פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

ישיבת מוצא""ש 26.9.2015

Go down 
2 posters
מחברהודעה
yael

מספר הודעות : 582

ישיבת מוצא""ש 26.9.2015 Empty
הודעהנושא: ישיבת מוצא""ש 26.9.2015   ישיבת מוצא""ש 26.9.2015 EmptySat Sep 26, 2015 7:03 pm

בס"ד

ישיבת מוצ"ש – ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו
ובהצלחה

הכנה

רב: ״העשיריות כרגע לא בהתפתחות, שיש איזה השהייה, וזה צריך להשתנות יחד עם הפצה חזקה ומסיבית לעם ישראל, ואז נקבל חיים חדשים. העשירייה לא יכולה לגדול, אלא אם היא מטפלת במשהו חיצון. צריכים גוף חיצון חזק, שנדע איך לגשת, לטפל ולעשות עימו. אחרת, אני לא חושב שיש לנו איך להתפתח פנימית,..המצבים בעולם והמצב שיגיע לישראל כתגובה,...חייבים כמה שיותר מהר לצאת לעם, ולא חשוב עד כמה שישמע ויממש. חייבים לעשות את המוטל עלינו בעיניים עצומות!(כיפורים).

1. קטע לדיון

עיקר מה שחסר לנו, שמסיבה זאת אין לנו חמרי דלק לעבודה, הוא שחסר לנו חשיבות המטרה, שפירושו שאין אנו יודעים איך להעריך את השרות שלנו, שנדע למי אנו משפיעים. וכן חסר לנו את הידיעה של גדלות ה', שנדע עד כמה אנו מאושרים בזה שיש לנו הזכיה לשמש את המלך, כי אין לנו כלום שנוכל להבין את גדלותו.
וזה נקרא בלשון הזהר הקדוש, שכינתא בעפרא, היינו שענין להשפיע אליו יתברך הוא חשוב לנו כמו עפר. וממילא אין לנו חמרי דלק לעבודה, כי בלי תענוג אין כח לעבודה. אלא במקום שמאיר אהבה עצמית, אז הגוף מקבל חיות מזה, אבל בעבודה דלהשפיע, אין הגוף מרגיש בזה טעם של תענוג, וממילא הוא מוכרח להיות "רובץ תחת משאו".

שיר flower

2. קטע לדיון

והנה התורה אמרה "ואכלת ושבעת וברכת". ודרשו חז"ל, שמן התורה רק אכילה שיש בה שביעה החיוב לברך, מה שאין כן מדרבנן החמירו, אפילו בסעודה שאין בה שביעה, גם כן צריך לברך. כמו שדרשו על הפסוק "ישא ה' פניו אליך", והקשו, הא כתיב "אשר לא ישא פנים ולא יקח שוחד", והשיבו, שהקדוש ברוך הוא - "ואכלת ושבעת וברכת", והם החמירו על עצמם "עד כזית ועד כביצה".
וביאר אאמו"ר ז"ל שענין כזית הוא כמו שאמרה היונה, "מוטב שיהו מזונותי מרורים כזית בידי הקדוש ברוך הוא ולא יהיה מתוקים כדבש בידי בשר ודם".וביצה, ביאור, כשאנו מסתכלים על ביצה אנו אומרים, שממנה יכול לצאת בעל חיים, היינו אפרוח, אבל מטרם שיצא אפרוח, עדיין אין שום חיות בהביצה.

3. שיר flower

4. קטע לדיון

בפסוק "אשר לא ישא פנים ולא יקח שוחד". ויש להבין מהו הפירוש, "אשר לא יקח שוחד", איך אפשר לתת שוחד להבורא יתברך, שהפסוק משמיענו, "אשר לא יקח שוחד".
והענין, שכל המדות שאנו אומרים כלפי ה' יתברך הכוונה בערך האדם. שאם האדם רגיל לקבל שוחד, היינו להנאת עצמו, כבר אין לו שום יכולת שיוכל להדבק בו יתברך, משום "הדבק במדותיו". נמצא שכוונת הפסוק, "אשר לא יקח שוחד", היינו שאין להאדם לקבל שוחד בזמן שרוצה לברר איזה ענין בבחינת אמת ושקר, שאם יש שם איזו כוונה להנאת עצמו, כבר אינו יכול לראות את האמת, "כי השוחד יעור עיני חכמים". משום שאור החכמה יכול להתפשט רק במקום שיש כלים נקיים לגמרי מבחינת קבלה עצמית.

שיר flower

5. קטע לדיון

ודאי אני רוצה להתאחד עמכם בגוף ונפש, בזה ובבא. אמנם איני יכול לעבוד, זולת ברוחניות ובנפש, כי יודע אני את נפשכם, ואני יכול להתאחד עמה, אבל אתם אין היכולת בלבכם לעבוד זולת בגוף, כי אינכם יודעים את רוחניותי, שתוכלו להתאחד עמה, ואם תבינו את זה, תבינו גם כן, שאני איני מרגיש בעצמי שום מרחק מכם, אבל אתם, ודאי לקרבת גוף ומקום צריכים, אך זה, לעצמכם ולעבודתכם, ולא לי, לעבודתי, ומתרץ אני את עצמי בזה מראש, על הרבה קושיות.
אבל אני מתפלל לה' שיוליך אתכם בדרך אמת, ותנצלו מכל המעקשים המצוים בדרכים, וכל מה שתעשו ה' יצליח בידכם.

שיר flower

6. קטע לדיון

אנחנו חייבים כל הזמן לחשוב איך אנחנו נמצאים בתוך החברה שלנו ואיך אנחנו יכולים לחזק את הקשר בינינו. כי או שמגלים שאנחנו יכולים להתקשר בינינו, או שמגלים שלא מסוגלים להתקשר בינינו, לא חשוב. אבל עוצמת הקשר או חוסר הקשר בינינו זה בשבילי החשוב ביותר, כי בו, אם אני אקיים אותו, אני אגלה את העולם העליון שלי, העולם הרוחני, הנשמה שלי, הבורא שלי וכן הלאה. ואם לא אתקשר ולא אגיע לחיבור הנכון בעוצמה הנכונה, אז זה לא יהיה לי, ואני כל הזמן דואג לזה. וזה שמפריעים לי כל מיני אנשים והעולם, זה הבורא מסדר לי כדי שאני, למרות ההפרעות האלה, אהיה למעלה מהם. בכל זאת אני אעשה מה שצריך שם עם האנשים האלה בדרגת החי שלי, אבל בדרגת האדם שלי אני נמצא בקשר עם החברים שלי בלבד. בין שתי הרמות האלה אני לא רוצה להתבלבל. היחס שלי לאנשים הרגילים ברחוב, הוא כמו שהם כך גם אני. והיחס שלי לחברים כל הזמן מדאיג אותי, כי שם אני מגלה את העולם הרוחני שלי, זה כל הזמן נמצא אצלי באיזה מקום במוח ואני חושב עליו כל הזמן.

שיר לסיום flower lol! flower

שבוע מוצלח ומטרתי לכולם!!!!
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

ישיבת מוצא""ש 26.9.2015 Empty
הודעהנושא: Re: ישיבת מוצא""ש 26.9.2015   ישיבת מוצא""ש 26.9.2015 EmptySat Sep 26, 2015 10:09 pm

cheers לחיים ותודה על היגיעה
חזרה למעלה Go down

ישיבת מוצא""ש 26.9.2015
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» ישיבת מוצא"ש 10.10 2015
» ישיבת מוצא"ש 2.5.2015
» ישיבת מוצא"ש 14.03.2015
» ישיבת מוצא"ש 09.05.2015
» ישיבת מוצא"ש 06.06.2015