פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 28/9/2016

Go down 
מחברהודעה
משה

מספר הודעות : 1140

העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 28/9/2016 Empty
הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 28/9/2016   העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 28/9/2016 EmptyWed Sep 28, 2016 4:19 pm

סיכום משיעור בוקר 28.09.2016 חלק א' ( קטעים נבחרים ) 17 דקות
Leiderman Leon-Nahum·28 سبتمبر، 2016

בחרנו בקטעים מפני שבדרך כלל במאמרים יש לנו מאמר שהוא יכול להיות שקשור לנושאים שלא בדיוק מדברים  על הזמן המיוחד הזה ...ובואו נראה איך לפי הקטעים האלא אנחנו יכולים להבין יותר את העניין החגים האלו ומה נוכל לעשות מזה
חודש אלול
1) חודש אלול הוא ענין תשובה, אני לדודי, ודודי לי, שזה הרמז לתשובה. בזהר הקדוש כתוב: תשוב ה' לגבי ו', ליחד שם י"ה בו"ה ביחודא שלים.
(כתבי רב"ש, כרך ג', אני זהו המלכות)

אנחנו יודעים ,שה' נקרא מלכות , היא צריכה תיקון , תיקון שלה זה להידמות  לו' (  זעיר אנפין ) שזה נקרא הקב"ה , בורא , כוח העליון , כוח המשפיע . מלכות היא רצון לקבל , ו' זה רצון להשפיע , תשוב ה' לגבי ו' , לעשות תיקון על הנברא , שהוא יהיה בדומה לבורא , וודאי ,שלא כמו הבורא , הנברא לא משתנה ,משתנה רק שיטת השימוש של הנברא בטבע שלו , שאם הוא מקבל ע"מ להשפיע זה כמו נתינה , כמו ו' , שתכונתה היא נתינה , לכן ,כל עניין של חודש אלול זה תיקון המלכות לגבי הבורא , תיקון הכלי .

אנחנו חלקי הכלי , חלקי המלכות , חלקי השכינה ולכן העבודה שלנו בחיבור היא ,שגורמת למלכות להידמות למשפיע , כי ,עד כמה שאנחנו משתדלים להתחבר על פני האגו שלנו ,שמפריד בינינו , אנחנו חייבים כאן קודם כל לעלות בקשה שלנו למעלה , לקבל משם מאור המחזיר למוטב , ע"י מאור המחזיר למוטב ,שיהיה לנו נטייה הדדית זה לזה , שנוכל להתחבר בינינו יחד , למעלה מהאגו ,שמפריד בינינו , כך אנחנו בונים מין סנדוויץ' ,שלמטה אנחנו נפרדים בצורה טבעית ברצונות שלנו , ברצון לקבל ולמעלה מעל זה .

אנחנו מתחברים בנטיות שלנו , שקיבלנו ע"י מאור המחזיר למוטב ואז יוצא לנו ,שעל כל הפשעים תחסה אהבה , שני כאלו שכבות : על כל פשעים , פשע זה רצון לקבל למטה , תחסה אהבה זה הקשרים , מאמצים שלנו למעלה , על פני זה ובזה אנחנו מחזירים את ה' לו' ונעשה תשובה , תשוב ה' לגבי ו' .

זה כל עניין של חודש אלול , שבעצם לא רק חודש אלול , אלא ,מצב הזה נקרא חודש אלול , מצב של בדיקה , מצב של החלטה ,שצריכים לתקן את המלכות ,כלפי הבורא , שהיא תהיה כמתאימה לו לזיווג , לחיבור , לדבקות - זה ,מה שחודש אלול מסמל . לכן, אני לדודי ודודי לי זה בדיוק הסמל של הימים האלו .

שאלה : תשוב ה' לגבי ו' , מאיפה היא הלכה ?
תשובה : ה' זה ה' טט , צריכה להיות מסודרת עם ו' , שזה המשפיע ,  זעיר אנפין  נקרא הקב"ה , נברא חייב לגרום ע"י הפעולות שלו להתקרב לפי התכונות שלו לו' , עד שיהיה ביניהם התאמה , התקשרות וזיווג , שמלכות היא תהיה מוכנה , אמנם שהיא הפוכה לפי החומר , לפי הטבע שלה מ זעיר אנפין  , תהיה מוכנה לקבל מ זעיר אנפין , כי הוא רוצה לתת והיא ,לפי הטבע שלה ,רוצה לקבל , אבל הקבלה שלה ,שתהיה ע"מ להשפיע . אז מלכות עוברת צמצום , שהיא לא מקבלת שום דבר ואחר כך היא מתפטרת מכל הכוונות ע"מ לקבל ורוכשת כוונות ע"מ להשפיע .

במידה ,שיש לה כוונה ע"מ להשפיע על רצון לקבל שלה , אז , היא מוכנה להיות בזיווג עם  זעיר אנפין ולקבל ממנו ,כי הקבלה שלה היא תהיה בע"מ להשפיע , כמו נתינה של ה זעיר אנפין ,שהוא בא גם ע"מ להשפיע לה וקבלה שלה ע"מ להשפיע לו , אז ,לפי הכוונות הם נמצאים "אני לדודי ודודי לי " אמנם ,שאחד נותן והשני מקבל , אבל, לפי מהות הפעולה יוצא ,ששניהם מקבלים זה מזה  ושניהם נותנים זה לזה וזה נקרא זיווג השלם

תלמיד : היא משווה צורה לו' ?
רב:  היא משווה צורה לו' ,כן , צורה זה לא צורה גאומטרית ,איך שכותבים אותה , אלא ,צורתה נקרא ביטוי שלה , שאי אפשר להגיד ,שהיא במשהו שונה מו' , שניהם שונים בכלל , אבל ,אנחנו מדברים לפי טיב הפעולה , כמו שבקידושין ,אם הוא אדם חשוב , לא שהוא נותן לה טבת וקונה אותה ( כמו שכתוב האישה ניקנית בשלושה דברים ) ,אלא ,היא יכולה לתת לו ואם הוא מסכים לקבל נקרא שהיא קיבלה , הכל לפי מהות הפעולה

תלמיד : למה ,דווקא ,היא צריכה לשוב ולא הו' ?
רב: כי בריאה בזה מעלה את עצמה לדרגת הבורא , נכנסת למצב נצחי ושלם . הבורא הוא לא משתנה , ברא רצון לקבל , ע"י שבירה ניתן לרצון לקב כוונה ע"מ לקבל וניתן לרצון לקבל עם הכוונה ע"מ לקבל אפשרות לתקן את הכוונה . הרצון לקבל הוא לא משתנה , אבל ,ע"י השבירה רצון לקבל מתחלק ,לפי עוצמתו להרבה מדרגות , לתר"ך מדרגות ואז אפשר לתקן רצונות האלו בהדרגה , מקל לכבד ובמקום כוונה ע"מ לקבל ,שהוא קיבל , להחליף את זה לע"מ להשפיע

תלמיד : למה ,דווקא, כל הפעולה הזאת מתבצעת ב ה' וב ו' ולא בחלק הראשון
רב: כי בחלק הראשון אין מה לבצע , חלק הראשון זה י' ק' , שזה לא שייך בכלל לתיקון ולקלקול , זה שייך לראש הפרצוף ולא לרצון לקבל . רצון לקבל הוא רק בה' , לכן ,שם ,מה שקורה זה בעצם הנברא , כל היתר חלקים של המבנה שנשמה י' ק' ו' הם לא שייכים לנברא , אלא הם עדיין פעולות הבורא בו , בתוך הנברא ולכן רק ה' היא המלכות הרצון לקבל , שמרגיש, מקבל , משפיע , בושה , צמצום והכל מה שנעשה , זה הכל נעשה בה '

תלמיד : מבחינת הצורה הפיזית שניהם הם אותו דבר ?
רב: הצורה פיזית אני לא יודע ,מה אתה מזהה , איפה ראית צורת הפיזית ?  אני לא מבין
תלמיד : צורת האות
רב: יש הרבה אותיות , סה"כ 32 אותיות ועוד סופיות , אבל ,אתה יכול לכתוב בזה מיליון מילים , זה לא אומר שום דבר . צורה זו צורה , נכון זו צריכה להיות כזאת צורה , שמלכות ,לפי הכוונה שלה ,צריכה להידמות לבינה, לה' ראשונה  , שהן צריכות להיות דומות , כמו שי' זה אות קטנה ואחר כך ו' היא תוצאה מהי' , שהיא רק ממשיכה  פעולה שלה למלכות ולכן היא כך ניראת ו' , שיש בה גם כן י' בראשה

תלמיד : אחר שיש שיבה ה' לו' מתבצע גם חיבור בין י'ק' ל ו'ק'
רב: מתבצעת פעולה ,שכל הויה נעשית כשם שלם

שאלה : מה זה אומר להחזיר ולא מתפתח כלפי ו'
תשובה : זה מתפתח כלפי ו'
תלמיד : אז , מה זה אומר תשוב
רב: כי לאותה צורת ההשפעה ,מה שיש בו' , אם ה' חוזרת ,זה נקרא שהיא מתפתחת

תלמיד : תשוב זה כאילו שה' היית כבר במצב של ו'
רב: וודאי ,שה' נולדה מהו' , היא התפתחה בצורה כזאת , אבל ,אנחנו מדברים על המהות , מה שיש בו' - זה כולו להשפיע וה' ,שהיא היית גם כן בהשפעה , אבל ,ההשפעה הזאת היית אצלה בדרגת המלאך , בדרגת החי , ובדרגה הזאת אחר כך היית שבירה והיא רצת להיות  בדרגת האדם , המשפיע , זה מה שבתוספת רצון לקבל ( זה מה שנקרא ,שאכלו מעץ הדעת ) הוסיפו לעצמם רצון לקבל, אבל ,לא יוכלו להתמודד הלאה עם הכוונה ע"מ להשפיע ולכן נשברו , נפלו מדרגת ו' ועכשיו הם כבר בהדרגה מתקנים את עצמם ,כדי לחזור לאותה צורת ההשפעה כמו ו' , אבל, זה לא שהיא צריכה להיות באותה צורה ( ה' כמו ו' ) ,אלא ,בחיצוניות הן צריכות להיות דומות זו לזו , כל אחד משפיע על השני .
בפעולות הן שונות ( ו' באמת נותן , ו ה' מקבל ) ,אבל ,ה' שמקבל בכוונה ע"מ להשפיע,אז ,טיב העבודה שלה , הפעולה שלה הוא זהה לו'
אני לדודי ודודי לי

2) אמרו חז"ל "בטל רצונך מפני רצונו, כדי שיבטל רצונו מפני רצונך"[...] "בטל רצונך מפני רצונו". היינו לבטל את הרצון לקבל שבך, מפני הרצון להשפיע, שהוא רצונו של ה'. זאת אומרת, שהאדם יבטל אהבה עצמית מפני אהבת ה', שזה נקרא שיבטל את עצמו לה', שזה נקרא בחינת דביקות. ואח"כ ה' יכול להאיר בתוך הרצון לקבל שלך, מפני שהוא כבר מתוקן בבחינת מקבל בעמ"נ להשפיע.

וזה שאומר "כדי שיבטל רצונו מפני רצונך". שפירושו, שה' מבטל את רצונו, היינו סוד הצמצום, שהיה מטעם שינוי צורה. מה שאין כן עכשיו, שכבר יש השתוות הצורה, לכן יש עכשיו התפשטות האור להרצון של התחתון, שקבל תיקון בעל מנת להשפיע, כי זהו מטרת הבריאה להטיב לנבראיו, ועתה יכול זה לצאת לפועל.

ובזה יש לפרש מה שכתוב "אני לדודי". כלומר בזה שה-אני מבטל את הרצון לקבל שלי לה', בבחינת כולו להשפיע, אז הוא זוכה "ודודי לי". זאת אומרת, ודודי, שהוא הקב"ה, לי, שהוא משפיע לי את הטוב והעונג, שישנו במחשבת הבריאה.
כלומר, מה שהיה מקודם בחינת הסתר וצמצום, נעשה עכשיו לבחינת גלוי פנים, היינו שנתגלה עתה מטרת הבריאה, שהיא להטיב לנבראיו.
(בעל הסולם, שמעתי, מאמר מב, מהו, שראשי תיבות אלול "אני לדודי ודודי לי" מרמזת בעבודה)
חזרה למעלה Go down

העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 28/9/2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 21/8/2016
» העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 12/9/2016
» העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 29/9/2016
» העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 26/10/2016
» העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 23/8/2016