פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 ישיבת חברה לשבוע 08.04.2017

Go down 
מחברהודעה
yaelמספר הודעות : 582
Join date : 08.11.14

הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 08.04.2017   Sat Apr 08, 2017 10:31 am

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

כאן השאלה, האם אנחנו מספיק מבדילים, מבליטים, את נקודת המשה שבנו? תראו מה שהוא עושה במצרים, בלי הנקודה הזאת העמךָ, כל יתר הרצונות בתוך האדם, לא יודעים לאן להתקדם ומה לעשות, אלא רק אחרי הנקודה הזאת של משה.
האם אני בטוח שיש לנקודה הזאת, שהביאה אותי לכאן ואני מפתח אותה וכל העבודה שלי דווקא את הנקודה הזאת לפתח, כי אחריה אני הולך.
.. תמיד הנקודה הזאת היא צריכה להיות הראשונה, המיוחדת. ואני צריך לטפח אותה בי שהיא כמו כוכב צפון, כל הזמן ממש תמשוך אותי ואני הולך אחריה. האם אני עובד על זה? כי בלי זה אני כמו בהמה טועה בשדה. אז לשים לב, האם כל אחד וגם יחד כולנו בקבוצה, האם אנחנו דואגים להבליט נקודת המשה שדווקא מושכת אותנו קדימה."

1. קטע לדיון

"הפסח אומר רק דבר אחד, "כשור לעול וכחמור למשא", אתה עושה את זה או לא. לפי זה תהיה לך תוצאה, לא כלום חוץ מזה. והעיקר כמה שיותר. מה זה "כשור לעול וכחמור למשא"? תכניס את עצמך למאמצים בלתי פוסקים כל הזמן, ואל תבחר לעצמך, זה יותר טוב או זה יותר טוב, כי שם נמצא הנחש. תעשה מה שהחברה דורשת ממך, אז זה יהיה מועיל".

שיר flower

2. קטע לדיון
ובזמן שהאדם רואה את האמת כמו שהיא, היינו שרואה איך שהוא שקוע באהבה עצמית, ואין בו שום ניצוץ בגופו, שירשה לו לעשות משהו להשפיע, וכיון שבמצב הזה האדם כבר הגיע אל האמת, כלומר שבא לידי הכרת הרע, שאין לו אז שום עצה, שיהיה בידו כח לעזור לעצמו, אלא יש לו רק עצה אחת, שהיא לצעוק לה' שיעזור לו, כמו שכתוב, "ויאנחו בני ישראל מן העבודה, ויזעקו, ותעל שועתם אל האלקים מן העבודה"." [רב"ש, הקשר בין פסח, מצה ומרור]

3 שיר flower

4. קטע לדיון

*** אנחנו כאן צריכים להבין ש"בני ישראל" זה מי שמשתוקק להרגיש שהוא נמצא בקבוצה, שיש שם מרכז הקבוצה, שמתוך מרכז הקבוצה הם מבקשים, משתוקקים לגלות שם מקום לגילוי הבורא כדי להגיע אליו בדביקות, לפי השתוות הצורה, ובזה לתת לו נחת רוח. אז לשמוע בחיבור. [חלק א, ד8]

שיר flower

5. קטע לדיון

*** איך הייאוש והצעקה מתבטאים בעשירייה?
זה מגיע לאט לאט. בינתיים המטרה שלנו בכלל להבין שאנחנו צריכים לעבוד יחד בעשירייה, במה זאת עבודה יחד. מתוך זה שכל אחד עובד, קודם כל בצורה אישית, שהוא רוצה להגדיל את חשיבות העשירייה ולהתכלל בה, ולמצוא שם בתוך עשירייה מגע עם המורה, ובמרכז העשירייה הוא רוצה למצוא מגע עם הבורא, אם כך כולם מתכוונים בתנאים האלה שרב"ש מסביר לנו כהכרחיים בקבוצה, אז אנחנו מתחילים להרגיש, מתוך היגיעה הזאת שהיא בכל אחד ואחד נמצאת באותה צורה, אנחנו מתחילים להרגיש התקרבות זה לזה.

שיר flower

6. קטע לדיון

זה לא התקרבות בצורה הגשמית שאנחנו מכירים זה את זה, אלא במאמצים שלנו לאותו מקום, למרכז עשירייה, לאותם הכללים, לפי אותו מורה, שזה רב"ש נגיד, שנותן לנו את הכללים האלה, ואנחנו רוצים להיות דבוקים בו. ואז, מתוך זה, אנחנו מתחילים להבין זה את זה בבחינה רוחנית כבר, בצורה אחרת. יותר גבוה מרגישים מה יש בתוך חבר, אותה נטייה, ואז זה גורם לנו להתקרבות.

שיר לסיום !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!

שבוע טוב ומואר לכולםםם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 08.04.2017   Sun Apr 09, 2017 9:51 pm

לחיים יעל cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
ישיבת חברה לשבוע 08.04.2017
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: