פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 ישיבת חברה לשבוע 08.01.17

Go down 
מחברהודעה
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 08.01.17   Wed Jan 04, 2017 6:57 pm

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

לבקש מהבורא שייתן לך לאהוב את החבר למרות שאתם הפוכים. ואז בפער בין כמה שאתם הפוכים, וכמה שאתם עכשיו מתחברים, אתם מגלים את עוצמת הבורא ביניכם. הבורא יכול להתגלות רק כאור וחושך יחד, "כיתרון אור על פני חושך". ולכן אם אתה מוחק את השנאה ביניכם, אתה גם לא רואה, מוחק בזה את היכולת לבורא התגלות".

1. קטע לדיון

אנחנו כל הזמן נמצאים בביקורת. זה יפה מאד, הביקורת הזאת. היא רק תגדל יותר ויותר. אבל אנחנו, בהתאם לזה, צריכים לבטל את עצמנו, לוותר על מה שנראה לנו רע בחבר, על ידי זה שאנחנו מתקנים את עצמנו ורואים בו את התכונות הטובות במקום התכונות הרעות. וכך זה לכולם. זה לא וויתור מה שיכולים לחשוב בחוץ, כי אני בזה לא מוותר, אני לא מבטל. אני בזה מתקן את עצמי. מתקן את עצמי"

שיר flower

2. קטע לדיון

"בזמן שהאדם נותן את היגיעה ודן את חברו לכף זכות, זוהי סגולה, שע"י היגיעה מה שהאדם נותן, נקרא זה "אתערותא דלתתא", ונותנים לו מלמעלה כח, שתהיה לו היכולת לאהוב את כל החברים בלי יוצא מהכלל.
וזה נקרא "קנה לך חבר", שהאדם צריך לתת יגיעה בכדי להשיג אהבת הזולת. וזה נקרא "יגיעה", היות שהוא צריך לעבוד למעלה מהדעת. כי מצד השכל, איך אפשר לדון את השני לכף זכות, בו בעת שהשכל מראה לו את פרצופו האמיתי של חבירו."

3. שיר flower

4. קטע לדיון

"אף פעם אין בעיה במרכיבים, אלא רק בקשר ביניהם. זה העניין". ".. אין מה לבדוק את האדם עצמו, אל תבדוק אותו בעצמו, אין בו שום דבר לא רע ולא טוב ולא כלום, רק את הקשרים שלו, אלפי קשרים, כל מיני קשרים. את זה צריכים לבדוק, לראות מה לא בסדר ולתקן, זה הכול".
רב שיעור "תנועה רוחנית 2" 2.1.17 (ערוך)

שיר flower

5. קטע לדיון


*** כתוב "ויחן העם, כאיש אחד בלב אחד", שפירוש, שלכולם היה מטרה אחת שהוא לתועלת הבורא. ויש להבין, איך יכול להיות כאיש אחד בלב אחד, הרי ידוע מה שאמרו חז"ל "כשם שאין פרצופיהם דומים זה לזה, כך אין דעותיהם דומות זו לזו", ואיך יכול להיות כאיש אחד בלב אחד.
תשובה - אם אנו מדברים שכל אחד ואחד דואג לצורך עצמו, נמצא שאי אפשר להיות כאיש אחד, הלא אין הם דומות זו לזו. מה שאם כן שכולם בטלו את רשות עצמם, וכולם דאגו רק לתועלת הבורא, אם כן אין כבר דעותיהם הפרטים, שכל הפרטים יתבטלו, ונכנסו כולם לרשות היחיד. (כתבי רב"ש, כרך ב', אגרת מב)

שיר flower

6. קטע לדיון


חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 08.01.17   Thu Jan 05, 2017 9:32 pm

לחיים יעל cheers cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
ישיבת חברה לשבוע 08.01.17
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: