פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום שעור בוקר 7.2.17

Go down 
מחברהודעה
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: סכום שעור בוקר 7.2.17    Sun Feb 26, 2017 10:33 pm

סכום שעור בוקר 7.2.17
20 דקות
נושא השעור: הסתר וגילויי

כבר למדנו אתמול שהסתרה זה מצב ההכרחי שמדי פעם מגיע אלינו ועוזר לנו, מצב זה לבנות את המצב שלנו האמיתי הרוחני. האור בורא את הרצון זה בעצם בריאה היחידה ומעשה היחידי שאפשר להגיד על הבורא שזה לפי זה נקרא בורא, כן , יוצר אור ובורא חושך, ובריאה היא שייכת לחושך לרצון ואחר כך האור מקבל ברצון מגלה את עצמו יותר או פחות כבר אחרי שבריאה נעשתה והרצון נמצא, אז על ידי גילוי והסתר של האור הרצון מתחיל לקבל כל מיני שינויים, מהיחסים של האור שמרגיש אליו אז האור בצורה כזאת מפרמט את הרצון, מסדר אותו, בונה בו כל מיני הבחנות הכל לפי האור, מה שהוא רוצה כך הוא מזמין ברצון , כי רצון הוא גולמי מה שהאור רוצה כך הוא בזה הוא מטביע את עצמו ברצון, צורתו ההפוכה.
וככה אנחנו רואים שהבריאה מתפתחת מהדומם,צומח , חי שהאור כל הזמן מתגלה מגלה את עצמו בכל מיני צורות לא בצורה אחת שהיא כל הזמן גוברת , גודלת, מתגלה אלא בהרבה אופנים שונים והבריאה מתפתחת, אנחנו לא רואים בדיוק הסדר בזה רק רואים דומם אחר כך צומח אחר כך חי אבל אחר כך הם מתפתחים לעומת זה , זה בתוך זה. כל מה שעושה האור מחוייב להתבצע ברצון בצורה הכרחית זה נקרא טבע דומם, צומח, חי, ואחר כך באחד מהחיות הרצון מגיע למצב שחוץ מרצון מתגלה בתוך הרצון איזה נקודה שהבורא החדיר אותה בתוך הרצון שנקראת נקודה שבלב, והנקודה הזאת מתחילה להגיב לא כמו הרצון, היא מגיבה בצורה שונה מאוד לא שהיא מתפתחת על ידי האור מקבלת מהאור צורה שלו של האור, אלא היא מתפתחת בצורה אחרת שהיא רוצה להכיר את האור, להדמות, להדבק , להתקרב שעל ידי פעולות שהאור עושה עליה שהוא כל הזמן מתגלה עוד קצת ועוד קצת הנקודה הזו לא כמו שכל הרצון גודלת יותר ויותר ויותר , לא , היא שונה בזה שהיא יותר ויותר ויותר רוצה להתקרב להאור, זאת אומרת להיות כמוהו, ונעשית הנקודה הזאת בזה הפוכה מהרצון שהיא נמצאת בו.
flower
ואנשים האלו שמרגישים את הנקודה הזאת בתוך הרצון שלהם הם מתחילים בהתאם לזה לפעול, הנקודה הזאת נקודה שבלב היא מחייבת אותם לכל מיני פעולות, פעולות האלו אפשר לחלק לפעולות אינסטקטיביות, הכרחיות, מחוייבות על ידי האור שמאיר עלייהם שמגדיל את הנקודה הזאת, זאת אומרת ברצון שלה להתקרב להאור. ופעולות לא הכרחיות אלא פעולות רצוניות, שאפשר בנקודה שבלב על ידי כל מיני אמצעים שהיא מגלה לזרז את ההתפתחות שלה לקראת האור. אבל בכל התהליך הזה היא מגלה את עצמה שהיא הפוכה אז מהרצון שנמצאת בו, ויש כאן אז בתוך האדם התנגשות, שלא כל אדם סובל את זה ומעדיף לכבות את הנקודה ולזרום בחיים, או ההפך, הנקודה כל כך חזקה שהיא המחייבת את האדם לדכא את הרצון ולהביא אותו לשרות הנקודה, ואז אדם מגיע קבוצה למורה לספרים שהם כולם מדברים על ההתפתחות הנקודה שבלב. נו ואז רק מתחילה בעצם עבודת הבחירה שכאילו האור אומר לו קח את האמצעים האלו ותפתח בנקודה שבלב כלי החדש, רצון החדש, לא לפי הרצון שהיה לך קודם שרצון התפתח בצורה הכרחית על ידי האור שמאיר ואז גדלת במשך ההתפתחות שלך הגשמית, בצורה מחוייבת שאין שם בחירה ואין שם כלום, אמנם שיש אשליה לאדם שהוא כאילו חופשי בגלל שהאור נסתר והוא לא מרגיש מקור של האור אז נראה לו שהוא נמצא כך בצורה חופשית, בהתפתחות מה שאם כן כשהוא מגיע לפתח את הנקודה שבלב כאן כבר ישנה בעיה, הוא חייב להשתמש נכון באמצעים אם רוצה לפתח אותה. וכאן ישנם כבר הרבה חוקים שהוא צריך לדעת, ללמוד לקיים כבר מתחילה להיות התפתחות רצונית ממנו, שבכל פעם הוא מגלה את עצמו מחוייב לעשות משהו, לא בצורה אינסטקטיבית כמו עם הרצון שפיתח אותו ועל ידי האור כך בצורה הכרחית מחייב אותו לכל החיים אלא כאן הוא יכול לדרוש התפתחות במיוחד מהירות ההתפתחות מעצמו.
flower
והתפתחות הזאת היא מתקיימת על ידי זה שמגלה את הנקודה שבלב בחשיבות שלה, בחשיבות שלה להמשך להאור ובמיוחד בלקבץ אליה כוחות מהרצון שלו האגואיסטי, שגם כן גדל וגודל עדיין משך כל ההתפתחות הטבעית, ומתחיל למצוא כל מיני אמצעים על ידי מה הוא יתפתח אז יהיה כאן כמה אמצעים מצד אחד הוא יכול להשתמש אפילו ברצון שלו הגשמי זאת אומרת מדרגות דומם, צומח, חי שהם ידחפו את הנקודה שבלב שלו להתפתח, זה כמו הדומם , צומח חי הם מסייעים לאדם לחיות להתקיים בעולם הזה שאדם משתמש בהם כמזון, משתמש בהם כלבנות לעצמו את הסביבה , בית , בגד וכ"ו, משתמש בחיות כדי לקבל מהם חלב, בשר, וגם לרכוב עלייהם וכן הלאה, משתמש בכח שלהם כך גם כן אנחנו משתמשים בלקדם נקודה שבלב על ידי כל התכונות האלו שנמצאות בנו כדומם,צומח וחי.
flower
אבל זה בהתחלה, ואחר כך מתגלה לאדם באמת שיטה נכונה לקידום הנקודה שבלב בזה שהוא מתחיל לגלות עניין הערבות, שכבר דיי לו , רוצה לצאת מהאגו שלו מהמצריים ומקבל תנאי שחייבים להיות כאיש אחד בלב אחד, בערבות הדדית, בהתחייבות הדדית בהספקה איזה שהוא כוחות תמיכה רוחניים זה לזה וצריכם להתחבר בעשיריות כמו שחיבר משה רבנו את יוצאי מצריים ואדם כבר מתחיל לקבל לידיים שלו האמצעי כלי אינסטרומנט חוץ מכלי איך זה ? מכשיר כן מכשיר מאוד מיוחד שהוא אמנם שבהתחלה נראה גשמי בגלל המכשיר הזה במיוחד אנחנו נמצאים מלכתחילה בעולם הזה. שזו הקבוצה שבינתיים עשרה אנשים מתחברים יחד , ככה יושבים, לומדים, מדברים, אוכלים ככה , אבל אחר כך מתחיל לאט לאט מתוך עשרה האלו להצטבר להבנות כלי רוחני, נטייה למטרה אחת, ויתור אחד כלפי שני , תמיכה כולם לכל אחד, ועוד ועוד...
זאת אומרת זה דבר מאוד מיוחד שממש בגללו בעצם הכלי השבור נפל לצורה כזאת שאנחנו קוראים לו, לצורה הזו קוראים לה העולם הזה. שיש כאן גם כן קיום בגופות כי אנחנו יכולים מהדרגה הזאת מנותקת מהרוחניות לאט לאט להוציא מתוך הגופים שלנו כאילו את הנקודות שבלב ולעבוד איתם מעל הגופים, בחיבור ביננו ומזה לפנות לרוחני וכך להתעלות לדרגות רוחניות. זה בעצם התהליך ואנחנו צריכים כאן להבדיל אז בעבודה שלנו לגמרי מה שאנחנו עושים בדרגות דומם, צומח, חי כמו אנחנו חיות לדרגת המדבר שאנחנו מפתחים את האלוקות שבנו.
flower
לכן יש כאן תורה מיוחדת, זאת אומרת שיטה מיוחדת איך לפתח את האדם שבנו שאז אנחנו רואים שדעת תורה הפוכה מדעת בעל בתים שמי שנמצא בהגוף שלו ומקיים מה שמקיים בגופו ומי שרוצה לפתח נקודה שבלב ודואג איך , איך הוא מפתח את הנקודה שבלב שבמיוחד נקרא אדם שבו, כך זה אנחנו מתקדמים. על ידי מה ההתקדמות שלנו? אם בעולם שלנו היינו מתקדמים מתוך חסרונות אוכל, מין, משפחה, כסף, כבוד, מושכלות אז כלפי נקודה שבלב אנחנו מתקדמים בקרבה למאור וריחוק ממאור, אבל אם היינו כך מתקדמים למאור להתקרב להתרחק , אז היינו גם כן לא בעלי בחירה חופשית, היינו כמלאכים שבצורה כזאת גודלים, כוחות מערכות שלא שייכות לאדם הדומה לבורא מבחירתו החופשית, אלא פשוט הרצון היה גודל מתוך שפועלים עליו ככה כח גילויי והסתר גילויי והסתר, כמו שאנחנו בחיים הגשמיים חסר לא חסר , חסר לא חסר, וככה זה בכל הצורות אלא הנקודה שבלב שאנחנו רוצים לפתח אותה שאנחנו מחוייבים לפתח אותה בצורה הדומה לבורא אנחנו צריכים להיות חופשיים, ולכן הנקודה הזאת מתפתחת בעצמה ביותר ופחות בגילויי והסתר של האור, על פני גילויי והסתר של הרצון.
flower
שיש לנו כאן שתי מערכות: מערכת כביחול גופנית או מערכת הכלי כן? ומערכת האור וכך אנחנו מתפתחים, לכן הסתרת הפנים היא מאוד חשובה, מאוד מיוחדת ומה שכן כאן קורה המערכת היא להתקשר לבורא היא נבנית משתי מערכות, זה מצד אחד על ידי גילויי והסתר של האור אבל כלפי שתי הכוחות שלנו כלפי הרצון לקבל שלנו גילויי והסתר וכלפי הנקודה שבלב גילויי והסתר, ולכן אנחנו יכול להיות שמגלים שחסר לנו מאוד האור זאת אומרת שיש הסתר כלפי רצון לקבל אבל יחד עם זה אנחנו שמחים כי אנחנו כבר יכולים לעשות איזה שהוא פעולה בנקודה שבלב דווקא בגלל ההסתר ברצון להשפיע, זאת אומרת כאן כבר מערכת הופכת להיות כבר מערכת מורכבת לא פשוטה ולכן עד שאנחנו מעכלים אותה עד שאנחנו קולטים אותה , מיישמים אותה , לומדים בכל מיני צורות איך שהיא מתנהגת המערכת עצמה ואנחנו כלפיה זה לוקח זמן, וזה לא פשוט. כאן אנחנו נמצאים לא עם טבע האנושי אלא עם טבע האלוקי, אז נלמד איך אנחנו עושים את זה כלפי שני מערכות שבנו הרצון לקבל ונקודה שבו איך ההסתר וגילוי פועלים בצורה כזאת הדדית על הסתר וגילוי ברצון לקבל , הסתר וגילויי כלפי נקודה שבלב ואיך הם מגיבים ומה אנחנו יכולים לעשות על ידי הסביבה , לקבוע התגובות שלנו ולבנות את הכלי שלנו, שמצד אחד רצון לקבל כל הזמן גודל מצד שני אנחנו בזכותו שהוא גודל יכולים כנגדו בהפוך ממנו להגדיל את הנקודה שבלב. בקיצור יש כאן עוד מקום מה ללמוד ומה להרגיש כי ביחס בינייהם שם נמצא פתח למה שנקרא עולם העליון. אז נלמד ונקווה שזה יפתח לנו.
flower
1) ..הטעם, של הסתרת הפנים מהבריות, שהיא בכונה גדולה, כדי ליתן מקום לבני אדם, להתיגע ולעסוק, בעבודתו ית' בתורה ומצוות, מבחינת "בחירה". כי אז, עולה נחת הרוח לפני המקום, מעבודתם בתורתו ומצוותיו, ביותר מהנ"ר שלו מהמלאכים של מעלה, שאין להם בחירה, אלא שמוכרחים בשליחותם, כנודע. גם יש עוד טעמים מובהקים ביותר, שאין כאן המקום להאריך בהם. ועם כל השבח, האמור על בחינת הסתר פנים, איננה נחשבת לשלימות, אלא לבחינת "מעבר" בלבד. כי היא המקום, שמשם זוכים לכל השלימות המקווה. דהיינו, שכל שכר מצוה, המוכן לאדם, אינו זוכה בה, אלא מתוך יגיעתו בתורה ומע"ט, בזמן של הסתר הפנים. כלומר, מזמן שעוסק מכח "בחירה". כי אז יש לו צער, מתוך התחזקותו באמונתו ית' בקיום רצונו, וכל השכר של האדם אינו נמדד, אלא לפי הצער, שסובל מקיום התורה והמצוה, כדברי בן הא הא, לפום צערא אגרא. ולפיכך, מוכרח כל אדם, לעבור ה"מעבר" הזה, של הזמן מהסתר הפנים. וכשמשלים זה, אז זוכה להשגת ההשגחה הגלויה, דהיינו, לגילוי הפנים, כנ"ל. (בעל הסולם, "הקדמה לתע"ס", פ'-פ"ב)
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור בוקר 7.2.17    Mon Feb 27, 2017 9:34 pm

לחיים cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור בוקר 7.2.17    Tue Feb 28, 2017 6:10 pm

לחיים רותי תודה על היגיעה!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור בוקר 7.2.17    Sun Mar 05, 2017 9:30 pm

לחיים רותי
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום שעור בוקר 7.2.17
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: