פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

סכום שעור בוקר 14.3.17

Go down 
2 posters
מחברהודעה
rutiklay

מספר הודעות : 75

סכום שעור בוקר 14.3.17  Empty
הודעהנושא: סכום שעור בוקר 14.3.17    סכום שעור בוקר 14.3.17  EmptyTue Mar 14, 2017 5:51 am

סכום שעור בוקר 14.3.17
25 דקות
הכנה לכנס קייב

כדי להכנס שוב לאוירה של כנס הייתי מבקש מכם לענות לי על כמה שאלות: אנחנו מחלקים את הכנס, כנוס שלנו, חיבור שלנו  על ידי פעולות שונות להכנות, ישיבת חברים , אחר כך שעור, ששעור מתחלק בעצמו גם כן לשעור שיש בו סדנאות, שאלות תשובות אחרייהם והודעות והפסקות, בהפסקות גם כן יש פעילות וכן הלאה , הייתי רוצה לשאול אתכם, ודאי שבכל זה שונה , בכל כנס זה שונה בכל חיבור זה שונה , גם כן ישיבות חברים צריך לשים לב שאתם עושים מידי שבוע שהם יהיו גם כן משהו מבין כל ישיבה וישיבה, הייתי שואל כך: נגיד שעור רגיל שהוא כמה? שלוש שעות שעתיים וחצי, כן? איך כדי לחלק אותו ? לשעור ושאלות ותשובות , ככה בערך וודאי שזה בכל כנס שונה כי באים אנשים שונים ורוצים לתת להם לשאול פעם יותר פעם פחות , אם זה חדשים אז לתת להם יותר קצת להביע את עצמם, אז אבל בכל זאת איך לחלק את השעור חצי חצי? או שליש האחרון , רבע האחרון לשאלות? מה אתם חושבים, בבקשה אפשר לקום ולהגיד, נו מהר , כן

תלמיד: לפי דעתי עדיף שבאמת 3/4 שעור הרצאה ו-1/4  שעה
רב: עוד, מהר
תלמיד: בדרך כלל השעורים במשך היום יורדים בזמן , שלוש שעות , שעתיים וחצי ואז שעתיים נותן שם כבר שאלות
רב: בכל שעור שעה , כן
תלמיד: רק בשעור האחרון בסוף היום לעשות שאלות כל השאר רק סדנא
רב: או אתם שומעים, לא לתת לשאול בשתי השעורים הראשונים ביום ואז שעור האחרון לעשות אותו כולו שאלות ותשובות, בסדר אנחנו עשינו פעם ככה?אתה זוכר? , והיה מוצלח? ככה אתה זוכר שכן, נו מי עוד?
תלמיד: אולי שעור עם שאלות ותשובות וסדנא לפני שממשיכים הלאה
רב: שעור בלי סדנא
תלמיד: עדיין אין סדנא

רב: אבל שעור שלנו מקטעים , אני קורא קטע ומסביר , קורא קטע ומסביר ככה שעור
תלמיד: ואז שאלות ותשובות
רב: ואז שאלות ותשובות על מה שאני הסברתי?
תלמיד: מה שהסברת ואז נכנסים לתוך סדנא, לשנות להחליף שאלות ותשובות
רב: זה שונה,
תלמיד: מקום לברור
רב: מה יעזור לנו אז?
תלמיד: שאז החברים יכולים לברר איתך ולמקד בדיוק איפה אתה רוצה שהם יהיו ביחד נכנסים לסדנא ,הפיצול יהיה לפני תחילת הסדנא.
רב: זאת אומרת שסדנא תהיה אחרי ברורים רק כדי להתחבר , על פני החומר לימוד...אני מבין שזה סתם ככה בא לך , זה כדי לחשוב , זאת אומרת כדי לנסות יכול להיות שזה באמת , כן?
תלמיד: מהסדנא יוצאים להפסקה ביחד, בדרך כלל בזמן שאלות ותשובות יש ירידה
רב: ירידה בזמן שאלות ותשובות וככה זה לא יהיה כי אחרי זה המשך

תלמיד : נכנסים להפסקה ביחד
רב: מה חושבים על זה דווקא? כן דני
תלמיד: אני רואה שגם במיוחד אם באים הרבה חדשים שלא פגשו אותך דווקא שאלות תשובות בהתחלה זה מאוד מלהיב , מאוד אוסף לאיזה כוון וגם במקום הזה אתה יכול לתת גדלות לסדנא , לחיבור ולמה שאברהם עשה
רב: זאת אומרת אפילו שאלות ותשובות באמצע?
תלמיד: אפילו רק להתחיל ככה את , כאילו קצת להסביר קצת להתחיל את הכנס שאלות תשובות בעזרת זה אפשר ממש לכוון את כולם לאיזה כוון , אז יש יותר נכונות להכנס לסדנאות , לנצל אותם לטובה.
רב: כן מוטי
תלמיד: מה שלא יוחלט שלא יהיה שעור בלי שאלות ותשובות , לדעתי זה נחוץ ביותר גם כדי ליצור קשר עם הרב שלא יהיה מצב ששעור שלם יהיה רק סדנא לדעתי.
רב: זאת אומרת שעור ללא שאלות תשובות זה לא טוב?
תלמיד: לא טוב לגמרי, כי זה הקשר שיש עם הרב

רב: זאת אומרת פחות לימוד פחות , אלא יותר שאלות תשובות וסדנא , אז כמה סדנא צריכה להיות בשעור, כן נו
תלמיד: הייתי מתחיל קודם כל כמה דקות סדנת חיבור , זאת אומרת לחבר את האנשים שיושבים ביחד בשולחן , אפילו בכל איזה שהוא נושא , אחר כך שעור ושאלות ותשובות כמו שמוטי אמר , אנשים שבאים מרחוק צריכים לשאול , הם לא שואלים אותך כל פעם שאלות ואחר כך עוד פעם עובר לסדנה לסיום, זה יצור מצב שאנשים כל הזמן מחוברים לשעור ומחוברים שיוצאים להפסקה.
רב: יפה, סדנת חיבור , שעור , שאלות ותשובות וסדנת חיבור , בהתחלה זה רק כדי להכנס יחד ככה ובסוף זה ממש חיבור.

אנחנו נקרא קטעים מתוך שעור מספר אחת בנושא אנחנו התאספנו כאן ברור הכוונה:

7) עיקר מה שחסר לנו, שמסיבה זאת אין לנו חמרי דלק לעבודה, הוא שחסר לנו חשיבות המטרה, שפירושו שאין אנו יודעים איך להעריך את השרות שלנו, שנדע למי אנו משפיעים. וכן חסר לנו את הידיעה של גדלות ה', שנדע עד כמה אנו מאושרים בזה שיש לנו הזכיה לשמש את המלך, כי אין לנו כלום שנוכל להבין את גדלותו. (רב"ש ג', מאמר 24, "עיקר מה שחסר לנו")

מה אומר לנו רב"ש?
אומר לנו דבר העיקרי, כאילו חושבים שיש הרבה דברים עיקריים, לא , יש דבר העיקר שזה הבורא שזה הכח היחיד המרכזי שאין עוד מלבדו וכ"ו, ועוד יחס שלנו לבורא שזה נקרא גדלות וחשיבות המטרה ,דבקות בו או גדלותו וחשיבותו שלפי הטבע שלו של אדם הוא מודד גדלות וחשיבות לפי מה שממלא את עצמו, לא אכפת לו ממי וממה , ולאט לאט הוא צריך להעביר את הדגש לבורא, ולהבין שהחשוב עד כמה שהבורא גדול וחשוב בעיניו ושכל התענוג שלו עד כמה שהוא דבוק בו , שייך לו, מעריך אותו , מכבד אותו ונמשך אליו.

זה בעצם מסבירים לנו בהרבה מאוד פסוקים נגיד , כן ? מי חשוב או מי בראש? מי ישלוט? אני פרעה או הבורא וכן הלאה , ותמיד זה אגו של האדם או בורא , לכן צריכים להעביר את הדגש , תשומת לב , חשיבות ממה שאני חשוב למה שהבורא חשוב, עד כמה שאדם מבין שהוא מקבל יותר ויותר דגש לחשיבות הבורא ולפי הוא בודק את המצבים שלו, היום הבורא לא כל כך חשוב בעיניי, ירידה נקרא, אמנם שאני מרגיש טוב יכול להיות , יש לי איזה מן תסכול פנימי, הבורא היום לא חשוב לי זה ירידה, מחר או בעוד כמה דקות לא חשוב נעשה חשוב בעיניי, אני חושב רק עליו ומזה אני חי, שהוא קיים שהוא גדול שהוא הכל ואני שייך לו ואני נמשך אליו, זו עלייה .
זאת אומרת עליות וירידות לא לפי מה שאני מרגיש באגו אלא מה שאני מרגיש ביחס לבורא, כן? זה בעצם כל העבודה שלנו , איך מעבירים את החשיבות למאה אחוז ,ממאה אחוז אליי למאה אחוז עליו, זה עבודה שלי, "עיקר מה שחסר לנו, שמסיבה זאת אין לנו חמרי דלק לעבודה, הוא שחסר לנו חשיבות המטרה, שפירושו שאין אנו יודעים איך להעריך את השרות שלנו, שנדע למי אנו משפיעים. וכן חסר לנו את הידיעה של גדלות ה'" , גדלות הבורא זה הצופן זה המפתח זה המילה , "ועד כמה אנחנו מאושרים שיש בנו הזכייה לשמש את המלך"  אין לנו כלום שנוכל להבין את גדלותו, אנחנו , אמת גדלות הבורא אנחנו לא מסוגלים להשיג, עד כמה שניתן לנו עד כמה שבוא נגיד הקטין מעצמו נו, נתן לנו איזה שעור שנוכל להבין את הגדלות שלו זה בעצם כל החיים שלנו , כל ההשגה שלנו שעד גמר התיקון הוא להשיג מה שנתן לנו להכיר בגדלותו.  ברור?

תלמיד: רב, איך עושים את זה מבחינת למדוד כל פעם
רב: זה אני עכשיו אשאל , נו ומה אתה?
תלמיד: שאלה לפני יומיים שכבר רצה לי לפי הקטע הזה גם כן גדלות הבורא , מה זה נקרא עבד ה' , מה זה נקרא להיות עבד ה' אם ככה
רב: אני לא יודע אנחנו עכשיו מדברים על גדלות הבורא זהו, יש לך יכול להיות לך אלף שאלות זה לא שייך לנו , תשאל את עצמייך, אנחנו שואלים , אתה צריך לשאול כמונו כן? איך אנחנו מגיעים לגדלות הבורא ? זו השאלה הראשונה בבקשה , נו מהר מהר תוך דקה. איך משיגים גדלות הבורא?

רב: גדלות הבורא זה אור או כלי? הכל מתחלק לאורות וכלים , גדלות הבורא זה אור או כלי?
תלמיד: כלי
רב: נו , מי בעד שזה אור? מהי בעד שזה כלי? אתם רואים כולם טועים, גדלות הבורא זה אור , באיזה כלי מתגלה? בתוך הכלי שאנחנו עושים, איזה כלי? גדלות חברים , בגדלות חברים אני מגלה גדלות הבורא  שגדלות חברים זה הכלי וגדלות הבורא זה המילויי, האור שלו, בסדר?דודי , 8 , תחשבו על זה , תרשמו , תחשבו.

Cool עצה אחת יש לנו, שהיא להשתדל איך להשיג גדלות ה'. זאת אומרת, כל מה שאנו עוסקים בתו"מ, אנו רוצים, שהשכר שלנו יהיה להרגיש גדלות הבורא. וכל התפלות, שאנו מתפללים, צריכות להיות "להקים השכינה מעפר", היות שהבורא נסתר מאתנו מחמת הצמצום שהיה, ואין אנו מסוגלים להעריך את חשיבותו וגדלותו. לכן אנו מתפללים לה', שיסיר מאתנו את הסתרתו, ושירומם קרן התורה. (רב"ש א', לשמה ושלא לשמה)

מה זה נקרא שהבורא צריך לגלות את עצמו?
להסיר , איך כתוב" :שיסיר מאתנו הסתרתו", מה זה להסיר מאיתנו את הסתרתו? נו תענו שיצעק מישהו, מה זה נקרא שבורא מתגלה? מה הוא מגלה לי? את היופי שלו ,מה הוא מגלה? מה אכפת לי השפעה, השפעה זה פעולה שלו זה אתה יכול להגיד השפעה , מה משפיע? טוב ומייטיב , אני לא יודע מה מה , בורא בי חסרונות ואחר כך ממלא אותם? איך?

תלמיד: תפילה עבור חברים בכוונה
רב: הוא עושה לי את זה? לא ראיתי
תלמיד: מגלה שאין עוד מלבדו
רב: מגלה שאין עוד מלבדו, נו שם שם אחרייך
תלמיד: מגלה את העומק של השבירה, את השבירה, רצון השבור
רב: בשביל מה לי את זה?
תלמיד: אז צריך לדרוש תיקון להגיע לתפילה אמיתית.
רב: זה הגילויי של הבורא?
תלמיד: זה הגילויי של מה שהוא עשה ובתוך זה מגלים את כל הפעולות שלו לא?

רב : זה כבר השגה גדולה, לגלות דרך השבירה את הבורא, שוב , גדלות וחשיבות זה מה שהוא מגלה, כי אני הרצון האגואיסטי, הרצון האגואיסטי הוא מרגיש לפי הערכים שלו או גדול או קטן, ותמיד מודד זה לעומת זה, אין אחרת, ולכן הבורא מגלה את גדלותו, מה שאמרו כאן שאין עוד מלבדו, כן? אבל גדלותו, ולפי זה אנחנו נהנים, עד כמה שמגלים את הגדלות שלו.

cheers לחיים חברים
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

סכום שעור בוקר 14.3.17  Empty
הודעהנושא: Re: סכום שעור בוקר 14.3.17    סכום שעור בוקר 14.3.17  EmptyWed Mar 15, 2017 9:48 pm

לחיים רותי cheers
חזרה למעלה Go down

סכום שעור בוקר 14.3.17
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» סכום שעור בוקר 19.4.17 שעור ראשון כנס ברזיל
» סכום שעור בוקר 30.3.017
» סכום שעור בוקר 7.2.17
» סכום שעור בוקר 7.2.17
» סכום שעור בוקר 12.4.17