פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום שעור בוקר 8.3.17 פורים

Go down 
מחברהודעה
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: סכום שעור בוקר 8.3.17 פורים    Wed Mar 08, 2017 7:30 am

סכום שעור בוקר 8.3.17
17 דקות
נושא השעור : פורים


פורים זה החג הגדול ביותר, מסמל לנו גמר התיקון, שכל הזמנים הם כולם הכנה לפורים כמו שקוראים לכל השבוע שזה ערב שבת לפני שבת כי זה הכנה לשבת מן עולם הבא , מן גמר התיקון , כך גם כן הפורים.
סך הכל תחילת הבריאה מתחילה מהמצב השבור ההכנה הנכונה מלמעלה כדי שאדם ירכיב את עצמו נכון, ואז על ידי ההרכבה ודברים מתכונות הפוכות הוא יראה את עצמו במצב מתוקן, לכן כל הפעולות שאנחנו עושים במשך 6,000 שנה זה נקרא 6,000 מדרגות או 6 ימי השבוע שימי עבודה , ימי עשייה , זה הכל כדי לקדם אותנו לאלף השביעי ליום השביעי לפורים , כדי לנצח את ההמן את הכוונה על מנת לקבל ולהפוך אותה בעל מנת להשפיע, על ידי מאור המחזיר למוטב.


זאת כל העבודה שלנו ולכן החג הזה הוא חג הכי גדול הוא עדיין לא התגשם לפנינו , כל המועדים אין להם תוקף בגמר התיקון חוץ מהמועד הזה פורים, שזה הסמל ומצב של הצלחה, ועבודה כבר בעל מנת להשפיע בכל הרצונות השבורים , כך אנחנו צריכים לראות את זה.
לכן עלינו להבין שבפורים אנחנו לא בורחים מהמן, מעמלק אלא אנחנו מנצחים אותו, הופכים את כל כולו לבעל מנת להשפיע, ונקווה שלפי מה שאנחנו לומדים שאנחנו נמצאים גם כן במצבים המתקדמים לקראת לממש את העניין הזה.


אין לנו לפחד מהמן אלא לדעת איך לנצח אותו כי הוא סך הכל המלאך ביד ה', ואנחנו לא נלחמים כאן עם בני אדם עם גופים עם ארגונים, אנחנו נלחמים עם מה שאנחנו בפנים בתוכנו עדיין כלולים מהמן ואותו אנחנו צריכים להרוס ובמקומו להביא לליבנו את הכוונה בעל מנת להשפיע.
המלחמה היא המלחמה הפנימית שלנו שעל ידה אנחנו מנצחים את כל השונאים שלנו חיצוניים שהם סך הכל כהדגמה של המצב הפנימי שלנו עדיין הלא מתוקן, לכן כל הכוונות שלנו צריכות להיות מכוונות לתוך ליבנו , לאתר את כל האלו שלא מסכימים עם גדלות הבורא לכל המצבים בכל המקרים ועל כל ההפרעות, שם שם העבודה שלנו. שכולנו יחד בחיבור אחד לפי השיטת המרדכי שלפי האסתר הלך וליכד את כל היהודים שבשושן הבירה ואז על ידי זה נכנסו לפעולות של צומות ותפילות זאת עבודה במוחא ובליבא ועל ידי זה התחברו כך שהמיתו את כל המנים שבליבם.


בוא נראה מה שהפסוקים אומרים על זה , קטע מס' 17
למה אסתר אמרה למרדכי כנוס את כל היהודים הנמצאים דווקא בשושן
17) "אסתר אמרה למרדכי "לך כנוס את כל היהודים הנמצאים בשושן, וצומו עלי ואל תאכלו, ובכן אבוא אל המלך אשר לא כדת, וכאשר אבדתי אבדתי".

זאת אומרת אסתר זו המלכה, המלכות צריכה להיות עדיין בהצנעה, בהסתרה מפני שאין לה עדיין כח להראות את עצמה מלכות שמיים שהבורא שולט על הכל שאין עוד מלבדו טוב ומייטיב , עדיין מי שצריך לייחד את הכל הידיעה הזאת טוב ומייטיב ואין עוד מלבדו עדיין לא מוכנים לעבודה הזאת ולכן הם גורמים למלכות שתהיה בהסתרה, ומה צריכים לעשות? מה שהיא אמרה צומו עליי, דווקא עליי ואל תאכלו והתחברו ומתוך זה תבינו מה עוד חסר לכם כדי להיות כאיש אחד בלב אחד ולחבר אותו הלב האחד לבורא ועל זה תתפללו.


"ויש לשאול מדוע דווקא הנמצאים בשושן, הלא היו יהודים גם בפרס וגם במדי, ולמה אמרה כנוס, דווקא בשושן.
וכדי להבין זה צריכים לדעת, שאסתר, הכוונה על מלכות, כמו שאמרו חז"ל, אסתר מן התורה מנין, שנאמר "ואנכי הסתר אסתיר פני" (וילך). אולם אפשר לומר, שענין הסתר, שייך הוא בדבר שהאדם רוצה לראות או להבין, ואינו רואה ואינו מבין. שאז שייך לומר שם, שנסתר ממנו. ולא עוד, אלא ששיעור הסתרה נמדד לפי הצורך של הידיעה. לכן בדבר שאין לאדם צורך לידיעה בכלל, אצל אדם הזה לא שייך לומר, שהוא סובל מהסתרה.


"ולמשל, אם אדם צריך לעבוד באיזה מקום רק חצי שעה כל יום, והוא יקבל שכר פעם בחודש, אז הוא צריך להאמין שישלמו לו, אף על פי שהוא עוד לא ראה מישהו שכבר קיבל משכורת. לכן הוא מאמין בהחברה, אף על פי שנסתר ממנו, האם וכיצד תשלם החברה את המשכורת, היות שהחברה הזאת, שבה הוא מבקש לעבוד, איש לא מכירה.
ואם הוא רוצה לעבוד יותר מחצי שעה, יש לו צורך יותר גדול לדעת, שהחברה משלמת את המשכורת בזמנה. נמצא אם הוא שמע לשון הרע על החברה, אז הוא סובל יותר מההסתרה. ואם הוא רוצה לעבוד ביום ובלילה, בודאי שהוא מרגיש הסתרה יותר גדולה, משום שיש לו צורך יותר גדול לדעת, אם יקבל שכרו, כמובטח.
והיות שהמלכות שמים היא למעלה מהדעת, לכן כל אחד סובל מההסתרה. אבל לאלו אנשים שרוצים לעבוד לשם שמים, אצלם ההסתרה יותר גדולה, היות שיש להם צורך יותר גדול לידיעה, מסיבת שכל פעם שואל הגוף, "מה העבודה הזאת לכם". נמצא, השאלה הזאת מובנת תמיד, לפי מה שהאדם רוצה להיות כולו לשם שמים.
והתשובה לשאלה היא, "הקהה את שיניו". ואאמו"ר זצ"ל אמר, שמלכות נקראת שושנה, כמו שכתוב "כשושנה בין החוחים". וזה נקרא "שושן". לפי זה יש להבחין בין היהודים, הנמצאים בשושן, לבין היהודים, הנמצאים בפרס ומדי.
"פרס", זה לחצאין, לשון פרס בשחרית ופרס בין הערבים, שהם בבחינת "כל המשתף שם שמים ודבר אחר", כלומר, לא צריכים לעשות הכל לשם שמים, אלא חצי ליצר הרע וחצי ליצר טוב. ו"מדי" נקרא מלשון "די", "מי שאמר לעולמו די ולא תתפשט", זאת אומרת, זה שיש לו יראת שמים ותורה ומצוות, די לו, והוא מסתפק בזה. לאלו אנשים לא אמרה אסתר כנוס, אלא רק לאלו הנמצאים בבחינת שושן, כלומר שהעבודה שלהם היא בבחינת "הקהה את שיניו".
(רב"ש ג', מאמר 909, "גילוי הסתרה")שאלות? כן
תלמיד : למה ההסתרה צריכה להיות לפי צורך של היגיעה? ההסתרה עצמה ?

רב : על מה היא ההסתרה?

תלמיד : זו השאלה שלי , על מה ההסתרה?

רב : ההסתרה היא על זה שאני לא משיג סתם בצורה פשוטה לא משיג טוב ומייטיב , אין עוד מלבדו, זה ההסתרה, עכשיו מה אני מבקש? אני מבקש רצון לגלות אותו או שאני מבקש כח לעבוד ללא גילויי, לכן זה רק לאלו שנמצאים בשושן הבירה , מה זה בשושן? אלא שסובלים לא יכולים להסתפק במה שהם עושים כל מיני דברים האחרים, יש סוגי יהודים , יש יהודים שנמצאים בפרס וחצי טוב וחצי רע ככה, ככה יכולים להיות נו להסתפק במה שיש , ככה מוסיפים קצת , יהודים שנמצאים בשושן יהודים זה זאת אומרת שייכים שנמשכים לאיחוד, וחשוב להם מאוד להגיע לדבקות והם ממש דואגים ומוכנים לזה, חמים לזה איכשהו , לכן הם צריכים להכנס להמצב הזה של הצומות , תפילות , דרישות לקבל המאור המחזיר למוטב. הם צריכים לכנוס , הם צריכים להיות בעשיריות, בערבות , במה ששייך לחיבור, שהחיבור כבר משפיע המאור המחזיר למוטב.


זה בעצם המגמה כל היתר יהודים אמנם שחיים בכל 127 מדינות הם לא מסוגלים לזה , לא פונים אלייהם ובכלל כאילו אין אלייהם לא דרישה ולא פנייה מצד המרדכי, הם נמצאים כולם במלכותה של אסתר , במלכות אבל מלכות כמו שאתה רואה היא מחלקת להרבה חלקים, היא כולה 127 מדינות ששם כל המציאות כל האנושות וגם יהודים שמפוזרים בינייהם וגם אלו שקצת מבינים והיו רוצים אולי להתחבר אולי לא, כן? שומעים ככה בצורה פסיבית וגם כן אלו שהם ממש מאוד מאוד מכוונים לתיקון, שהם נקרא שנמצאים בשושן הבירה. זהו , אתה רואה שכך כל המציאות מתחלקת לארבע חלקים: אומות העולם, יהודים שנמצאים בינייהם , יהודים שככה ככה חצי חצי ויהודים שבשושן הבירה, והאלו שנקראים המן אלו הם שהם מאוד מאוד מתנגדים לחיבור של יהודים שהם שונאים את המרדכי כוונה על מנת להשפיע, לא מקבלים את השיטה הזאת , ומוכנים לעשות הכל כדי להרוס , להרוג , להשמיד את כל העניין התיקון כי לא מרגישים שזה מה שצריך להיות כן? כמו שהמן אומר: מלך אומר כך וכך לעשות הם לא עושים, זאת אומרת הוא מבין את עבודת ה' בצורה אחרת.אז כל המאבק הוא בין אלו שמבינים כך עבודת ה' ואלו שמבינים אחרת, המלחמה הוא על הבורא לא על שום דבר אחר. ולכן כאן זה אין פשרה, אלא שחייבים ללכת עד הסוף ולהראות לעולם שחיבור הוא ההצלה וגילויי הבורא לנבראיו בעולם הזה כמו שאומרת חכמת הקבלה זה מה שחייב להיות לכל הנבראים , כולם ידעו אותי מקטנם ועד גדלם , ביתי בית תפילה יקרא לכל העמים שזה חייב להתבצע , זה עניין הפורים.

jocolor jocolor jocolor jocolor jocolor flower
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור בוקר 8.3.17 פורים    Wed Mar 08, 2017 10:05 pm

לחיים רותי
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום שעור בוקר 8.3.17 פורים
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: