פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 20/10/2016

Go down 
מחברהודעה
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 20/10/2016   Thu Oct 20, 2016 3:13 pm


סיכום משיעור בוקר 20.10.2016 חלק א' ( קטעים נבחרים ) 20 דקות + פסוקים שהיו בשיעור
Leiderman Leon-Nahum·20 أكتوبر، 2016

"...1) אמרו, שיש ששים רבוא נשמות, וכל נשמה מתחלקת לכמה ניצוצין. וצריך להבין, איך אפשר שהרוחני יתחלק, כי מתחילה לא נבראה רק נשמה אחת - נשמת אדה"ר.ולענ"ד, שבאמת אין בעולם יותר מנשמה אחת, כמ"ש, (בראשית ב, ז) "וַיִּפַּח בְּאַפָּיו נִשְׁמַת חַיִּים". ואותה נשמה מצויה בכל בני ישראל, אצל כל אחד ואחד בשלמות, כמו אצל אדה"ר. כי הרוחני לא יבא בחיתוכים וחילוקים, שזה דווקא מִגִּדְרֵי הגשמיים.

אלא מה שאמר שיש ששים רבוא נשמות וניצוצי נשמות, נראה שזה מתחלק בכח גופו של כל אחד ואחד. דהיינו, בתחילה הגוף חוצץ ומונע זוהר הנשמה ממנו מכל וכל, ובכח התורה והמצווה נזדכך הגוף, ולפי המדה שנזדכך, באותו השיעור מאירה הנשמה כללית עליו.

לכן נעשה בערך הגוף הגשמי ב' בחינות. בחינה א', שמרגיש את נשמתו לפרט מיוחד, ואינו מבין כי זהו כלל ישראל, וזה באמת פגם, לכן גורם ביחד עם הנ"ל.בחינה ב', שאינו מאיר עליו באמת אור נשמת ישראל בכללות כח הארתה, אלא בחלק הימנה, פירוש, לפי המדה והשיעור שזיכך את עצמו, בבחינת השבתו אל הכלל.והסימן אם נתתקן הגוף בשלמות, בשעה שמרגיש שנשמתו נמצאת בכל כלל ישראל, בכל אחד ואחד מהם, ולכן אינו מרגיש ג"כ את עצמו לבחינת פרט, כי זה תלוי בזה, ואז הוא תמים בלי מום, ושופע עליו באמת הנשמה בכל כחה, כמו שהופיעה באדה"ר.
(בעל הסולם, ששים רבוא נשמות) …"


מטרת הבורא ,כוח העלין , אחד ,שנמצא בכל המציאות ,זה לברוא נברא ,שיהיה בדיוק כמוהו . ואיך אפשר להביא לנברא הידיעה הזו , מה זה נקרא הבורא ? אלא ,תמיד הוא יהיה פחות מהבורא , איך להביא אותו למצב ,שיהיה כמוהו ? ואז בורא ברא את הנברא בצורה כזאת , שהוא נכלל מהרבה מאוד חלקים וע"י זה ,שאוסף את עצמו מחלקים לשלם , הוא משיג מהות הבורא . ,

מה זה נקרא בכלל מושג הבורא , העליון הזה ? שיחיד בטבע , שלא סתם הוא נמצא בקשר עמו , כאשר נברא מגיע לקשר עם הבורא , אלא , הוא משיג מתוך זה ,שמחבר את החלקים מנוגדים , רחוקים , שנואים - הוא משיג את הייחוד , את החיבור שזה מצב , אבל, מתוך המצב הזה הוא משיג גם כן מהות הבורא , זאת אומרת ,מה זה נקרא להיות העליון ? לא כמוהו אלא הוא .

הדברים האלו אי אפשר למסור למילים , אלא ,צריכים להבין ,שתוצאה ,שאנחנו משיגים ע"י חיבור בינינו היא תוצאה אלוקית , מיוחדת מאוד , שרק ע"י פעולה כזאת אפשר להשיג אותה . ואין שום מטרה , עבודה , בעיה ,שעומדת לפני הנבראים או נברא כללי , אלא , רק חיבור ,וודאי ,שחיבור אפשר לממש ע"י כוח העליון , שבורא בשמחה עוזר .

ועזרה שלו בזה ,שהוא נותן את המהות שלו לנברא במנות קטנות ,לפי איך שהנברא מסוגל להתגבר ולבקש , להתגבר מעל הטבע שלו , לבקש חיבור , לקלוט אותו , להשתמש בו נכון . לכן ,כותב בעל הסולם כאן ,שוודאי שנראה לנו שישים רבוא נשמות זה כך נראה , שיש הרבה מאוד חלקים . למה נקראים שישים רבוא נשמות ישראל ? כי מי שמשתוקק סה"כ חלקים ,שמשתוקקים לחיבור , לייחוד ע"י ערבות , קבלת עול מלכות שמיים , הם סה"כ ,לפי מה שאנחנו לומדים מחכמת הקבלה ,הם שש מאוד אלף , ו"ק ,והם נקראים ישראל מפני שמשתוקקים לייחוד , לחיבור ,לכן יש ישר-אל לפי הכיוון שלהם . המטרה היא להגיע לנשמה אחת ,שזו האמת ולא לפי שזה נראה לנו ,לפי הכלים השבורים שלנו , בתכונות , חושים מקולקלים ,שאותם אנחנו מתקנים בעצמנו כאן , דווקא ,בעולם הזה , במצב ,שאנחנו נמצאים עכשיו , בגופים שלנו , במציאות הזאת .

שעד שאנחנו נרגיש שיש בנו משהו בפנים , בתוך כל אחד ואחד ,שזה חלק הרוחני וחלק הרוחני הוא חייב להתקשר עם כל החלקים ,שנמצאים בחברים ובכלל בכל המציאות , בכל המקובלים ,בכל האלו ,שהיו ונמצאים עכשיו בהשתוקקות לחיבור . זה שנתחיל לממש את החיבור,בזה בעצם כל העבודה שלנו . כל מה שיש חוץ מזה בעולם תלוי אף ורק בזה עד כמה שאנחנו מצליחים במשימה הזאת ,כי מה שקורה בעולם זה איך לתת לנו התנאים הטובים ביותר , אופטימליים לחיבור . ובהתאם לזה, עד כמה שאנחנו משתדלים , אז ,מצד אחד מצבנו יהיה יותר טוב


מצד שני כל פעם אופני חיבור ,שנצטרך להשיג הם יהיו יותר קשים , בהתאם להתפתחות שלנו . אבל ,לפי הגובה הכנה כך תהיה גובה בעיות והתוצאות . כך מתקדמים לכן ,צריכים לראות רק דבר אחד לפנינו - כוח העליון אחד , שאנחנו בחיבור בינינו מגיעים לדבקות בו , להתאמה , להשתוות עמו , להתקרבות אליו . זה כל העניין . כל הנבראים המנותקים זה מזה , שיבינו ,שאין יותר בעיה לפניהם ,אלא ,רק להתחבר ולהידמות אחד כלפי אחד . אין בזה שום קשר למה שקורה בעולם הזה מבחינה מדע , דתות , תרבויות , שום דבר . זה הכל למעלה מכל מה שאנחנו כאן נמצאים ,לכן צריכים להתרכז בעבודה הזאת : בחיבור בלבד וגם להבין ,שכל האנושות עכשיו מתקרבת לעבודה הזאת , היא תהיה מחויבת לעשות את זה ובהתאם לזה אנחנו צריכים להיות מוכנים להסביר להם את זה , לטפל בהם


שאלה : איך אתה יכול להסביר משהו ,שאתה לא מרגיש ולא מבין לאנשים ?
תשובה : בינתיים ,יחד אתם בלמוד , כמו שאתם לומדים יחד , אז , גם לשבת עם כל העולם וללמוד ,מה שכתוב בספרים . אני לא נמצא בזמנים ,כמו שהיו נניח בעבר . בזמני בתי מקדש ,אז , היה אסור לרשום שום דבר , אלא , היו צריכים להשיג ובתוך השגה לדבר - זה נקרא ללמוד תורה . ללמוד תורה נקרא למשוך המאור המחזיר למוטב ולראות ,איזו פעולה הוא עושה בנו , באיזו צורה הוא מחבר אותנו , איך הוא עושה מכולנו עשר ספרות ? גם כן עשר ספרות לא ידענו מה זה , אלא , גילינו ,כאשר הוא מחבר אותנו ,אז, אנחנו מתחברים למבנה , מערכת ,שהיא כלולה מעשרה חלקים .

התחלנו לזהות ,שאנחנו צריכים לקרוא אותם חסד , גבורה , תפרת , נצח , הוד , יסוד , מלכות - למה ? לפי תכונות שלהם . זה נקרא ,שנתנו שמות לפי מה שהשיגו . אחר כך התחילו להשיג עוד פרטים , עוד פרטים ( אבא ואמה וכו' ) ,כל מיני תופעות התחילו להשיג . במה התחילו להשיג ? בחיבור ביניהם . איך הרצונות האגואיסטיים נפרדים ? איך הם מתחילים להתחבר ? באיזו צורה הם מתחברים ? ואיזו צורה יש למערכת הזאת ? איזה פרטים יש לה ? זה מה שאנחנו רואים בחכמת הקבלה .

אחר כך ,כאשר נכנסנו לעבודה יותר מפורטת ,אז ,ראינו שבחכמת הקבלה אי אפשר לכתוב , אין לנו מספיק מילים להביע התכללות שלנו , אז ,התחלנו לכתוב את זה בצורה ,כמו שכתובה תורה - סיפור , שכאילו נמצאים במצרים , כאילו נמצאים במדבר ,שלבי חיבור , גילוי רע , גילוי מטרה , חיבור לטוב , גילוי בורא וכו' ואחר כך ראו ,שגם זה לא מספיק התחילו לחבר לזה ספרי נביאים וכתובים , משנה , תלמוד , זוהר . זאת אומרת, שפה ,איך לרשום כל החיבורים ,שאנחנו צריכים לבצע ,היא באה אחר כך ובהתחלה לא היו כותבים שום דבר .

אברהם כתב , אדם הראשון כתב ,אבל ,זה היו סה"כ כמה פרטים , משה כתב , כתוב על זה ,שהיו כותבים , במדבר הסיפור הזה ,כל מה שקורה בחיבור ביניהם בשפה , מה שקרה עד כה והלאה , אבל, אדם שמשיג רוחניות , הוא משיג את המילים , הוא משיג את השפה


תלמיד : עכשיו ,כאשר אני לא משיג משהו רוחנית , אני עדיין חייב להסביר לאנשים , לילדים ,שאתם צריכים להתחבר . אז ,הם שואלים ,מה זה אומר להתחבר ? ואני לא יכול לענות על זה
רב: זה פשוט מאוד , אנחנו לומדים , לך לקורס שלנו : מתחברים לטוב , ערבות , כל מיני כאלו , יש לנו הרבה חומר על זה . לא נכון ,שאי אפשר להסביר . אתה תלמד ,מה שיש לנו ואחר כך נדבר . ,זה לא נכון שאין חומר ואי אפשר להסביר , לקיים - זה משהו אחר , אבל, להסביר בצורה הגיונית שחיבור זה טוב , כל אחד בעולם יכול להבין , כי תמיד ע"י חיבור אנחנו מתקדמים . העובדה ,שאנחנו התקדמנו במשך כל היסטוריה למצב שהעולם נעשה עגול וכולנו מחוברים יחד ,וכולנו תלויים זה בזה ,אז ,זה ברור לכולם ,שאם אנחנו רוצים להרוויח , אז ,להרוויח הכי טוב זה בחיבור , זה ברור לכולם , למפלגות , לדתות , לכל דבר . זה לא נכון ,שאי אפשר להסביר, מה זה חיבור

תלמיד : אם הם שואלים , נו טוב ,אז ,מה אני צריך לעשות ?
רב: אז אני אומר לך אתה צריך ללכת וללמוד . אני לא אוהב , כאשר אדם בא ,פתאום ,לשיעור ומתחיל לשאול, כאילו הוא נמצא שם באיזו פעולת הסברה ויש לו קושיות גדולות . קודם כל תלמד ,איך לגשת לאנשים , זה לא נכון ,שאי אפשר להסביר , על החיבור בכלל אין מה לדבר , זה דברים ,שמובנים לאנשים כדברים מועילים .

זה מועיל גם בין ילדים , בין זוגות צעירים ולא צעירים, ובין כולם , בעבודה , בכל מקום , מבינים ,שחיבור זה מועיל
"...4) אי אפשר לקיים התורה והמצוות כי אם ע"י הערבות, שכל אחד נעשה ערב בעד חברו. כי עקר קיום התורה שהוא בחינת הרצון הוא ע"י האחדות וע"כ כל מי שרוצה לקבל עליו על תורה ומצוות... צריך להכלל בכלליות ישראל באחדות גדול, וע"כ בשעת קבלת התורה בודאי נעשו מיד ערבים זה לזה, כי תכף כשרוצים לקבל התורה צריכים תכף להכלל יחד כולם כאחד, כדי להכלל ברצון, ואזי בודאי כל אחד ערב בעד חברו, מאחר שהכל חשובים כאחד.

ודווקא ע"י זה שכל אחד ערב בעד חברו, שהוא בחינת אחדות, ע"י זה דווקא יכולים לקיים את התורה, ובלא זה לא היה אפשר כלל לקים את התורה, כי עיקר האהבה ואחדות הוא בבחינת הרצון, שכל אחד מרוצה לחברו, ואין שום שנוי רצון ביניהם, ונכללים כולם ברצון אחד, שע"י זה נכללין ברצון העליון, שהוא תכלית האחדות. (ליקוטי הלכות, חשן משפט הלכות ערב)..."
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: Re: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 20/10/2016   Wed Oct 26, 2016 8:41 pm

לחיים משה!!!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק 20/10/2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: