פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 23/9/2016

Go down 
מחברהודעה
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 23/9/2016   Fri Sep 23, 2016 3:20 pmסיכום משיעור בוקר 23.09.2016 חלק א' ( "ראש השנה ") 30 דקות
Leiderman Leon-Nahum·23 سبتمبر، 2016
"....על פסוק "עיני ה' אלקיך בה מראשית השנה". עיתים לטובה ועיתים לרעה. כיצד, הרי שהיו ישראל רשעים גמורים בראש השנה, ופסקו להם גשמים מועטים, לסוף חזרו בהם, להוסיף עליהם אי אפשר שכבר נגזרה גזירה, אלא הקדוש ברוך הוא מורידן בזמן על הארץ, שצריכה להם הכל לפי הארץ. עתים לרעה כיצד, הרי שהיו ישראל צדיקים גמורים בראש השנה, ופסקו עליהם גשמים מרובין, לסוף חזרו בהם, לפחות מהם אי אפשר, שכבר נגזרה גזרה, אלא הקדוש ברוך הוא מורידן שלא בזמנן על הארץ, שאינה צריכה להן.

ופירוש רש"י: שלא בזמן, היינו לפני הזריעה, שאינו צריכה להם ביערות ובמדבריות (ראש השנה יזSmile.להבין את הנ"ל על דרך המוסר, יש לפרש, "ראש השנה" נקרא תחילת יצירתו של האדם, היינו כמו שאמרו חז"ל שמכריזים על הטיפה חכם, טיפש וכו' (נדה טזSmile. "גשמים", היינו כוחות הגשמיים שלו, זאת אומרת אם יהיה לו מוח קטן או גדול, לב קטן או לב גדול, רצון קטן או רצון גדול, וכדומה.ואם האדם הולך בדרך הטוב, כשנתגדל להוסיף עליו אי אפשר, היינו לעשות לו מוח ורצון יותר גדול, מטעם שכבר נקצב לו בעת יצירתו, אלא שכל שכלו וכל מרצו משתמש בהם רק במקום הקדושה והצורך.

וזה כבר מספיק לו להגיע לידי מדרגה שיוכל לזכות לגילוי אור ה', ולהדבק בו באמת, ולקבל כחלקו בעולם הבא.ואם להאדם בתחילת יצירתו הוקצבו לו מוח גדול ורצון חזק, אבל אם אינו הולך בדרך הטוב והישר, אזי הוא משמש בהם שלא לצורך, כענין שהקדוש ברוך הוא מורידן שלא בזמן על הארץ שאינה צריכה להם.

ואם כן לא מועילים לו כל הכוחות הטובים שנתנו לו בזמן יצירתו, היינו שהיה יכול להיות בקי בש"ס ופוסקים, ולא יזכה לשלימות הנרצה, הנקרא דביקות בו יתברך.היוצא מזה, שאין להאדם להתרעם אם הוא אינו בעל כשרון כמו שאר חבריו, כי לא זה הקובע, כי העיקר הוא להיות צדיק, ורק אז הוא מנצל את כל הכוחות שלו שילכו למטרה האמיתית, ולא משחית את כוחותיו לבטלה, אלא כוחות יגיעתו מתחברים ונכנסים להקדושה…"


רואים אנחנו מכאן ,שהכל תלוי בעצם בנו , יחד עם זה ,שהכל נקבע מלמעלה , אבל ,אדם יכול ע"י הריכוז שלו , ממה שיש לו בחירה חופשית ,לקבל התרוממות בסביבה , חסרונות , רצונות , התפעלויות , חשיבות המטרה , הוא יכול אפילו עם הכוחות הקטנים ,שנתנו לו למעלה מהתחלה , שזה גם כן מחושב לפי מערכת הכללית , אבל ,אם משתמש בכוחות הקטנים האלו נכון ,אז, יכול להגיע לדרגה הכי גדולה וההפך . זאת אומרת, הכל מלמעלה ורשות נתונה ,כך אנחנו צריכים לראות .

לכן ,אין שום תנאים התחלתיים בעצם קובעים גורלו של האדם והמשחק שלנו , משחק החיים , הוא לא משחק מחור מראש , אלא ,אמנם שהוא מוגדר מלמעלה מכל מה שיהיה לאדם , אבל , איך לסדר את כל הכוחות , באיזה יעילות ? זה תלוי באדם וכבר לפי זה הוא קובע את מקומו בסוף החיים כהישגים שהשיג . לכן ,חשובה לנו מאוד ראש השנה - זה מה שאנחנו מקבלים מהבורא ומקבלים מהבורא גם כן ,לפי החלטה שלנו , אבל , גם כן אחר כך ,במשך השנה ,לא לחשוב ,שזה סתם החלטנו בהתחלה וכבר אנחנו מתקדמים לפי הפסים , שקבענו לעצמנו , לא, בכל רגע ורגע יש לנו החלטה , ובכל רגע אנחנו יכולים להשתמש עם הכוחות ,שיש לנו - ממש מזה שיהיו ח"ו מזיקים על זה ,שיהיו באמת מועילים , ממש בכל רגע .

אנחנו לומדים שאפילו קו ישר הוא גם כן כלול מנקודות הסמוכות , שבכל נקודה ונקודה ישנה שם שבירה כזאת , נו זה דיפרנציאלי , לא חשוב . זאת אומרת ,בכל נקודה ונקודה חייבת להיות החלטה : מאיפה אני באתי ? לאן אני הולך ? ושכל נקודה ונקודה זה ממש החלטה על החיים כך ,אם אדם מסדר לעצמו התקדמות , אז , בהחלט הוא זוכה לזה ,שלא רק ראש השנה , אלא ,גם סוף השנה יהיו בשבילו בדרך אחישנה


זאת אומרת ,לפי מערכת הכללית מגיע לאדם מראש , כמו שכתוב פסקו להם מראש השנה כך ,או כך , איזושהי הקצבה , אבל ,לפי הקצבה הזאת אחר כך ישנה עבודת האדם , מה הוא עושה עם אותה כמות ,שמגיע לו ? איך הוא משתמש בזה ? או בצורה טובה מועילה , או בצורה כזאת ,שמבזבז אותם הכוחות לכל מיני דברים לא טובים .

לא לחשוב ,שכוחות האלו הולכים לטמיון , שגשמים האלו יורדים במדבר , אלא , כאשר הם יורדים במדבר זה נקרא ,בכל זאת ,שהם נכנסים למערכת ,רק הם לא הולכים לכיוון ,שאדם גודל , אלא ,הם נכנסים למערכות הסמוכות לו , כדי לעורר אותו בדרך השלילה . זאת אומרת ,במדבר בדרך בעתה ואם הוא משתמש נכון ,אז ,בדרך אחישנה .

אבל ,בכל זאת ,אותה כמות היא תשפיע עליו , אלא ,הוא קובע אז ,איך שזה יבוא אליו . לכן ,אנחנו במשך כל השנה , אם אפשר כך לחלק את החיים שלנו , נמצאים בהחלטות , בקביעת בחירה חופשית והברז הוא אותו ברז והוא פתוח ומוקצב במשך שנה שלמה ( כמה שנקבל ) ,אבל ,איך אנחנו נתקדם ממה שמקבלים ,זה כבר החלטה בכל רגע ורגע , בכל שיעור בכל יום , איך אני מצטייד מהסביבה בחסרונות , השתוקקויות ,חוץ מהרצון שנתנו לי בנקודה שלב , איך אני מוסיף אליה עוד עוצמת הקבוצה ועוד כיוון הנכון . ו

כך הסה"כ מדובר כאן על הבחירה חופשית היחידה שיש לנו , שזה שימוש הנכון במה שהוקצב לנו . לכן ,מצד אחד , מצד הבורא הכל מסודר מראש מתחילת הבריאה עד סוף הבריאה ( נבין ,שזו שנה מתחילת הבריאה ועד סוף הבריאה ) ומצד האדם יש לו בחירה בכל זאת בזה .

ולא להתבלבל , כדאי להסביר את זה במיוחד עכשיו , ראש השנה , כל הימים האלו , כדי שאנשים יבינו ,שבכל זאת תלוי בנו , בכמה שאנחנו נתחבר בינינו , בכמה שאנחנו נצטרך כל אחד בעשירייה , בכללות בחיסרון הנכון לחיבור ,כדי לגלות בו את הבורא , שזה כל מטרת החיים שלנו : גילוי בורא לנברא בעולם הזה ובזה אנחנו פותרים כל הבעיות ( מה טעם בחיינו וכו' ) ולכן כל זה לפנינו .

מהרגע ,שקיבלנו שיטת חיבור בעיגולים , גישה נכונה ללימוד , כמו שמסבירים לנו בעלי הזוהר , חיבור בעצמו ,איך שמסביר לנו רב"ש , מטרת החיבור ,איך שמסביר לנו בעל הסולם , לפי הדרגות ,איך שמסביר לנו ארי - אין לנו בעצם שום דבר ,שלא מובן , רק לממש ולגלות . זאת אומרת ,לא לרוץ עם השכל קדימה , כי זה אי אפשר לפני שהוא מוכן לקלוט הבחנות רוחניות , אלא ,כמה שיותר נתחבר יחד יהיה לנו שכל רוחני , שהוא מגיע משיתוף של הרצונות , ברצונות האלו יבוא האור והאור שממלא את הרצונות מביא להם השגה ואז נבין , נרגיש ,איך אנחנו נכון מממשים את התנאים שקיבלנו.
שאלה : אדם שלא לומד חכמת הקבלה ,אם תשאל אותו על בחירה חופשית ,ברור שיגיד לך שיש לי בחירה חופשית, כל מה שאני עושה זו בחירה חופשית ?

תשובה : מי שלומד הוא יגיד לך עוד יותר ,שיש לו בחירה חופשית
תלמיד : אולי , אני היום לא אגיד לך את זה
רב: לא , היום אתה חושב ,שאין שום בחירה חופשית , אלא ,שיהיה , אני לא בעל הבית . אתה עובר תקופה כזאת , בסדר ,זאת תקופה
תלמיד : אבל ,ברור שאין בחירה חופשית לגבי , לאדם , אין יכולת . זאת אומרת ,הוא מרגיש כאילו עושה את הדבר ,אבל
רב: רגע , במה אתה רוצה ,שיהיה לך בחירה חופשית

''''
תלמיד : בכל נושא ודבר
רב: בכל נושא ודבר יש לך בחירה ,אפילו להיות כמו בורא , בהכל , תגיד במה לא ? אם אתה תגיד ,שעכשיו אתה בגיל שלך רוצה ללמוד רפואה , להיות פרופסור גדול ,או ,מנתח גדול - אני לא ממליץ לך . ישנם דברים ,שגוף שלנו מגביל אותם , אבל ,ברוחניות הגוף שלנו לא קיים פיזי ולכן ברוחניות אין לך שום הגבלות .

בחיים שלנו אתה יכול להגיד אני כבר לא כמו שהיית צעיר ,שיכול ללכת ככה ולקרוע הכל , לסדר הכל ו…, לא , אני כבר לא , גוף , מה לעשות , זו בהמה ויש לה חיים ,שזה באמת אנחנו לא מנהלים , הדברים האלו אנחנו לא מנהלים . אבל, בנשמה , דווקא , במה שחכמת הקבלה עוסקת , יש לך שם בחירה חופשית שלמה ללא שום הגבלה . הבעיה היא ,שצריכים לגשת למימוש ולממש אותה בחירה בצורה עקבית , מסודרת , רצינית ואתה תלוי בחברה , התמיכה של חברה חייבת להיות
תלמיד : אני רוצה לחזור לאותו אדם ,שלא לומד חכמת הקבלה , כי לדעתי ,שמרגישים כאילו אנחנו שלומדים , מבינים ,שאין לנו בחירה חופשית א' , או הג' ,שהכל רשום , הכל ידוע , אבל אדם ,שלא לומד חכמת הקבלה
רב: לא נכון , אני לא מסכים , שאנחנו מבינים שאין לנו בחירה חופשית
תלמיד : למה לא נכון , איזו בחירה חופשית יש לי ? מה בדיוק אני עשיתי , אני בגילי ,אם אני מסתכל אחורה ?
רב: אני לא מדבר על החיים שלך הגשמיים , על החיים הגשמיים אין לך שום בחירה חופשית - זה אתה יכול להגיד לכולם , אין ,כי בחיים הגשמיים אתה לא יכול להוסיף חיסרון . יש לנו שני דברים בבריאה : רצון ואור ושום דבר חוץ מזה .

האם אתה יכול לשנות רצון ? לא , בחיים הרגילים . אור אתה יכול לשנות ? אם לא רצון, אז ,אור גם כן לא . אפשר ע"י זה שאתה נכנס לחברה , נגיד בין מוזיקאים , או בין חייטים , שהם אומרים ,איך לתפור יותר טוב ואז אתה לומד מהם , אבל ,בסה"כ זו בחירה חופשית נמצאת , אבל ,בצורה מאוד מאוד מוגבלת , כי אתה שם תופס רצונות , חסרונות קטנים מהעולם הזה , אז , וודאי שכדאי להכניס את עצמו בין אותם המומחים ,שאתה רוצה להתקדם במקצוע . אבל ,בחכמת הקבלה יש לך בחירה חופשית על הנשמה , כאן זה משהו אחר , כי אתה מתחיל להתחבר עם כולם לא כדי לקבל מהם חיסרון לתפור איזה דברים טובים , או , ללמוד איך לצייר נכון וכו' אתה לא לומד מקצוע מוגבל , ארצי - אתה כאן מקבל חיסרון לבורא מהסביבה ואז אתה משתמש בחסרונות שלהם ואתה מוסיף לנקודה שבלב חסרונות שלהם ואז אתה משתוקק לבורא פי כמה . אתה זוכר לפי אפסים , כמה אפסים אתה שם לפניך . בכמה חברים הם יותר גדולים , אתה מקבל מהם חיסרון , השתוקקות יותר גדולה לגילוי בורא ואז יש לך כוחות להתקדם . זאת אומרת ,אותה חבית של מים שהוקצבו לך לשנה , אתה יכול להשתמש בצורה הנכונה ביותר וזה מספיק לך כדי להתקדם עד גמר התיקון . וזה ,שבורא מקציב לך הכל לפי מערכת הכללית , כל הנשמות -זה לא חשוב , אם אתה משתמש נכון במה שנתנו לך , אתה מגיע לתיקון השלם
תלמיד : אבל אדם ,שלא לומד חכמת הקבלה ,לא יודע את הדברים האלו .
רב: אדם שלא יודע , שלא לומד חכמת הקבלה עליו כתוב : " כולם כבהמות נדמו " , בהמות , מה זאת אומרת , לא שזה גנאי , אלא דרגת החיים , הרגשת החיים , שליטה בחיים זה בדרגה ,שלא שולטים כלום כמו בהמות , אז , אין עליהם שום שאלה
תלמיד : אבל כותב כאן רב"ש ,שלאדם הוקצה מתחילתו ,האם הוא יהיה חכם , טיפש , פה ממש ברגע זה , אבל ,בכל אופן , הוא כותב , הדבר יכול להשתנות
רב: אז ,הם משתמשים בזה ,כאשר יהיה להם מזל - הוא הולך ללמוד לאוניברסיטה , הולך להיכנס לסביבה מסוימת וכו'
תלמיד : אבל זה גם מכתיב לו בורא , וזה לא דבר רצוני
רב: אתה יכול להגיד שזה כך וזה נכון , אבל ,אדם הרי לא מרגיש , לכן כתוב כולם כבהמות נדנו . אני מסביר לך ,שבחירה חופשית שלהם היא לא בחירה חופשית , מה שאם כן אצלך, אתה מגיע לבחירה חופשית , לא מיד ,כאשר אתה נמצא עם החברים , אבל ,אחר כך אתה מגיע למצב ,שאתה עובד עם הטבע שלך בצורה הפוכה .

אתה שואל ,ממתי מתחילה להיות נטו בחירה חופשית ? טהורה ? כאשר אתה מתחיל לבקש ,באמת לבקש כלים דהשפעה , כי זה לא נתנו לך " בראתי יצר רע " , מרגע זה והלאה , כאשר אתה מתחיל לעבוד על הרעיון הזה המופשט , שזה לא נמצא בך , לא שהוא דמיוני , אלא לא נמצא בך , אז ,אתה באמת מגיע לבחירה חופשית , כי זה לא נתנו לך מראש , נתנו לך רק התעוררות על החיים הכללים ואם אתה ע"י חברה מעורר מאור המחזיר למוטב והוא מביא לך לפי היגיעה שלך כאלו הבחנות ושם אתה מתחיל לבנות את עצמך בצורה, שהיא לא שייכת לעולם הזה ,ואז באמת אתה מגיע לבחירה ולחופש . אז נגיע , חכה נו , אבל ,זה לא שייך לגמרי לאנשים ,שנמצאים ברחוב , זה מדובר על אנשים ,שלומדים אצלנו ולא בורחים , ואחרי שנים רבות האור המקיף מגיע במנות הקטנות ובונה בתוך האדם , פתאום , רצון להיות למעלה מהטבע שלו , שאדם בעצמו נדהם ,איך הוא מקבל כאלו מחשבות , שהם לגמרי לא שייכות לגוף שלו - הוא רוצה למעלה מהגוף שלו להיות קשור לבורא
תלמיד : וזה אמור להתגלות בכל אחד ,שלומד חכמת הקבלה

רב: כן , אין אפס ,כמו שאומרים , אבל , חוץ מזה היום זה חייב להתגלות ממש בהמונים ( זה נקרא באלפים ) , בכל זאת ,זה שייך רק לאלו, שיש להם זכות להיות בראש הפרצוף , זכות זכות ( שורש נשמה ) . ישנם דברים ,שאתה לא בעל הבית , זה ברור , זה כמו שלא בחרת איך להיוולד , אבל ,ברוחניות ,כאשר אתה מתחיל מאפס אתה קובע הכל חוץ מנקודה השורשית שלך , למה אתה שייך בגופו של אדם הראשון . אבל, זה לפי התחלה , מה שהבורא סידר , אבל מה שאתה מממש - אתה מגיע לשלמות , כי כל נקודה היא ראש לכל היתר נקודות


תלמיד : אבל זה לא במודע שלי אני עושה את זה
רב: אחר כך במודע , אתה רואה שבי תלוי עולם , אני קובע עתיד העולם , שלום העולם , כי אין חוץ ממני . מהנקודה שלי , מי שיכול לפעול ? ופרט וכלל שווים , לכן ,אם אני מממש את הבחירה שלי , אז , אני מביא אור אין סוף לכל היתר נשמות , לכל גוף הכללי אדם הראשון . טוב שאתה אומר ,שזה ככה היום ,אבל, אנחנו עוד נראה , נשמע ממך בעוד כמה שנים , יהיה לך
תלמיד : תודה
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 23/9/2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: