פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

  העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק ...07.03.2017 חלק א' ( נושא פורים ) 26 דקות

Go down 
מחברהודעה
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק ...07.03.2017 חלק א' ( נושא פורים ) 26 דקות   Tue Mar 07, 2017 10:37 pm


סיכום משיעור בוקר 07.03.2017 חלק א' ( נושא פורים ) 26 דקות
Leiderman Leon-Nahum·7 مارس، 2017

הפורים הוא חג הכי חשוב , כי הוא מדבר על הגמר התיקון . בגמר התיקון אנחנו לומדים ,שמתגברים , מתבארים , עולים , מתגלים כל הכוחות ,שהיו קודם אפילו טמונים בבריאה ולא כל כך מורגשים , ביחסים שביניהם שונים ,מנוגדים , ביחד הם באים למה שנקרא מלחמות המשיח , בירורים אחרונים ( הכי חזקים , עצמתיים ) ,שאנחנו צריכים ללמוד אותם , כי גם היום ,במשך היסטוריה היו אותם הדברים רק בגמר התיקון ,במה שפורים מסמל לנו ,הם יותר בולטים , לכן ,אפשר ללמוד אותם שם ולהבין אותם לזמנינו ,מה שקורה . אז ,בואו נקרא ונברר הכל , כדאי לשאול כמה שיותר על כל פרט ,מה שיש במגילה ,או ,בקטעים האלו , שאנחנו נוכל להבין ,מה קורה גם היום ? בבקשה


דרך של המן
10) דרך של המן היא, שלא להסתכל על תיקון הצמצום, שנעשה על הכלי קבלה. אלא הוא אומר "היות שהבורא ברא את העולם להטיב לנבראיו. ואנו רואים, שיש בהטבע שלנו רצון לקבל הנאה ותענוג. ולשם מה ברא הבורא את הרצון הזה. בשביל שלא להשתמש עמו. אלא ברא בנו רצון וחשק לקבל תענוג, ואמר, שלא להשתמש עמו, אלא לסבול צער ויסורים על ידו.
נמצא לפי זה, שהוא דרך הפכי. אומרים, שברא את העולם להטיב לנבראיו. ובזה שמרדכי הצדיק אומר, שלא להשתמש עם הרצון הזה, נמצא, שברא את העולם להרע לנבראיו. ובטח היה יותר טוב, שלא לברוא בכלל את הרצון לקבל הנאה ותענוג, מלברוא רצון וחשק לקבל הנאה, ואח"כ אמר, שלא להשתמש עמו, אלא לסגף את עצמו ולהישאר ריקן מהתענוג…"

אנחנו גם כן בעצמנו ,כאשר מתחילים להכיר חכמת הקבלה, אנחנו לא כל כך מבינים :
להשתמש ברצון לקבל ? לא , ברא כדי להשתמש . אבל ,להשתמש אי אפשר
באיזו צורה כן ?
כאשר לומדים בחכמה ,העצה בצורה סכמתית , צמצום , מסך , אור חוזר , ע"מ להשפיע זה כאילו טכנית ,זה אפשר להגיד , אבל , לממש את זה לא ניתן ולכן קשה מאוד להסכים עם השיטה

"...אי לזאת, איך יכולים להסכים לדרך של מרדכי, ולומר, שאסור להשתמש עם הכלים, שרוצים להנות. הלא זהו הכלי אמיתי, שברא הקב"ה. הלא על זה גם מרדכי מודה, היינו שהקב"ה ברא בעולם את הרצון לקבל הנאה ותענוג. אם כן המן טוען, שהדרך של מרדכי אינה דרך אמת.
ובעיקר, שיש לו הרבה תומכים בדרך שלו, וכל העולם אומרים, שהדרך האמיתית בעולם, היא כמו שהמן אומר. וזהו כמו שכתוב (מגילת אסתר, ג') "וכל עבדי המלך, אשר בשער המלך, כורעים ומשתחווים להמן, כי כן צוה לו המלך"..."

זאת אומרת ,חוץ ממרדכי, שטוען ,שצריכים לעבוד ע"מ להשפיע , אלא , למעלה מהדעת , ואהבת רעך כמוך , חוץ ממנו כולם אומרים ,שצריכים לעבוד לפי רצון לקבל, שבורא ברא ,ובצורה כזאת לקיים כל מצות המלך
"... משמע, שהמן נתן להם להבין, כי כן צוה המלך. יהיה הפירוש, כי המן טען, היות שהמלך, היינו הקב"ה, ברא את הרצון לקבל, בטח הוא רוצה, שאנחנו נקבל ולהנות. וכל עבדי המלך היו כורעים, היינו שנכנעו לדעתו של המן, כנ"ל, מטעם שהוא בא בטענה, הלא הרצון לקבל הזה, מה שמרדכי אומר, שלא להשתמש עמו, אינו נכון, כי הבורא לא בראו לבטלה, אלא שישתמשו עמו. אבל מרדכי אמר "לא", כמו שכתוב "ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה". וזה שכתוב "ויאמרו עבדי המלך, אשר בשער המלך, למרדכי, מדוע אתה עובר מצות המלך"..."

זאת אומרת ,רובם , כולם ,אפשר להגיד ,לא מסכימים עם מרדכי וזה קבוע שלא יכולים להבין ,מה הוא רוצה , כי הכל לפי הגיון הולך לפי המן . המן מוכן לקיים כל מה שמלך אומר רק לא למעלה מהדעת , לא ע"מ להשפיע , ללא שכר , כי אי אפשר לעבוד כך , הטבע לא מרשה לנו
"...ואמר על זה אאמו"ר זצ"ל, שפירושו, שעבדי המלך היו אומרים למרדכי, הלא המן אומר לנו, מה שהוא הולך בדרך שלו, ולא בדרך של מרדכי, כי זוהי דרך האמיתית. שזהו פירושו, ששאלו את מרדכי, מדוע אתה עובר את מצות המלך. הכוונה על הקב"ה, שהמן היה אומר, כי כן צוה לו המלך, היינו מלך מלכי המלכים.

ופירוש הדבר יהיה כנ"ל, מטעם שהרצון לקבל ולחשוק לאהבה עצמית, זה מלך מלכי המלכים, ברא כח זה בנבראים, לכן כל העולם תומכים בדעתו ובשכלו של המן. ודעתו של המן נכתבה בתורה. כמו שאמרו חז"ל (חולין קל"ט ע"ב) "המן, מן התורה מנין. המן, העץ אשר צויתיך לבלתי אכל ממנו אכלת"..."
זאת אומרת ,כל עץ החיים או עץ המות , חומר של כל הבריאה - זה המן
"... שענין אכילת עץ הדעת מבואר בהקדמה לפנים מאירות.

ומבואר שם (אות י"ח), שאדם הראשון היה נפרד לגמרי מהס"א "וכבר נתבאר שאדה"ר לא היה כלל בבנינו צורת גדלות הקבלה, הנמשך מחלל הפנוי, אלא כולו נמשך ממערכת הקדושה, שענינים להשפיע". וכמו שכתוב בזהר (קדושים) "דאדה"ר לא הווה ליה מהאי עלמא כלום. ועל כן נאסר לו עץ העצה"ד, כמו שרשו וכל מערכת הקדושה, שהמה נפרדים מהס"א, משום שינוי הצורה שלהם…"
שבזה הוא דומה למרדכי , כן ? במצב הזה , שאין לו שום קשר לרצון לקבל , כולו בדרגת בינה , כולו ע"מ להשפיע

"... נמצא, שענין המן, הוא להכניס את השימוש עם הרצון לקבל הגדול בעמ"נ לקבל, כי זה היה כל עצת הנחש. עוד כתוב שם "שאמר לנחש, אשר אלקים אכל מעץ הזה, וברא את העולם. כלומר, שהסתכל על זה בבחינת סוף מעשה במחשבה תחילה, ועל כן ברא את העולם"..."

זאת אומרת ,לא בדרך מרדכי צריכים ללכת , כי הוא אומר לא להשתמש ברצון לקבל בכלל , אבל ,בורא מהתחלה ברא רצון לקבל , כדי שנשתמש בו , אז , בואו נשתמש לפי הטבע ,לפי הפקודות , שבתוך הטבע נמצאות ואנחנו כך נעשה הכל ,מה שבורא מצווה . זאת אומרת ,אם אנחנו עובדים עם הרצון לקבל , עם הטבע שלנו ,לפי מה שבורא מצווה - אין שום בעיה , אני עושה פעולות ,מה שבורא אומר ורצון לקבל ,שנכוון את זה לשכר , שאני מקבל
"...וזהו כנ"ל, שהנחש טען, שענין אכילת עץ הדעת, הוא צוה אלקים. ולמה צוה ה' לאדה"ר שלא לאכול. על זה נתן לו הנחש, לאדם וחוה, תירוץ יפה. ובעיקר, הוא בא לקיים צוה ה', בזה שהוא מייעץ אותם לאכול מעץ הדעת. וזהו הענין כאן במגלת אסתר, שכתוב "וכל עבדי המלך אשר בשער המלך, כורעים ומשתחוים להמן". והוא מטעם כי כן צוה לו המלך.."

זאת אומרת ,הוא הולך עם התכנית שלו המן והוא אומר ,שכך צווה המלך ואנחנו צריכים כך לקיים ובזה כל העבודה שלנו , תראו ,בשביל מה הוא ברא רצון לקבל , מה נתן , איזה הוראות ,שאנחנו צריכים לעשות , הכל ברור , הכל כתוב , הכל צריכים לעשות ,כמו שכתוב, הגיון , הכוח הכל לפי המן
".... ובזה נבין מה זה "ארור המן", שפירושו יהיה, שהדרך של המן היא דרך ארורה, היינו דרך של קללה. (רב"ש א', מאמר 11, "פורים, שהמצוה עד דלא ידע", 1987)

שאלה : אפשר להגיד ,שאסתר זה למעשה תיקון של פעולת חווה ? זאת אומרת ,אותה פעולה ,שנקראת חווה וגרמה לחטא ,היא מתוקנת בגמר התיקון ?
רב: זה אותו דבר
תלמיד : למה אמרת , שהמן ועץ הדעת זה כל החומר של הבריאה ? אבל ,זאת כוונה ע"מ לקבל זה לא רצון . אנחנו בדרך כלל אומרים רצון זה החומר וכאילו עכשיו יוצא מההסבר ,שכוונה ע"מ לקבל היא החומר של הכל , כאילו ,למה זה ? באיזה מובן זה ?
רב: לא , לא , ההמן זאת הכוונה ע"מ לקבל
תלמיד : וזה כל החומר של הבריאה ?
רב: שרוכב על כל החומר של הבריאה ולא שזה החומר , הכוונה והחומר זה לא אותו דבר
תלמיד : זה מה שאני שואל ,כאילו יצא שעץ הדעת והמן זה כל החומר של הבריאה ,או ,שהוא מחזיק , כאילו זה מה שאני מנסה
רב: עץ הדעת זה כל החומר של הבריאה . אבל ,הוא טוב או רע זה בהתאם לכוונה

שאלה : מדוע כל כך קשה להבין את מרדכי , כאשר כולם מבינים ,שיחוד הוא הצלה כאשר קשה בחיים ?
רב: אבל כאן לא מדובר על היחוד , מדובר על השינוי , על התיקון , שינוי בעבודה עם הרצון לקבל , עם החומר שלנו , שכל החומר שלנו ,אפילו עכשיו ,כאשר אנחנו נמצאים בלימוד , עבודה , אנחנו רוצים להגיע לרוחניות , אנחנו מחפשים ,איפה כניסה לרוחניות , איך מממשים אותו תהליך . אנחנו לא יודעים , זה נעלם , פתאום יותר ברור , פתאום שוב נעלם . אנחנו רואים ,עד כמה שדברים האלו הם מאוד ,מאוד מעורפלים ,מפני שהם נמצאים למעלה מדרגה שלנו . אנחנו פועלים ,לפי דרגת החי כמו שכתוב אדם ובהמה תושיע ה' ומדגרת בהמה אנחנו צריכים לעבור לדרגת האדם . ההבדל ביניהם זה שימוש בכל החומר הבריאה , שלפי הטבע שלנו , לפי ,מה שאנחנו נמצאים כרגע בהתפתחות הטבעית ,אנחנו משתמשים בכל החומר הבריאה ,כמו שניתן לנו ברצון להנות בתוך החומר . זאת אומרת ,אנחנו ממשיכים דרגת החי וכדי לעלות לדרגה יותר עליונה , דרגת המדבר , אז, יש בנו ניצוץ ,בלעדיו לא היינו מבינים בכלל ,שישנו דבר כזה ודרך הניצוץ הזה אנחנו מקבלים איזו התעוררות , הארה . אז , אנחנו נמשכים לזה ולא שבא לנו את זה, או ,לא בא לנו את זה , זה לא שזה איזו אופנה , קפריזה , משהו ,אלא ,זה מעורר באדם רצון וחשק לגלות את השורש שלו והוא לא יכול להתאפק , אחרת כל החיים לא כדאי לו . מה הוא טעם בחיים ?

אבל ,בכל זאת ,עם כל מה שאנחנו משתדלים לגלות , מה בעצם אני רוצה ? זה נעלם , זה חוזר לדרגת בהמה , שוב עולה לדרגת האדם וככה אנחנו נמשכים בכל מיני שינוי מצבים . כל זה צריך להיות כך ,כי אנחנו לא מבינים , אבל, אנחנו בזה מבררים הרבה מאוד הבחנות . אנחנו בזה בעצם בstart stop להעביר מדרגת בהמה לדרגת האדם הרבה מאוד הבחנות , רצונות קטנים , ניצוצות , ככה טיפה וטיפה מצטברת לחשבון גדול ,מה שנקרא . שכל פעם ירידות , לעליות , מחשבות האלו , מחשבות כאלו , בעד ונגד וככה אנחנו כל הזמן נמצאים בין שתי מדרגות . ובצורה כזאת start stop אנחנו עושים מעבר , מועברים ,כמו שאומר בעל הסולם , כאשר מלך רצה להעביר את העוצר שלו , זה מה שאנחנו עושים ,אנחנו מעבירים עוצר המלך רצון לקבל שלו הגדול מע"מ לקבל , שנקרא בהמה ,לע"מ להשפיע , שנקרא אדם , במקצת , בפעולות קטנות , מחשבות קטנים ,שאנחנו לא מבינים אפילו בעצמנו ,מה אנחנו עושים . לכן ,זה לוקח המון ,המון זמן , כי העבודה היא במנות מאוד קטנות , עד שאנחנו מעבירים איזו כמות מסוימת רצונות מדרגת בהמה לדרגת האדם ושם כבר מתחילים לבנות איזה ייסוד בשבילנו .

ואז אני מתחיל כבר קצת יותר להבין , להרגיש בדרגת האדם , כי יש לי שם חומר , הבחנות על אותו חומר ,שנותנים לי . זה לא שכל , זה ממש רצון לקבל, שמקבל איכשהו לעט ,לעט צורות , ציור על עצמו , שהוא ע"מ להשפיע . הוא לא עדיין ע"מ להשפיע ,אבל ,משהו כבר , איכשהו יש לו . וכך אנחנו מעבירים , כך בונים את עצמנו בע"מ להשפיע .

הבניה הזאת היא עדיין כמו מחול , כמו שילדים משחקים , מאיזה אבנים , זאת אומרת ,מחומר כזה שגם נשבר , גם נהרס ושוב בונים . וכל הדברים האלו הם הכרחיים, כי אנחנו מבררים בזה את החומר ואת הכוונה , שרוכבת על החומר
וכל פעם אנחנו נמצאים במלחמה בין המן ומרדכי , כל פעם , רק זה לא המן ומרדכי ממש , כמו בפורים , אלא ,זה עדיין בצורה מאוד לא ברורה , מעורפלת , אבל ,כל הזמן זה כך . זאת אומרת ,כל הדרך אנושית היא בכל זאת , מה שמעניין , היא כולה נמצאת בתוך המאבק ,שיש בתוך העם ישראל בין האלו ,שהולכים לפי המן, ולאו ,שהולכים לפי מרדכי , בזה תלויה כל ההיסטוריה של אנושות , כי רק זה קובע דרך לתיקון , טיב הדרך , מהירות ומצבים בדרך .

לכן ,במשך כל היסטוריה הכל יחס הוא כלפי יהודים ,כקבוצה בעייתית ,שבתוך האנושות , שלא יודעים ,מה לעשות אתם וכו' . ולקראת גמר התיקון שם נקבל צורות הרבה יותר ברורות וניגודיות בין אלו ואלו וזה נקרא מלחמות ה' , שהיחס של המן ומדרכי הוא מתחיל להיות הרבה יותר ברור , הרבה יותר קיצוני . כי כל הזמן מתחילת המגילה המן אנחנו לא יודעים ,שם הוא עוסק במשהו עם מלך , מרדכי בשקט יושב בשער המלך , בשער העיר ואין ביניהם קשר , התנגשות , אין שום דבר, אין שום בעיה . עד שמגיעים לאיזשהו מקרה מסוים וכך זה מתקדם . לכן ,אם אנחנו נמצאים אתכם בדרך של מרדכי , אנחנו צריכים להבין ,שיש כאן עבודה גדולה עם המן , אנשי המן , עם האלו ,שצריכים לקיים ,לפי הטבע מצוות המלך , ויש בעיה להסביר , מה מרדכי רוצה ? עיר שושן נבוחה ולא יודעים עם מי הצדק , זה כבר מצב המתקדם , אבל ,לפני זה ? ברור ,שזה לא לכולם , ברור שזה קשה , אף אחד לא מבין שיטת מדרכי הצדיק .

התהליך הוא כולו ,כולו כל ההיסטוריה אנושית הוא סביב מאבק הזה , כי המאבק הזה הוא מסמל לנו העברה מדרגת החי לדרגת המדבר של כל האנושות , רק בהדרגה וכבר צריך להתברר העניין הזה בצורה הסופית , בצעדים הסופיים הבירור הוא מהיר , חד וכמו שאנחנו רואים במגילה כך הוא ונקווה ש יתברר מהר בימינו
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק ...07.03.2017 חלק א' ( נושא פורים ) 26 דקות   Wed Mar 08, 2017 9:49 pm

לחיים
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
העברת סיכום שעור בוקר יומי שלאון מפרסם בפייסבוק ...07.03.2017 חלק א' ( נושא פורים ) 26 דקות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: