פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 16/10/2016

Go down 
מחברהודעה
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 16/10/2016   Sun Oct 16, 2016 3:16 pm


סיכום משיעור בוקר 16.10.2016 חלק א' ( אהבת חברים ) 20 דקות
Leiderman Leon-Nahum·16 أكتوبر، 2016

"..."וימצאהו איש, והנה תעה בשדה. וישאלהו האיש לאמור, מה תבקש. ויאמר, את אחי אנכי מבקש, הגידה נא לי איפה הם רועים" (וישב).הנה, האדם תועה בשדה, הכוונה על מקום שמזה צריך לצאת תבואת השדה, כדי לפרנס את העולם. ועבודת השדה היא חרישה, זריעה, וקצירה. ועל זה נאמר "הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו".

וזה נקרא "שדה, אשר ברכו ה'".כשאדם תועה בשדה. פירש בעל הטורים, שהוא בחינת "אדם" תועה מדרך השכל, היינו שלא יודע את הדרך האמיתית, שהיא מובילה להמקום, ששם הוא צריך להגיע, כמו מלשון "חמור תועה בשדה". והוא בא לידי מצב, שהוא חושב, שאף פעם לא יגיע להמטרה, שהוא צריך להגיע."וישאלהו האיש לאמור, מה תבקש". היינו, במה אני יכול לעזור לך.

"ויאמר, את אחי אנכי מבקש", שעל ידי זה שאני אהיה בצוותא חדא עם אחי, זאת אומרת, על ידי זה שאני אהיה בקבוצה, שיש שם אהבת חברים, אז אני אוכל לעלות על המסילה, העולה לבית ה'.והמסילה זו היא הנקראת "דרך של השפעה", שדרך זו היא נגד הטבע שלנו. ובכדי שנוכל להגיע לזה, אין עצה אחרת, אלא אהבת חברים, שעל ידי זה כל אחד יכול לעזור לחבירו.

"ויאמר האיש, נסעו מזה". ופירש רש"י, הסיעו עצמן מן האחוה, היינו שאינם רוצים להתחבר עמך. וזה גרם בסופו של דבר, שעם ישראל נכנסו לגלות מצרים. ובכדי לצאת ממצרים, עלינו לקבל על עצמנו לכנס בקבוצה, שרוצים להיות באהבת חברים, ועל ידי זה נזכה לצאת ממצרים ולקבלת התורה…."
הדרך שלנו מתחילה מזה ,שאנחנו טועים בשדה , במצב כזה אנחנו נקראים ,כבהמה תועה בשדה , כי לאדם ישנה כבר יציאה ,אבל,לבהמה אין , היא תועה ולמה ? בן אדם ,שעדיין נמצא בבהמיות שלו , אז , הוא לא מוצא דרך הנכונה , הוא כל הזמן מסתובב , תועה .

אבל ,בכל זאת זה שדה ,שברכו ה' , זה לא שדה רגיל , שעוד תקופה מסויימת שאי אפשר לדלג עליה , אז ,אדם מקבל כבר הבחנות הנכונות , או שזה מתאים לו ,או ,לא מתאים לו , כאן זו באמת הבחירה שלו . ואז הוא שומע ,שחייבים להתחבר . יש הבדל בשמיעה , ישנם כאלו ,ששומעים את זה מהר , ישנם כאלו ששומעים את זה לאחר זמן רב . ממש יכולים להגיע שני חברים לקבוצה ואחד עם נטייה לחיבור ונכנס ורואים ,כאלו גם בצבא , בכל מיני מקומות ,איך שהם מתחברים והשני לא מסוגל , הוא תמיד בודד , לבד , יש לו איזה מין רתיעה מהחיבור , לא מרגיש את עצמו נוח .

זה בקבוצות הרגילות שבאנושות ,למיניהם , במקומות עבודה , בכל דבר . וישנם כאלו ,שהפוך . כאן אצלנו המרכיב לחיבור הוא מאוד מאוד מיוחד , הוא תלוי בשורש נשמה , שעד שהשורש הנשמה הזאת הוא לא מתעורר ,האדם לא מוכן לחיבור , הוא יכול להשתתף , כי אין ברירה , כי יזרקו אותו מהקבוצה הזאת ,אז, הוא יצא . אפילו יכול לצאת לפני שלוחצים עליו , מוציא את עצמו מכל העניין . אבל ,אנחנו צריכים להיות בנוים לזה ,שיש מקום גם לאלו ,שלא מסכימים כל כך לחיבור וגם לאלו ,שכן מסכימים לחיבור , העיקר ,שרוצים להישאר ולהמשיך .

לא חשוב , ישנם כאלו שכמעת לא מסוגלים לחיבור , עושים איזו-שהן פעולות חיצוניות ,אבל ,ממש חברים לא יכולים להיות לאחרים, וגם צריכים להסכים להתפתחות אטית שלהם ,יבוא הזמן ,שהם גם כן יתחברו , זמן לכל מצב . עד שמתעורר בו אותו איש , שהוא מוצא ושואל ,איפה אחים שלי , זה בתוך האדם מתעורר והוא מתחיל לשאול - זה כבר התחלת בן אדם , כי לפני זה בהמה תועה בשדה , בהמיות שלו ומכאן והלאה זה נקודת האדם . כי אם הוא מחפש כבר חיבור - זה מתעוררת נקודת האדם , הדומה לבורא . למה ? כי בלי תחילת החיבור אין שום מגע עם הבורא .

זה צריכים טוב , טוב לזכור , אולי זה יעזור קצת בזירוז לחשיבות ,שאנחנו אפילו מלאכותית , שאנחנו מתחילים לשייך להבחנות רוחניות מקדם אותנו מאוד לרכוש אותם . וכך נתקדם . אז ,אחרי שאדם מגלה את האיש שבתוכו , אותה הבחנה ,שכן מוכנה למצאו את הקבוצה , חברים שלו ,שהם כבר נקראים אחים , שכבר רוצה להיות מחובר אליהם ומבין ,שהם באים ממקור אחד , מאבא ואמה עליונים , שהם מהתחלה שייכים למערכת אחת ולכן נקראים אחים ולא סתם אנחנו מתאספים אנשים זרים , רחוקים ולא מתאימים ,כביכול ,זה לזה . מפני שבעשירייה צריכים להיות באמת עשרה , אז ,כל אחד חייב להיות בתפקיד שונה , זאת אומרת ,הרוחניות שלנו היא מאוד שונה וגם גשמיות ,כנגד זה יכולה להיות מאוד שונה .

ואז ,כאשר מתחילים להתחבר , אז ,בחיבור הזה ,כאשר מתחילים להתחבר , מתחילים לגלות שאו , מצאנו שיטה , איך אנחנו מתקדמים ? אבל ,עדיין זה רחוק מגילוי בורא , זה כניסה לשבע שנות שובע , אבל ,בכל זאת אנחנו מרגישים ,איך בזה טוב , להבין , להרגיש , מה שאנחנו קוראים בחכמת הקבלה . שגם מאמרים מתחילים להיות מובנים לנו , מה שכתבו מקובלים מאברהם לפחות ואחר כך דרך משה והלאה , נביאים ומלאכים , עד המקובלים אחרונים האר"י וכל האלו החסידים בגדולים ( תלמידי בעל שם טוב ) ,שכל זה הם כתבו על הקבוצה , על החיבור "ואהבת רעך כמוך " .

מבינים אנחנו ,שסוף סוף אנחנו נכנסים להכלל הזה "ואהבת רעך כמוך " ,אמנם שאין לנו לא אהבה ולא רעך , לא כמוך - אין , אבל ,כבר מתחילים לנגוע בתחילת העיקרון , שהוא כל התפתחות האדם . ואחר כך מתחילים , אם כבר מתגברים והולכים יותר ויותר לברר את העיקרון הזה של חיבור
אז ,מצד אחד מתחילים לראות ,איך שכתובים כל המאמרים אך ורק כלפי חיבור אחר כך מתחילים לראות ,איך כל התורה היא נכתבה אף ורק כלפי חיבור ושום דבר חוץ מזה , כי דברי חכמים הם מרפאים , הם רק לקראת החיבור המתגבר , המתקן אחר כך אנחנו רואים ,שגם בתע"ס כל מה שמדובר זה כלפי אופני חיבור , וכל הסולם , שאנחנו צריכים לעלות בזוהר ,זה גם כן כלפי החיבור , המתגבר יותר ויותר גבוה בעוצמה ובאיכות ואין יותר חוץ מזה .

זאת אומרת ,כאשר מתחילים להרכיב קבוצה , אז רוצים לראות בה גם כן קיום מצוות ע"י התורה , חיבור ע"י מאור המחזיר לוטב וממש ללכת באותם הצעדים ,כמו שחמישה חומשי תורה ,כמו שמספרים לנו בהדרגה , כמו שכתוב בכל המקורות . ספרים הקדושים נקרא ,שמדברים על החיבור , על הקודש , על ההשפעה וגם תע"ס , ממש מתחילים לראות ,שרק סביב זה כל הנושא וצריך להתבצע בתוך עשירייה .

לכן ,צריך כל אחד ואחד לשאול את עצמו ,מה תבקש ? ולענות ,שאחים אני מחפש , אותם אני מבקש , מתי נתחבר ? איך נתחבר ? שהחיבור יכול להיות רק בתוך האגו שלנו , שאנחנו מגלים אותו , מבינים ,שזה כך ואנחנו מוכנים להיכנס לעבוד עמו רק כדי להשיג את החיבור ומזה מתחיל להיות כבר תהליך התפתחות . יש בזה יכולת לזרז את ההתפתחות , כמו שכתוב ,שבמקום 400 שנה הם היו 210 שנה .

אז ,נקווה שנעבוד כל הדברים האלו במהירות , כמו שבאמת העולם זקוק ואנחנו צריכים ,עד כמה שמבינים את האחראיות , שנופלת עלינו להזדרז. זהו ,ונקווה שחיבור ,שאנחנו משתדלים לקיים , בהכרת תכונת ההשפעה ומהר נקים מערכת הבריאה הנכונה ואז מתקדמים בשני קווים : שמאל , ימין , עד שמגיע קבלת התורה ,שזה קו האמצעי , אבל ,בינתיים בשמאל , ימין נתקדם בהגברת האגו שלנו וצריכים להבין ,שיש כאן דרך , היא לא ארוכה , אבל ,היא מאוד מאוד עוצמתית , עם הרבה הבחנות , שאנחנו מתחילים להכיר את הטבע , מה שלא היכרנו קודם , שדרך האדם מתחילים להכיר את כל המציאות , איך היא בנויה ? זה ממש גילוים מיוחדים , יפים , שמגיעים לאדם .

כמו שכתוב ,מה שאתה תראה , אתה ולא אף אחד אחר , אי אפשר להסביר לשני , כי אין לנו כלים לזה . ככה אנחנו נמצאים עכשיו בפתח של אותו עולם הקסום , שהוא נפתח רק למי שמחפש כלים החדשים , שהם רק בתוך חיבור . עד שאנחנו מממשים כל מה שכתוב בתורה , כמו שכתוב ,כתוב על לוח לבך , על הלב צריכים לכתוב את התורה . זאת אומרת, לב זה רצון , שרצון שלנו יקבל כל מיני צורות של האותיות ( זאת אומרת תכונות ) ,שזה אחר זה ,עד שכל הספר תורה , היא נכנסת לבשר הלב ועושה ממנו כל האותיות : מב' בבראשית עד הל' שבישראל , המילה אחרונה שבתורה , ממש כך . אז ,נקרא שכל אחד הוא מקבל תיקון המלא , השלם ומגיעים ליישום , להשגת מטרת הבריאה .


אז נקווה מאוד ,שאנחנו נכנסים לזה יותר ויותר , יום ,יום והקבוצות האלו ,שאנחנו עכשיו מעמידים אותם , כקבוצות בתורנות , הם יעזרו לעצמם ויעזרו לכולנו בצורה הדדית . אבל אני שוב אומר -זו צריכה להיות עבודה הדדית , זה ,כמו שהם נמצאים בחיפוש ,מה הם יגידו לנו ? מה הם יספרו ? באיזו צורה הם ישפיעו עלינו ? יחד עם זה אנחנו צריכים להמליץ להם ,במה להשפיע עלינו ? ולעורר את עצמנו לקבל השפעה שלהם , כי אנחנו נמצאים תחת השפעת האור העליון כל הזמן , אבל מי מרגיש אותו ? כל העבודה שלנו זה לעלות רגישות אליו , חיסרון .

יכול להיות ,שהיא קבוצה מצויינת ,מה שיש לנו היום , אבל, אני לא יכיר אותה והיא תעבור לידי ,כאילו שלא תיגע בשום חוש שלי , היא לא תעורר בי שום תגובה , כי הכל תלוי בחיסרון שלי , האם אני ומה אני מצפה מהם ? לכן ,זו צריכה להיות עבודה הדדית . כמו שאדם כלפי עשירייה , כך זו עשירייה עכשיו כלפי הקבוצה וקבוצה לא רק שלנו אלא עולמית
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 16/10/2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: