פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום שעור שלאון העלה בפייסבוק 18.4.17

Go down 
מחברהודעה
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: סכום שעור שלאון העלה בפייסבוק 18.4.17   Wed Apr 19, 2017 7:07 pm

סיכום משיעור בוקר 18.04.2017 חלק א' ( הכנה לכנס ) 15 דקות
LEIDERMAN LEON-NAHUM·יום שלישי 18 אפריל 2017

אנחנו רואים כנסים האלו ככנס אחד , שהוא מתרחש ,אמנם ,בארבע מדינות ובכלל בשתי יבשות דרום וצפון אמריקה ,אבל ,זה כנס אחד . מחוסר זמן וגם מזה ,שנעבור אחר כך על החומר הזה במפרטות שם על הנושאים עצמם ,אנחנו רוצים לתת איזו טעימה , הכירות עם החומר  שיהיה ולכן היום אנחנו נשתדל להכניס כל הכנס ,שיהיה לנו במדינת צ'ילה  ,בבוקר אחד . יש לנו שנתיים וחצי זה בדיוק חמישה חלקים ויש לנו חמישה שיעורים , אז , אנחנו נשתדל לתת לכל שיעור חצי שעה ובזה לתת הכירות לנושא עצמו ושכולם יבינו על מה מדובר , אמנם ,שאין כאן עוצמה ,שהיא יכולה להיות רק בכנס ואין כאן עמקות ,מה שאנחנו נצטרך להיכנס עם הרגש ובירור , אבל ,הכירות ראשונה ורוח ,שכבר אנחנו נוכל להתחיל להרגיש את זה . אנחנו רואים חברים שלנו ובאמת שיהיה לנו כנס , יופי של כנס . אז, בבקשה ,השיעור הראשון הוא : " התעוררות נקודה שבלב " , נתחיל לקרוא


-
1) אין אנו מוצאים צורך מיוחד נטוע בחפץ האדם, שלא יהיה נמצא בכל מין החי, זולת ההתעוררות לדבקות אלוקית. אשר רק מין האדם מוכן אליה, ולא זולתו. ונמצא שכל עניין ההוויה של מין האדם, הוא משוער רק באותה ההכנה הטבועה בו להשתוקק לעבודתו ית', ובזה נעלה הוא על הבהמה. (בעל הסולם, "וזאת ליהודה")


זאת אומרת, שישנה התפתחות מדומם , צונח ,חי ,עד שמגיע ,מה שנקרא ,לרמת המדבר , שרמת המדבר היא כבר מיוחדת בזה ,שבתוך רצון לקבל , שהוא גדל בדרגות דומם , צומח , חי , בדרגה ד' מתגלה חוץ מרצון גדול נקודה שבלב , שהיא מיוחדת מאוד . הרצון ,שבבחינה ד' מתחיל להשתוקק לגילוי בורא , לגילוי מאציל שלו , שלכן הוא מרגיש :
מי איפה אני ?
מה אני ?
מה טעם בחיים ?
למה אני חי ?
מהו המקור שלי ?
אם הרצון הזה הוא חזק ,אז ,אדם לא יכול להירגע והוא מתחיל לחפש בצורה כזאת ,שמוכן הכל לתת ,כדי לממש את הרצון הזה הגבוה וחזק ,שנמצא בו . אז ,אנשים באים לחכמת הקבלה ומממשים את עצמם בזה ,עד שמגלים את המאציל2) בכל אדם אפילו בחפשי יש ניצוץ בלתי נודע, התובע התייחדות עם אלקים. וכשהוא מתעורר לפרקים, מעורר בו תשוקה לדעת את האלקים או לכפור באלקים והיינו הך. ואם ימצא מי שיעורר בו סיפוק תשוקה זו, יסכים להכל. (בעל הסולם, "כתבי הדור האחרון")


זה נקודה שבלב הזאת, היא כל כך חזקה ,שהיא תובעת כל החיים לסדר לחיפוש הזה , כמו שדג גדול בולע דגים הקטנים ,ולכן ,אנחנו צריכים להבין את זה , לתת זכות קדימה ,שאלו אנשים ,שיש להם נקודה הזאת הבוערת ולפי זה ,שאדם יקבל יכולת לפתח אותה ולהגיע להכרת האלוקות  , שזאת מטרת הבריאה ,בעצם ,לכולם ,רק ישנם אנשים ,שנקודה הזאת היא מתגלה מקודם וישנם כאלו ,שהיא מתגלה אחר כך .


אז ,צריכים להבין ,שישנם עתים לכך ועתים לכך , גם בהיסטוריה של אנושות בתקופות ,שהיו בבבל , מצרים , מדינת ישראל מלפני אלפיים שנה , שהיית תקופה מיוחדת ואחר כך זה ההפך - גלות , ואחר כך שוב עכשיו ישנה התעוררות מזמן הארי הקדוש והלאה .
אז ,אנחנו צריכים להבין ,שכל הכיוון  התפתחות העולם ,כדי לפתח את הנקודה הזאת בבני אדם , ולפי נקודה הזאת הם מתחילים אחר כך להתקשר זה עם זה ולבנות מקודה אחת גדולה , השתוקקות אחת גדולה לבורא , שלא יכולים להשתוקק ,לכוון את הנקודה פרטית לבורא ,אלא ,שקודם כל מתאחדים יחד בנקודות האלו ביניהם , כי בורא זאת תכונת ההשפעה ואהבה ולכן לממש את זה , להתקרב אליו ,לפי חוק השתוות הצורה ,אנחנו יכולים רק בתנאי ,שנקודות האלו , השתוקקות לבורא ,אנחנו נממש אותן בהתקרבות זה לזה . לכן ,אנחנו צריכים לבנות ,בהתאם לזה ,כל המערכות ,כדי לתת לנקודה הזאת להתממש3) צריכים לדעת, שכל הנשמות נמשכות מנשמת אדם הראשון, כי לאחר שחטא בחטא עץ הדעת, נתחלקה נשמתו לשישים רבוא נשמות, זאת אומרת, מה שהיה לאדם הראשון אור אחד, הנקרא בלשון הזה"ק, "זיהרא עילאה", שהיה לו בגן עדן בבת אחת, היא מתפשטת לחלקים רבים. (רב"ש א', מאמר 10, "לאיזה דרגה האדם צריך להגיע שלא יצטרך להתגלגל", 1984)


האור העליון ,שהיה מוקדש  לדרגת האדם מתוך ארבע דרגות דומם , צומח , חי , מדבר הוא התרסק והתחלק להרבה מאוד הארות קטנות , שנקראות ניצוצות והן כולן נמצאות בתוך רצון לקבל , שהתחלק להרבה מאוד חלקים נעשים עוינים , זרים זה לזה .
כך יוצא ,שרצון לקבל הוא קיבל תכונה נוספת ,שנקראת ע"מ לקבל , כוונה ע"מ לקבל , אגו , קליפה ,שבתוך הרצון לקבל הזה נמצא ניצוץ . מי שמקבל התעוררות לבורא , הוא  צריך לעבוד על זה ,שהוא ע"י עזרה מבחוץ ( מאור המחזיר למוטב ) הוא מבטל את הקליפה שנמצאת עליו , על הרצון לקבל, שבתוך הרצון נמצא ניצוץ ואז רצונות לקבל עם הניצוצות הם מתחילים להתחבר ביניהם ולהיות שוב מנגנון אחד ,מערכת אחת , כמו שהיה לפני חטאה עץ הדעת , כמו שהיה באדם הראשון לפני שנשמתו התחלקה ל600000 חלקים .


ואותו אור ,מה שהיה באדם הראשון , שהיה נקרא ממש אור העליון , אור אין סוף הוא חוזר ומופיע שוב בכל הרצונות האלו , שהם מחוברים כבר בעוצמת הקליפה הזאת ,שהיא מחפילה את ההארה ,שהיית קודם פי תר"ך פעמים מלפני החטא . וכל זה ע"י האדם ,שעובד ואז הרצון לקבל הוא נקרא גן עדן ( מלכות שעלת לבינה ) והאור שבו שאור של גן עדן הוא פי תר"ך פעמים ממה שהיה בהתחלה וכל זה מורגש באדם, מפני שאדם פיתח  את הכלים האלו , הוא תיקן , חיבר אותם ולכן הוא מגיע לאור ,שנקרא "זיהרא עילאה"


4) מה שנאמר שיש ששים רבוא נשמות וניצוצי נשמות, נראה שזה מתחלק בכח גופו של כל אחד ואחד. דהיינו, בתחילה הגוף חוצץ ומונע זוהר הנשמה ממנו מכל וכל, ובכח התורה והמצווה נזדכך הגוף, ולפי המדה שנזדכך, באותו השיעור מאירה הנשמה כללית עליו. (בעל הסולם, "ששים רבוא נשמות")זאת אומרת , במידה שאנחנו 600000 חלקים האלו , וודאי ,שאלו חלקים רק עקריים ( שש ספירות שמתחלקות  כי הן נפלו מדרגת ג"ר דאצילות ולכן הן התחלקו ל600000 ...שזה גובה ג"ר דאצילות לעומת מלכות דאצילות ולכן מספרם ככה נקרא 600000 וחוץ מ600000 ישנם עוד חלקים משניים וכו' ,אז ,כל העניין הוא שבהתחלה אנחנו מרגישים ,עד כמה שחלקים האלו מרגישים בהתנגדות זה עם זה ונמצאים בחושך וחוסר התמצאות ,אבל ,דווקא ,כאשר הם מתגברים על פני החושך , התנגשות , התרחקות אז מתוך זה, כמו בכל הפיזיקה אנחנו לומדים כך , מתוך זה ,דווקא ,בא אור גדול מאוד ,פי תר"ך פעמים יותר גדול, ממה שהיה קודם ,


שעניין הוא ,דווקא, לייצר את ההתנגדות הזאת , שמלאך המות הופך להיות מלאך הקדוש , שעזר כנגדו , שדווקא הוא מתנגד ,אבל ,התנגדות הזאת היא ,כמו בכל הכלים חשמליים :
עד כמה שהתנגדות שלהם יותר גדולה , נגיד במנורות , אז יש אור יותר גדול , במנוע אותו דבר שעל פני התנגדות מוצאים יותר אנרגיה  , עוצמה ,מתוך המכשיר .
לכן ,אנחנו צריכים להבין, שהתנגדות היא עוזרת לנו , כל הגדול מחברו יצרו גדול ממנו וכך אנחנו מתקדמים . ולכן ,כמה שמתקדמים יותר ישנה התנגדות יותר גדולה , בעיות יותר גדולות ,אבל ,זה הכרחי ,כדי לתת לנו אפשרות להגיע לאור העליון הזה "זיהרא עילאה"5) מי שרוצה לטעום טעם בחיים, אז הוא צריך לשים לב לנקודה שבלב שלו. שלכל אדם יש נקודה שבלב, אלא שהיא לא מאירה, שהיא כמו נקודה שחורה. כי הנקודה שבלב היא בחינת נפש דקדושה, שטבעה הוא כלי דהשפעה. אבל היא בבחינת שכינתא בעפרא, שאין האדם מחשיב אותה לכלום, אלא שאצלו היא בבחינת חשיבות כמו עפר. (כתבי רב"ש, כרך ג', מאמר 34, "טנת"א")
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור שלאון העלה בפייסבוק 18.4.17   Sat Apr 22, 2017 9:57 pm

cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום שעור שלאון העלה בפייסבוק 18.4.17
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: