פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום שעור 13.4.17 שלאון העלה בפייסבוק

Go down 
מחברהודעה
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: סכום שעור 13.4.17 שלאון העלה בפייסבוק   Thu Apr 13, 2017 7:06 pm

סיכום משיעור בוקר 13.04.2017 חלק א' ( שיעור מיוחד לפסח ) 20 דקות
LEIDERMAN LEON-NAHUM·חמישי 13 אפריל 2017


( מאמר " "כל מקדש שביעי " ) "..."כל מקדש שביעי כראוי לו... שכרו הרבה מאוד על פי פעלו". יש להבין מהו הפירוש "על פי פעלו". ומהו החידוש, הלא גם בגשמיות מקבל שכר רק על פי פעלו. ומי שעובד שעות נוספות מקבל שכר רב יותר ממי שאינו עובד שעות נוספות. אם כן מהו החידוש שאומר "שכרו הרבה מאוד". ואחר כך אומר שיקבל שכר רק על פי פעלו.

חז"ל אמרו, "הולך ואינו עושה שכר הליכתו בידו". ויש להבין ענין העשיה מהו. הנה חז"ל אמרו, "גדול תלמוד שמביא לידי מעשה, ולא המדרש עיקר אלא המעשה" (קידושין מSmile. ופירש אאמו"ר ז"ל, ש"מעשה" נקרא מה שהאדם מהפך את כלי קבלה שלו לכלי השפעה, שזה שאמרו רז"ל, "כל מעשיך יהיו לשם שמים". ומביא המדרש שעשיה הזאת זהו ענין, "בראתי יצר הרע בראתי תורה תבלין", שלעשיה הזאת צריך האדם להגיע. חז"ל אמרו, "יצרו של אדם מתגבר עליו בכל יום, אלמלא הקדוש ברוך הוא עוזרו אינו יכול לו"..."המטרה היא למצוא קשר עם הבורא ולא להתגבר על הטבע שלנו , כי הטבע הוא בנוי ומסודר כך בנו ,שאנחנו לא נוכל להתגבר עליו ולא  להצליח בשום דבר ועוד מנוסף לזה הבורא שולח לנו כל מיני צרות בעיות , בלבולים , חוסר הבנה וכל זה ,כדי שאנחנו נבין ,שבלי עזרה שלו אנחנו לא מסוגלים להגיע לכלום וזה דווקא טוב , כאשר אדם מתחיל להבין, שהוא נברא כזקוק לעזרה מלמעלה וזה ,בעצם ,הנקודה החשובה ביותר בהתפתחות שלנו , כי אז אנחנו באמת מכוונים נכון למה שקורה .
כל מה שנעשה בתוכנו , בתוך כל אחד , בינינו , בתוך קבוצה , ובכל העולם - אנחנו מתחילים לראות בזה רק סיבה אחת , שכל זה עושה הבורא ,כדי שאנחנו נזדקק בו , לעזרתו .
מה זה לעזרתו ?
שימחק את זה מאתנו ?
לא , שכל הבעיות האלו לא ייעלמו , שלא נברח מהם ושלא יברחו מאתנו , לא   על זה אנחנו מבקשים . אנחנו מבקשים ,שעל פני כל ההפרעות , שהוא בכוונה מייצב לכל אחד ולכולם יחד , ,אנחנו על פני זה נוכל להתחבר בינינו ובחיבור הזה להידבק בו ואז , במידת הדבקות שלנו בו , בבורא , ההפרעות האלו הן הופכות להיות ההפך , להשגות בקשר שלנו עם הבורא , בבורא עצמו . הנקודה החשובה ביותר בהכרת המהות ההתפתחות שלנו היא בזה ,שאנחנו מפסיקים לקבל כל ההפרעות כהפרעות ורואים אותם כאמצעים להשגת הדבקות


"... ויש להבין למה לא נתן הקדוש ברוך הוא כח לאדם שיכול לנצח את היצר הרע. ואם אין זה בידי אדם, למה הקדוש ברוך הוא לא עושה את הכל. היינו למה צריכים שהאדם יעשה מלחמה עם היצר הרע, והקדוש ברוך הוא רק עוזרו, אבל אם האדם לא נכנס למלחמה, אין לו עזרה מה'. ובשביל מה צריך הקדוש ברוך הוא שהאדם יעשה מלחמה ואחר כך הוא בא ועוזר לו, כמו שאמרו חז"ל "לעולם ירגיז אדם יצר טוב על יצר הרע", ופירש רש"י, "שיעשה עמו מלחמה" (ברכות דף ה'.). משמע מכאן, שמקודם צריך האדם להכנס למלחמה ואחר כך בא הקדוש ברוך הוא ועוזר לו.


אאמו"ר ז"ל אמר פשט על מה שאברהם אבינו עליו השלום שאל את ה', "במה אדע כי אירשנה". "ויאמר לאברהם, ידע תדע כי גר יהיה זרעך בארץ לא להם ועבדום וענו אותם ארבע מאות שנה... ואחרי כן יצאו ברכוש גדול". ואמר ז"ל, כיון שראה את ההבטחה שהבטיח לו הקדוש ברוך הוא, שאמר לו, "לתת לך את הארץ הזאת לרשתה", אז אמר "במה אדע". כי אין אור בלי כלים, והוא לא ראה שהבנים שלו יהיה להם צורך להשגות האלו, אלא שהם יסתפקו במועט.
לכן אמר לו, "ידע תדע" שהם יהיו בגלות, והם ירצו לצאת מהגלות. ואז בלי העזרה לא יוכלו לצאת מגלות מצרים. לכן על ידי זה הם יהיו מוכרחין לקבל ממנו את העזרה. וכל פעם הם יצטרכו לקבל השפעות גדולות, ועל ידי זה כבר יהיו נצרכים לאור התורה, כי רק התורה היא התבלין. וזהו על דרך שאמרו בזהר הקדוש, "הבא לטהר מסייעין אותו. ושואל, במה. ומשיב, בנשמתא קדישא,..."


זאת אומרת ,מטרת הבריאה היא ,שהנברא היגיע למצב ,שהוא דבוק בבורא , שהוא נעשה כמוהו , מאפס ובצורה הפוכה , שיהיה כמו הבורא ,
למה ממצב הפוך מהבורא ?
כי אז ,בפער בין מה שהוא בעצמו ובין הבורא הוא ירגיש את עוצמת העליון וכאשר יהיה כמוהו יוכל להרגיש ולהשיג בדיוק אותו המצב במלאו . לכן ,הנברא חייב לעבור כל המצבים ,שבין המצב הפוך ובין המצב הדומה וזו כל הדרך שלנו . אבל ,אי אפשר לעשות את זה לא בקפיצה ולא ממצב הפוך מהבורא  , שאז אנחנו נהיה בהפכיות מאוד מאוד גדולה .


לכן ,יוצא ,שאנחנו נמצאים בנקודה ,שהיא מאוד  קרובה לבורא , נקראת ממש דומם דדומם ואז נותנים לנו קצת שמאלה עשיה ואנחנו מרגישים רע ומנסים להגיע לימינה , לחיבור מאין ברירה , ושוב שמאלה ,עוד יותר, וימינה עוד יותר וכך יוצא ,שע"י זה שאנחנו כל הזמן משיגים השתוות , חיבור , ייחוד עם הבורא , ע"י זה יש לנו כוח להשיג גם כן מצב הפוך יותר מהבורא וממרכז ,שאנחנו כמעת נמצאים קרובים אליו  , אנחנו מתרחקים ממנו בהשגת הטבע שלנו , לכן ,כל הגדול מחברו יוצרו יותר גדול ממנו מצד אחד ומצד השני אנחנו משיגים מתוך הפער בינינו את הדבקות בו , השגה בו …( ראה ציור )חשוב לציין ,שעכשיו אנחנו נמצאים בירידות , ריחוק מהבורא ,מאוד קטנים , אחר כך יהיו ירידות הרבה יותר גדולות וגם כלפי חברים יש לנו סכסוכים קטנים מאוד בכוונה ,כאשר בורא בהשגחה העליונה מעורר בינינו . אחר כך יהיו סכסוכים הרבה יותר גדולים ,אומתם יחד עם זה ,יהיה לנו ניסיון , כוח , יכולת להתגבר עליהם


"...כד איתייליד יהבין ליה נפש מסטרא דבעירא דכיא, זכה יתיר יהבין ליה רוחא". נמצא שעל ידי זה הם יהיו נצרכים לעזרת ה', ועל ידי זה יהיה להם כלים לקבל את ירושת הארץ. ובזה נוכל לפרש מה ששאלנו, מה זה ההולך ואינו עושה. הכוונה - מי שמתחיל ללכת בדרך ה' להגיע לידי מעשה, שזה פירוש "כל מקדש שביעי". ופירש אאמו"ר זצ"ל "שביעי" פירוש שבי - הוא. ולפי זה יהיה הפירוש, בזמן שהאדם מקדש את הנקודה שבלב שלו, כראוי לו, אז הוא מתחיל להכנס לגלות מצרים, ואז הוא מתחיל לראות כל פעם איך שהוא מרוחק מהמעשה דלהשפיע. ואז מתרקמים אצלו כלים, דהיינו חסרונות, שחסרונות האלו יכול אחר כך הקדוש ברוך הוא למלאות כנ"ל.נמצא שהאדם מוכרח להתחיל בהמלחמה, בכדי שיהיו לו כלים וצורך לישועה ועזרת ה', שהוא מה שאמרו, "אלמלא הקדוש ברוך הוא עוזרו אינו יכול לו". נמצא שבכוונה לא נתן לו להאדם שיוכל לנצח את המלחמה, משום שעל ידי המלחמה האדם משיג כלים וחסרונות להשפע. לכן צריכים לשתיהן: שהאדם יכנס למלחמה בכדי להשיג כלים, והעזרה שצריכים, שדוקא הקדוש ברוך הוא יעזור לו, משום שעל ידי העזרה הוא משיג ירושת הארץ, שהבטיח הקדוש ברוך הוא לאברהם אבינו עליו השלום…."
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור 13.4.17 שלאון העלה בפייסבוק   Thu Apr 13, 2017 10:02 pm

לחיים רותי cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום שעור 13.4.17 שלאון העלה בפייסבוק
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: