פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17

Go down 
2 posters
מחברהודעה
rutiklay

מספר הודעות : 75

סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17 Empty
הודעהנושא: סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17   סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17 EmptyThu Apr 20, 2017 7:10 am

קטע משיעור בוקר 20.04.2017 חלק א' ( הכנה לכנס ) 12 דקות
LEIDERMAN LEON-NAHUM·חמישי 20 אפריל 2017

היום אנחנו מתכוונים לעבור עוד חמישה שיעורים , אנחנו כמו שאתם יודעים עושים אותם בקצב רב , קטעים נבחרים מכל כתבי מקובלים , לכן כדאי לשמוע אותם בקפדנות , בתשומת לב כי בכל קטע עשנו מטען רוחני מאוד גדול , כדי להנות ממנו ולהתקדם להשפעה , למטרת הבריאה , אנחנו צריכים להיות יחד , לכן אנחנו צריכים שני דברים
כמה שיותר לקבץ את עצמנו להיות כאיש אחד בלב   אחד
לכוון למאור המחזיר למוטב ולשמוע את הקטעים האלו שמדברים על על מיני אופני השפעה העליונה עלינו

1) (ערוך ומותאם לקהל המשתתפים) איך לקבל כוחות להיכנס לרוחניות? מי יכול לעזור לי? – המקובלים אומרים, שרק "את אחי אנכי מבקש". שעל ידי זה שאני אהיה בקבוצה, שיש שם אהבת חברים, אז אני אוכל לעלות לבורא. הדרך זו הנקראת "דרך של השפעה", שהיא נגד הטבע שלנו. ובכדי שנוכל ללכת בה ולהגיע לבורא, עצה אחד היא אהבת חברים, שעל ידה כל אחד יקבל עזרה מחברו. (רב"ש א', מאמר 3 "אהבת חברים" 1984)

זה ברור מפני שאנחנו נמצאים כתוצאה משבירת הכלי , כדי לחזור לאותו כלי השלם אנחנו צריכים להשתדל להתחבר יחד ואנחנו לא יודעים באיזו צורה אנחנו צריכים להתחבר ולמה אנחנו התחברנו כאן לאיזו קבוצה , בזמן מסוים , במקום מסוים עם אנשים מסוימים זה הכל עושה האור ע"י בירור של כל אותם כלים השבורים ולכן אנחנו צריכים לתת לאור לעשות את זה  ומצדנו אנחנו נמצאים יחד פונים אליו , עושים כל הפעולות שיכולים לעורר את העור יותר להשפיע עלינו וככה מתקדמים

2) (ערוך ומותאם לקהל המשתתפים) אהבת חברים זה, שכל אחד מהחברה, חוץ מזה שיש לו רצון מצד עצמו, הוא רוכש רצון מהחברים. וזה נכס גדול, שאפשר להשיג רק ע"י אהבת חברים. כי רק בקבוצה כזאת מסוגלים להכניס לתוך החברים רצון להשפיע. זאת אומרת, שכל אחד מקבל בחינת חסרון מהחברים, היינו שחסר לו כוח להשפיע. ובכל מקום הוא מחפש מי שיכול לתת לו כוח להשפיע. לכן כשבא לקבוצה, שכולם צמאים לכוח השפעה, אז כל אחד מקבל מהשני את הכוח הזה. וזה נקרא, שמקבל כוח מבחוץ, בנוסף על כוח הקטן שלו מצד פנימיות עצמותו. (רב"ש א', מאמר 13, "מעוז צור ישועתי" 1985)

אנחנו  אחרי שבירה ולכל אחד יש כוח קטן אגואיסטי , החומרי ומהכוח הרוחני יש לנו ניצוץ שבלב , שכל היתר אנחנו צריכים לרכוש ולרכוש אותו הכוח הנוסף הזה יכולים רק מהסביבה . לכן כאשר אנחנו באים ומשתדלים להתחבר בהשפעה הדדית זה לזה , אמנם שאנחנו עושים את זה מעל כוחות שלנו , שאין לנו נטייה לזה באמת אבל כל המאמצים שלנו מזמינים מאוד המחזיר למוטב , דווקא עד כמה שאני מתגבר על החוסר רצון מצדי , ויוסר הבנה שזה טוב , שאני לא רוצה את זה , לא צריך את זה , כמה שאני מתגבר במוחא וליבא על האגו שלי אני בזה מזמין כוח השפעה מאוד המחזיר למוטב יותר גדול ואז כך אנחנו מתחברים ע"י האור הזה וכל אחד מקבל את הכלי ההשפעה שלו , מה שנקרא נשמה וכך כולנו מתחברים ורוכשים נשמת אדם הראשון שנשברה בהתחברות פי תר"ך פעמים יותר ממה שהיה קודם

3) (ערוך ומותאם לקהל המשתתפים) בבירור עבודה של דרך האמת, האדם צריך התבודדות מאנשים אחרים. כי בדרך האמת צריך תמיד להתחזקות, משום שהיא נגד דעת העולם. כי דעת העולם הוא ידיעה וקבלה, דרך אמת הוא אמונה והשפעה. ואם אדם מסיח דעת מזה, תיכף שוכח את כל העבודה של דרך האמת, ונופל לעולם של אהבה עצמית. ורק בחברה מבחינת "איש את רעהו יעזורו", אז מקבל מהחברה כוח להילחם נגד דעת העולם. (רב"ש א', מאמר 12, "ענין חשיבות החברה" 1984)

יש כאן בעיה עוד נוספת , שזה לא רק שאני לא רוצה רוחניות ואם אני רק מורכב משני כוחות כוח הגדול של הרצון לקבל שלי לעומת הכוח הקטן של הניצוץ , אלא אני גם נמצא בעולם שהוא כולו מנוגד לרוחניות , אין לו בזה שום עניין ולכן אני חייב כנגד הכוח האגו שלי הפנימי שיהיה לי ניצוץ וכנגד הכוח החיצון של כל העולם האגואיסטי שתהיה כנגדו הקבוצה ורק אם אני מכבד ניצוץ שלי וקבוצה כנגד האגו שלו והעולם אז אני אוכל כאן במאמצים גדולים להעדיף חלק הפנימי על חלק החיצון ובהתאם לזה להזמין מאור המחזיר למוטב וכך אני מתקדם

4) (ערוך ומותאם לקהל המשתתפים)  מוכרח אדם לגלות אהבה שבלבו לחברים, כי בגלוי זה הוא מעורר לב חברו לחברים, שגם החברים ירגישו, שכל אחד עוסק באהבת חברים. והרווח בזה הוא, שיקבל כוח יותר חזק לפעול באהבת חברים, מטעם שכח האהבה של כל אחד נכלל בחברו. (רב"ש א', מאמר 2, "בענין אהבת חברים" 1984)

ואז בהתאם לזה הוא מעורר מאור המחזיר למוטב . זה תמיד אנחנו צריכים להבין שלא אנחנו מסיימים כל הפעולה אלא היא מגיעה מלמעלה ואנחנו צריכים  רק להשתדל לעשות מה שתלוי בנו , נכין את עצמנו לתיקון . לכן כמה שאנחנו כאילו מתעסקים באהבת חברים שאין לנו לזה שום עניין בזה , אבל כמה שאנחנו דוחפים את עצמנו לזה , לפחות בצורה חיצונה קודם כל לא להגיד שום דבר רע , שום ביקורת ואפילו שיש לנו בטוח ביקורת אחד על השני , ביקורת רציונלית הגיונית שבאמת יש לי ה להגיד על החבר , כי אני רואה שזה כך אני צריך להגיד שזה בכוונה  מעוררים בי כאלו צורות , אני רואה כאלו מצבים שכביכול כולנו רשעים ויש לי מה להגיד על כולם אלא עיניים להם ולא יראו אני חייב להגיד שככה נראה לי אבל באמת מה שאדם רואה הוא ראוה על רקע לבן , כמו שאנחנו לומדים  מתפיסת המציאות - הוא רואה את עצמו , קלקולים של עצמו בלבד וחוץ מהקלקולים שלו כל  העולם הוא השכינה הקדושה . ולכן אני צריך להבין שחברים אלו הדמויות שנתנו לי , כדי שאני אעבוד עליהם בזה שמצדיק אותם למעלה מדעתי ואז לפי מאמץ שלי שוב אני מושך מאור המחזיר למוטב , הוא פועל עלי ומקדם

5) (ערוך ומותאם לקהל המשתתפים) יש דבר אחד המשתף את כולם, שהוא מצב רוח. שדווקא איש יכול לעזור לשני, לראות שהוא נמצא בשפלות. לכן כל אחד צריך לעשות תשומת לב, ולחשוב איך לעזור לחברו, לעשות לו מצב רוח. כי בעניין מצב רוח, כל אחד יכול למצוא בחברו מקום חסרון, שהוא יכול למלאות אותו. (רב"ש א', מאמר 4, "איש את רעהו יעזורו" 1984)
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17 Empty
הודעהנושא: Re: סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17   סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17 EmptySat Apr 22, 2017 9:42 pm

cheers
חזרה למעלה Go down

סכום שעור שלאון העלה בפייס 20.4.17
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1