יכריעו את עצמם לכף זכות, אז יתגלה משיח ה', אשר תפקידו, מלבד מה שישלים את בני ישראל למטרה הסופית לדבקותו ית', כן יבוא ללמד דרכי ה' אל כל האומות. כמ"ש, ונהרו אליו כל הגויים.בעל הסולם, אהבת ה' ואהבת הבריות
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: Re: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 7/9/2016   Fri Sep 09, 2016 7:10 pm

לחיים משה יל היגיעה!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 7/9/2016   Sat Sep 10, 2016 8:58 pm

cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 7/9/2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: