פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016

Go down 
2 posters
מחברהודעה
yael

מספר הודעות : 582

ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016 Empty
הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016   ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016 EmptyWed Nov 16, 2016 3:17 pm

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה
"אם הייתי יכול הייתי ממש משתתף בכל פעולה ופעולה. תשתדלו. אתם תראו כמה שזה מקדם אותנו יותר מכל דבר אחר. כי סך הכול "ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים", הבורא רוצה את כולם שיתכנסו לכלי אחד, בוא נעשה .. כל צעד שאנחנו עושים לזה אנחנו זוכים להיות יותר עליונים."

1. קטע לדיון

אין רב, יש רק אני ועשירייה.
עד כמה האדם לא שומע. אמרתי לך את התנאים, אני והעשירייה. אני רק על זה עכשיו חושב, אין יותר עולם, אין יותר כלום, אני והעשירייה. ואני כדי להיות דבוק בעשירייה צריך כוח נוסף שנקרא "בורא". אז אני דורש. מאיפה הוא יבוא, אני לא יודע. אני חייב שהוא יעזור לי להידבק בעשירייה, אז אני אהיה מסודר בתוך הנשמה שלי.
מתוך שיעור בוקר בנושא ביטול 4.11.16

שיר flower

2 קטע לדיון

*** תחילת עבודתו היא הכרת הרע, היינו שהאדם מבקש מה', שהוא ירגיש עד כמה הוא רע, הרצון לקבל. וידיעה זו, שהרצון לקבל נקרא "רע", רק הבורא יכול לתת לו להרגיש, וזה נקרא, שע"י התורה האדם יכול להגיע לידי הכרת הרע, שפירוש, להכיר עד כמה שהרצון לקבל הוא רע. ואז הוא יכול לבקש אח"כ, שיחליף את הרצון לקבל ולתת לו תמורתו את הרצון להשפיע. [כתבי רב"ש - א', מאמר: "קדושה וטהרה בעבודה"]

3. שיר flower

4. קטע לדיון

לכן צריכים להבין שלעבוד על הרע אנחנו יכולים אך ורק בחיבור. זאת הצורה המועילה ביותר, כי היא נותנת לי דרגה עליונה הבאה של הכרת הרע כלפי החיבור, כלפי הבורא, נמצא בינינו או לא נמצא בינינו, ואז מתקדמים. אחרת בצורה בהמית אני יכול להמשיך להכיר את הרע, יותר רע, פחות רע. הכול זה לא שייך לרוחניות, ממש דרך ארוכה מאוד. [חלק א, ד 101]

שיר flower

5. קטע לדיון

*** כתוב "ויחן העם, כאיש אחד בלב אחד", שפירוש, שלכולם היה מטרה אחת שהוא לתועלת הבורא. ויש להבין, איך יכול להיות כאיש אחד בלב אחד, הרי ידוע מה שאמרו חז"ל "כשם שאין פרצופיהם דומים זה לזה, כך אין דעותיהם דומות זו לזו", ואיך יכול להיות כאיש אחד בלב אחד.
תשובה - אם אנו מדברים שכל אחד ואחד דואג לצורך עצמו, נמצא שאי אפשר להיות כאיש אחד, הלא אין הם דומות זו לזו. מה שאם כן שכולם בטלו את רשות עצמם, וכולם דאגו רק לתועלת הבורא, אם כן אין כבר דעותיהם הפרטים, שכל הפרטים יתבטלו, ונכנסו כולם לרשות היחיד. [כתבי רב"ש - ב', אגרת מב]

שיר flower

6. קטע לדיון

*** כל אחד שמשלים את השני בצורת השפעה ובצורת הקבלה ההדדית, בונה יחד עם החברים כזאת מערכת אינטגרלית שכולה נמצאת בקבלה ובהשפעה הדדית שנקראת עובָּר. ואז אם אנחנו בונים מגעים כאלו בינינו, אז הבורא נותן לזה רוח חיים בתוך המערכת הזאת, אם היא מתחברת בצורה הנכונה, בנטייה הנכונה מכל המשתתפים.

שיר לסיום!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!

שבוע טוב ומטיב לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!

נערך לאחרונה על-ידי yael בתאריך Wed Nov 16, 2016 4:25 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016 Empty
הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016   ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016 EmptyWed Nov 16, 2016 3:55 pm

לחיים יעל
חזרה למעלה Go down

ישיבת חברה לשבוע 20.11.2016
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» ישיבת חברה לשבוע 13.06.2016
» ישיבת חברה לשבוע 17.7.2016
» ישיבת חברה לשבוע 18.09.2016
» ישיבת חברה לשבוע 14.8.2016
» ישיבת חברה לשבוע 4.09.2016