פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 ישיבת חברה לשבוע 18.09.2016

Go down 
מחברהודעה
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 18.09.2016   Wed Sep 14, 2016 7:36 pm

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

*** "קוה לה' חזק", זה כמו שהוא מסביר לנו ב"אין עוד מלבדו". שאסור לאדם לשייך לעצמו כל פעולה, כי כל פעולה נובעת מרצון, ורצון מיד ה'. ואם אדם מכוון את לבו חזק לה', אז מוצא שם דבקות ב"אין עוד מלבדו" שקובע כל הרצונות, כל המעשים, כל הפעולות, ואדם אז נעלם בדבקות בבורא.

1.קטע לדיון

*** הבורא גורם להכול, רק זה עניין של הדבקות. אם אני מגלה בסופו של כל המאמצים שלי שהכול ממנו, וגם הבקשות שלי ומאמצים שלי וכל הדרך שלי והכול זה גם כל ממנו, ואני כביכול הלא קיים, אני בזה עשיתי עבודה גדולה להיות לא קיים כביכול, ובזה אני דווקא מעמיד את עצמי מול הבורא בניגוד אליו ובהשתוות הצורה עימו, ובדבקות עימו.

שיר flower

2. קטע לדיון

זאת אומרת, מטרת החיבור זה להזמין המאור המחזיר למוטב, שהוא עושה קשר בינינו. בכמה שהמערכת מתאחדת, אנחנו יכולים לשייך לבורא רצון ומחשבה ופעולה. וכך מגיעים לדבקות.
לכן כדאי לחשוב על החיבור בינינו שאנחנו רוצים להשיג על ידי לימוד, ומתוך החיבור נוכל לשייך לבורא כל המציאות. נקודת הפירוד נקראת הרצון לקבל, האגו של האדם, שדווקא אז הוא משייך משהו לעצמו. והבורא מלמד אותנו, כמו שעכשיו שמענו מתהילים, מלמד את האדם איך לבטל את עצמיותו ולהיעלם בעצם מזה שמתחבר עם האחרים בפועל, מתוך זה נעלם כהפועל, כעצמאי, ונכלל בכולם ובבורא.

3. שיר flower

4. קטע לדיון


*** "והיות שכל זמן שעדיין האדם נמצא באהבה עצמית, אין האדם מסוגל להרגיש את מציאותו יתברך כפי שדרוש, שיהיה להאדם אמונה בקביעות. וזה כמו שכתוב וזה לשונו:
"בעת שהאדם מרגיש רע, הנה באותו שיעור שורה בו כפירה. היינו, שלא יכול להיות לו אמונה מטרם שיש לו השתוות הצורה. כי חוק הוא זה, שלא יוכל הנברא לקבל רע מאתו יתברך בגלוי. כי הוא פגם חס ושלום בכבודו יתברך, שהנברא ישיגו כפועל רעות, כי אין זה מתאים לפועל השלם". ובזה יש לפרש את ענין, שגירשו אותו מגן עדן לתוך העלם והסתר."

שיר flower

5. קטע לדיון

*** מה זה שובה ישראל עד ה' א-לוהיך?
שמשייכים הכול לבורא בלבד, האדם אינו. הוא נמצא במערכת הוא נכלל במערכת שהבורא מנהל אותה בהכול. איפה האדם? האדם כדי לקבוע שהבורא עושה מ-0 עד 100% הכול. וזה נקרא שהאדם רוכש את הצמצום, מסך ואור חוזר על כל מה שמתגלה ומשייך את הכול לבורא. ואז הבורא מתלבש באמת מתגלה באמת באותו המאמץ שאדם גילה, זה נקרא שהוא מתיישב בכיסא הכבוד, בכיסוי שאדם עשה.

שיר flower

6. קטע לדיון

ה הדגמה של האדם, זה עבודה פרקטית כמו ש עשיתי הרבה פעולות במעבדה שהייתי שם סטודנט נגיד אז כל יום היה שעתיים, שלוש במעבדה ועשינו כל מיני מערכות ואיך שהן עובדות והיינו צריכים למלא כל מיני רפורט? דוחות, איך שזה עובד והזה.. אתה מבין? ככה זה, כך עובדים, לכן אנחנו נמצאים בעולם כזה. המציאות הזאת שמתגלה, המציאות המדומה אבל בלעדיה אנחנו לא יכולים להגיע להמציאות האמיתית, אני לא יכול לשבת ולעשות ייחודים באוויר. [חלק א, ד37]

שיר לסיום!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!

שבוע מוצלח ומחובר לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 18.09.2016   Thu Sep 15, 2016 2:53 pm

לחיים יעל .....תודה cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
ישיבת חברה לשבוע 18.09.2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: