פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017

Go down 
2 posters
מחברהודעה
yael

מספר הודעות : 582

ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017 Empty
הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017   ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017 EmptyFri Dec 30, 2016 11:24 am

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

"אם אתה אומר כך במצב הזה, "אני מודה לך על זה שאני נמצא איתך לפחות בקשר הזה באחוריים, ולא אכפת לי מה אני ארגיש. העיקר שאני אהיה מודה לך על זה שאתה מטפל בי. ואני מפחד מאוד להתנתק מקביעת המצב הזה שאתה מטפל בי, אפילו אם אני ארגיש יותר טוב. אני לא רוצה להרגיש יותר טוב, בתנאי שאני אז מתנתק מזה שאתה מטפל בי". זאת אומרת, "אני רוצה להיות לידך בכל מחיר. מה שלא יהיה. אני רוצה להרגיש שיש לי קשר אליך שאתה נמצא, שאתה פועל עליי. אפילו שאני מקבל עדיין את ההשפעה שלך כדברים לא נעימים."
אם אדם מתחיל בצורה כזאת לעבוד אז הוא כבר מתקדם הלאה לדרגת הבינה. ואז הבורא בדרגת הבינה כבר מתחיל להתגלות לו."

1. קטע לדיון

""בעיתה" בעצמה היא לא מקדמת אדם למטרה. רק נותנת לו כל מיני ההבחנות שליליות עד שהוא משיג שהוא צריך להתקדם במאמץ אישי. כי אם הוא לא יתקדם במאמץ אישי, לא יהיה לו כלי לקבל גמר התיקון, לקבל כל הגילוי. הוא חייב בכל זאת בעצמו לרצות. ולא שקיבל מכה, תעבור הלאה. עוד קיבל מכה, תעבור הלאה. לא. בהמה תישאר בהמה.
צריך להיות כאן אדם שמעכל את המכה הזאת, שמבין, רוצה להתקדם לא כדי לברוח מהמכות אלא כדי לעשות נחת רוח לבורא, כדי להצדיק אותו, כדי להבין שמכות האלה זה לא מכות, זה דווקא הבורא סובל מהם ולא שהוא סובל האדם עצמו."

שיר flower

2. קטע לדיון

"תוצאה מהאור העליון, איך זה יכול להיות? על ידי זה שאני משתדל דרך הקבוצה להשפיע אליו. הכול תלוי באור העליון, זה נקרא "לצפות לישועה". אם אדם עושה פעולות והוא חושב שכתוצאה מהפעולות בצורה ישירה יקרה לו משהו, זה ממש מעשה שטות, אגואיסטי, אלא רק דרך האור העליון. אז הוא מלמד אותנו האור העליון, הוא ככה מתיש אותנו, מתיש, מתיש, עד שאנחנו מתחילים להבין שאנחנו תלויים בו, נמצאים בשליטתו."

3. שיר flower

4. קטע לדיון

*** "יש בסגולת תורה ומצוות, אם הוא לומד על כוונה זו, אף על פי שאין לבו מסכים לזה, וכל כך מה שהוא עושה על כוונה זו, הוא נגד רצונו ולבו, מכל מקום על ידי עשיה על דרך הכפיה, הוא זוכה שרצונו יתהפך לו מאהבה עצמית לאהבת הזולת.
יש להבין במה שכתוב, היותר קשה להשיג את המושג להשפיע לזולתו, היות שזה נגד הטבע, אלא בסגולת תורה ומצוות על מנת להשפיע, יכולים לזכות להפוך את טבעו בעל מנת להשפיע.

שיר flower

5. קטע לדיון

** אם אנחנו רוצים לשנות תפיסת המציאות, לראות באיזה מציאות אנחנו נמצאים ואיך אנחנו יכולים לשנות אותה, את המציאות הזאת, עלינו להבין שהשינוי הוא יכול להיות רק בנו. כי האור העליון נמצא במנוחה מוחלטת, כאור, ו"אני ה-ו-י-ה לא שניתי", זה הצורה שהאור פועל עלינו. אלא אנחנו כן יכולים לשנות את היחס שלנו להמציאות ובהתאם לזה נרגיש אותה אחרת, נגלה אותו אחרת. כי למציאות עצמה, שאנחנו, כלפינו מדברים, רק כלפי האדם המשיג, אין לה שום צורה משלה אלא רק מה שאדם בעצמו קובע.

שיר flower

6. קטע לדיון

"אנחנו ממשיכים בשעור הזה שכמה שעורים הקודמים שבהם אנחנו מנסים למצוא ההשפעת התורה ומצוות, השפעת עשירייה ,השפעת מאור המחזיר למוטב עלינו כך שנרגיש שינויים פנימיים שבנו, בהסתכלות על המציאות בלראות את המציאות לא בדיוק כמו שרואים דרך 5 חושים גופניים שלנו ,אלא בשינויי מהם , שגם במוח וגם בלב אנחנו נרגיש,קודם כל נרגיש בלב , נרגיש מציאות שונה ,

7. שיר סיום!!!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!

שבוע טוב ומטרתי לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017 Empty
הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017   ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017 EmptySat Dec 31, 2016 9:36 pm

לחיים יעל .....תודה
חזרה למעלה Go down

ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1