פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.
 
אינדקסאינדקס  CalendarCalendar  FAQFAQ  חיפושחיפוש  רשימת חבריםרשימת חברים  קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים  הרשםהרשם  התחבר  

Share | 
 

 סכום שעור בוקר 25.4.17 קטעים נבחרים יום העצמאות

Go down 
מחברהודעה
rutiklayמספר הודעות : 75
Join date : 04.01.16

הודעהנושא: סכום שעור בוקר 25.4.17 קטעים נבחרים יום העצמאות   Tue Apr 25, 2017 4:57 am

סכום שעור בוקר
17 דקות


זה מאוד גדול ללמוד מה זה עצמאות , שאנחנו רוצים להגיע אליו שרוצים לחגוג אותו, מהי בכלל עצמאות לעם ישראל, עצמאות לדרגת דומם,צומח,חי או לדומם,צומח,חי שבמין האנושי זה דבר אחר לגמרי ממושג עצמאות לישראל.
כי מושג עצמאות לישראל זה מושג שכל העולם צריך להשיג כי ישראל זה קבוצה שמבצעת תוכנית התיקון של כל העולם.


 איזה מן הדגמה כמו מעבדה ולכן צריכים לראות השגת העצמאות בקבוצה הזאת כהשגת העצמאות העתידה לעולם שאנחנו מרגישים היום במיוחד, עד כמה שלעולם חסרה עצמאות, בכלל הרגשה מה זה עצמאות? מה זה עבדות? ורצון לקבל שלאט לאט מתחילים לשמוע גם כן שאנשים מבינים שהטבע האדם סוגר אותו , סוגר אותו בממש בעבדות ומשתמש בו בצורות אלו הנוראות שלא נותנת אפשרות לחיות ולא למות, וכל החיים הם רק בריחה מייסורים כמו חיות קטנות, השגת הקצת תענוגים כבר זה נחשב לחיים מאושרים .


אז עצמאות זה קודם כל צריכים להבין שזה עצמאות מהטבע שלנו, מהאגו שלנו זה דבר אחד שלעצמאות הזאת ישנם מדרגות שבמקום השליטת האגו אנחנו צריכים לקנות שליטה חדשה, אי אפשר בלי הכח שמחייה שעל ידו אפשר לנהל את החיים, אבל שאנחנו בוחרים בכח הזה שאנחנו מעדיפים אותו על פני כל האפשרויות האחרות ואפילו שלא יהיו אפשרויות , ולכן העצמאות היא מושג מאוד רחב מאוד גבוה , הכולל בתוכו את כל המציאות , כי מושג העצמאי זה הבורא, ולכן אם אנחנו רוצים להגיע באמת לעצמאות צריכים להשיג את המצב שלו, דרגה שלו, טבע שלו, זה צד אחד.צד השני דבר הזה מאוד קשה כי משיגים לא סתם טבע להשפיע אלא על פני הטבע שלנו לקבל בונים את הטבע המשפיע, ולכן אנחנו צריכים להיות מוכנים אם רוצים להשיג עצמאות , נצטרך להיות במאבק בלתי פוסק עד גמר התיקון עם האגו שלנו, שנגדו אנחנו רק יכולים לקבוע עצמאות, זה כנגד זה שזה יעמוד עצמאות כנגד העבדות, לכן בכל מצב צריך אדם לראות שכאילו יצא ממצריים , שהוא נמצא לפניו, ולכן גם אנחנו צריכים לראות את הדברים האלו בצורה הברורה , רצינית שאם אנחנו הולכים לגדול בצורה רוחנית הנכונה אז לפנינו מאבקים גדולים נגד כוחות הפרוד שזה ביטוי האגו שלנו, שתמיד יקום ויתחיל לסכסך בכל צורות שיהיו ביננו, כמו שבתלמידי רשב"י שהרגישו ממש שרוצים לשרוף זה את זה, ועל פני כל כאלה התופעות אנחנו נצטרך להתאחד למעלה מהדעת, כי בתוך הדעת יהיה ברור לנו שכולם שונאים זה את זה ובצדק כביחול לפי השכל הרגיל.לכן לגשת לקראת העצמאות זה צריכה להיות הכנה רבה, במיוחד צריכה להיות ההכנה בזה שמה שקורה מחוצה להשגת עצמו זו עבדות, קודם כל צריכים להשיג את זה , לכן אי אפשר בלי להכנס למצריים , לצאת לחופשי. למשל אברהם "במה אדע כי ארשנה" זה מה שאנחנו צריכים להבין שעומד לפנינו כקבוצה שצריכה לתת דוגמא להשגת העצמאות , להשגת החיבור להשגת התיקון , וגם עם ישראל צריך את זה לבצע כדי להיות כדוגמא לכל האנושות ואחר כך כל האנושות אחריו.לכן זה לא , עוד לא הגענו לחגוג יום העצמאות, אלא הזדמנות לזה , וצריכים להבין שבכל צעד וצעד שאנחנו הולכים אנחנו צריכים מאוד להזהר שכוחות הפרוד שגודלים בכל רגע לא יוציאו אותנו מההכנה שלנו הנכונה , שאנחנו בנו להלחם איתם, בזה שאנחנו מתעלים מעלייהם , לא שנגדם אנחנו בצורה פרונטלית הולכים פנים לפנים עם היצר הרע, לא , אנחנו מתעלים ממנו, וזו העבודה שלנו , אבל כאן זה בעיה , תתארו לעצמייכם אפילו בקבוצה שלנו אם אנחנו רוצים לגדול עד כמה שכוחות הפרוד מייד יתחילו לגדול ביננו, זה יהיה כאילו ברור שיש לי במקום חברים , שונאים, איך אני יכול איתם להתקדם , הרי כולם נראים לי שהם פועלים הפוך ממה שצריך, גם במשפחה עוד מתערבים, בני משפחה.
זה גם כן מחממות את המצב נשים שלנו וכן הלאה , זאת אומרת לגשת לבנות קבוצה אמיתית זה נקרא להתמודד עם כל הכוחות הרעים שמתגלים ביננו , זה צריכים אנשים כבר שמבינים איפה שהם נמצאים שיש להם עצבים חזקים ושהם באמת מוכנים ללכת למעלה מעצמם.שבכל רגע יכולים לדרוך על עצמם ולהתקדם, וכך נצטרך לעשות גם עם ישראל וגם העולם, לכן כאן אנחנו רואים שחשיבות המטרה, גדלות הבורא , גדלות הקבוצה , גדלות המורה , גדלות החברים זה שיכול לקבוע את ההתקדמות מצד אחד , מצד שני ממש ברית , ערבות, חיבור ועזרה ממש שקושרים זה לזה, זה כמו אלו שנמצאים בספינה בתוך הים הסוער שקושרים את עצמם לכל מיני שם מקומות הבטוחים כדי שהסערה הזאת לא יזרוק אותם החוצה מהסירה.
ככה זה אנחנו צריכים להבין שישנה הכנה , צריכה להיות הכנה , לכן אנחנו צריכים לראות השגת העצמאות כדבר שעוד עומד לפנינו ובוא נלמד מה זה , בבקשה1) כוונת הבריאה היתה שיהיו כולם אגודה אחת לעשות רצון הבורא, כמ"ש שהיה אדה"ר אומר לכל הנבראים בואו נשתחוה ונכרעה לפני ה'. אבל מפני החטא נתקלקל הענין, עד שאפילו הטובים שהיו בדורות ההם לא היה אפשר להם להתאגד יחד לעבודת ה' אלא היו יחידים בודדים, כי דבר זר אחד שבאגודה מקלקל את כל האגודה ואינה נחשבת עוד לאגודה כלל. והתיקון לזה התחיל בדור הפלגה, שנעשה פירוד במין האנושי, היינו שהתחיל התיקון, שתהיה התאספות ואגודת אנשים לעבודת ה', שהתחילה מאברהם אבינו וזרעו, שתהיה קהילה מקובצת לעבודת ה', היינו תחילה עשה ה' פירוד בכלל מין אנושי בדור הפלגה, והתפרדו כל פועלי און, ואז התחיל ענין ההתאגדות לעבודת ה', כי היה אברהם אבינו הולך וקורא כשם ה', עד שהתקבצו אליו קהילה גדולה שנקראו "אנשי בית אברהם", והיה הדבר הולך וגדול עד שנעשה קהל עדת ישראל. וגמר התיקון יהיה לעתיד, שיעשו כולם אגודה אחת, לעשות רצונך בלבב שלם. (שם משמואל, פרשת האזינו)אנחנו רואים מתוך תהליך שהאנושות עוברת , כלל ופרט שווים אנחנו תמיד יכולים איך שהוא ללמוד מכל דבר אלינו, ואם שצריכה להיות הכנה רבה עד שמגיע לאברהם ושהוא מתחיל לעבוד על החיבור, ולפניו גם היו דורות שהיו ממש רק מכינים את המצב שאברהם יוכל כבר להתחיל בעבודת החיבור, העבודה שלו היתה בזה שהיה אוסף כל הכוחות , היו מגלים השנאה בינייהם שזה בבל הכללי שהיה קיים בין אלו אנשי אברהם , אנשי בית אברהם, ביחד עם זה שיכלו להתגבר וללכת קדימה.
זאת העבודה גם כן שלנו בכל דור ודור, צריכים לעשות כך ובכל מדרגה ומדרגה כמה שכל המדרגות שמגיעות לגמר התיקון , העבודה היא אותה עבודה כלפי הרצון לקבל, האגו שמתגלה בין חברי הקבוצה , אנחנו חייבים להגיע למצב להיות כאיש אחד בלב אחד. עכשיו בינתיים הרצון לקבל הוא לא מתגלה, ככה אנחנו חברים , הכל בסדר באים לומדים , אין לנו בעצם שום בעייה, אבל להגיע למצב שנהיה כאגודה אחת אנחנו צריכים להתאמץ אפילו על אפס האגו שעדיין לא עובד , מזה מתחילים .
אז אם אנחנו רוצים לחגוג את העצמאות אז בכל מדרגה ומדרגה יש לנו הזדמנות הזאת , אז המצב שלנו הוא עכשיו לעינייננו הוא פשוט  שנגיע לחיבור מעל האגו הנוכחי אפילו שהוא כאפס , לא חשוב, כן? ואז אנחנו יכולים לחגוג עצמאות מתוך האגו הזה מתוך האפס, בכל זאת אבל שחיבור אמנם שעוצמתו היא תהיה מאוד קטנה ,כן? אבל בכל זאת זה מה שאנחנו צריכים .שאלת רב: אז המצב שלפנינו עומד הוא איך אנחנו מגיעים באיזה פעולות מעשיות , דווקא מעשיות למצב שנהיה כאגודה אחת? מה זה נקרא להיות כאגודה אחת? ואיך לזה להגיע ? זאת שאלה הראשונה , בבקשה , אבל בקצב אני מבקש.
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
משהמספר הודעות : 1140
Join date : 30.10.14

הודעהנושא: Re: סכום שעור בוקר 25.4.17 קטעים נבחרים יום העצמאות   Thu May 04, 2017 9:52 pm

לחיים רותי cheers
חזרה למעלה Go down
צפה בפרופיל המשתמש
 
סכום שעור בוקר 25.4.17 קטעים נבחרים יום העצמאות
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1

Permissions in this forum:אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה
פורום הקבוצה הוירטואלית :: פורום הקבוצה הוירטואלית :: קבלה כללי-
קפוץ אל: