פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

ישיבת חברה לשבוע 2.10.16

Go down 
3 posters
מחברהודעה
yael

מספר הודעות : 582

ישיבת חברה לשבוע  2.10.16 Empty
הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 2.10.16   ישיבת חברה לשבוע  2.10.16 EmptyTue Oct 04, 2016 7:13 pm

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

מחויב האדם לחשוב עצות איך הוא יכול לעשות נחת רוח למעלה, ובטח שעל ידי זה שיהיה לו תענוג, יהיה נחת רוח למעלה. לכן הוא משתוקק להיות תמיד בהיכל המלך, ויהיה לו היכולת להשתעשע בגנזי המלך, ומזה בודאי יהיה נחת רוח למעלה, נמצא שכל ההשתוקקות צריך להיות רק לשם שמים.
(אין עוד מלבדו)

1.קטע לדיון

ראש השנה זה נקרא שאנחנו ממליכים את הכוח העליון, את הבורא, המלך, שתכונת ההשפעה, אהבת הזולת, חיבור, תיקון של המערכת השבורה של האדם הראשון, שזה הכול יתקיים. ואנחנו מוכנים להשקיע בזה את הכוחות שלנו, את החיים שלנו. וזה אנחנו רוצים שיהיה לראש. ואם זה בראש, אז אנחנו נקראים "ישר א-ל", "ישראל". כי בצורה כזאת, בנטייה כזאת לתיקון מערכת הקשר בינינו, אנחנו עושים את הכלי דומה לאור, דומה לבורא. לכן זה נקרא שאנחנו מכתירים אותו, את המלך.

שיר flower

2. קטע לדיון

הבעיה העיקרית היא, כל הזמן לחדש את הרצון. מלכתחילה הבורא מעורר את האדם, "שם ידו של אדם על גורל הטוב ואומר לו, קח לך" . אבל זו רק התחלה. אחרי זה משאיר את האדם, שהאדם בעצמו יראה איך הוא משיג את הרצון והמאור המחזיר למוטב שיטפל ברצון, כדי שאדם לאט לאט ייקח את כל המושכות בידיים שלו. וכאן זו הבעיה, שאנשים לא מבינים שזה כמו ילד שהוא היה מפונק בבית של אבא ואמא וחשב שהכול כך, כל החיים לפניו יהיה כך, כמו שתמיד סלחו לו ונתנו לו והכול מוכן בשבילו. ואחר כך הוא יוצא לאוויר העולם והוא רואה שלא רוצים כך להתייחס אליו, אלא דורשים ממנו, מגבילים אותו, ולא מתייחסים אליו באהבה.

3. שיר flower

4. קטע לדיון

העולם שלנו הפוך מהעליון ואת ההופכיות הזו מאוד קשה להשיג, וזה כל הקושי, איך לעשות את ההיפוך הרוחני, שזה ממש נס מהשמיים אם בא. אז אדם מתחיל לגלות בתוך הנס הזה, האור, מה דרשו ממנו, מה רוצים ממנו..
אנחנו צריכים לעשות מאמצים, אבל בכל זאת, יחד עם זאת, לחכות לנס. ואני מאוד מצפה שזה יקרה, שתתחילו להרגיש את זה בטבע החדש, בצורה החדשה, במחשבה, ברצון, שלא היו קודם. זה כמו שכתוב שהרוצה לחיות שימית את עצמו. איך ניתן...
אנחנו מאוד קרובים לזה, אנחנו בגבול, אבל צריך מאמץ הכללי, המשותף, פשוט לעצום עיניים ולקפוץ ביחד, ואחרינו כבר יהיה קהל

שיר flower

5. קטע לדיון

זאת אומרת שהוא נותן לי התעוררות כדי כך לתקן אותי. כמו שאנחנו מתקנים את הילד, אנחנו מראים לו איפה שהוא טועה עוד קצת ועוד קצת, אבל בעצם הוא צריך להגיע בעצמו להבנה. אין לנו יותר בעיה, אנחנו כבר כל כך השקענו בכול פי מאה ופי אלף ממה שצריך להיות, אנחנו לא עושים רק במקום הנכון. זה כמו שרב"ש אומר "הגשם יורד במדבר ולא בשדה". למה? כי אנחנו לא בונים עשירייה כדי מתוך העשירייה לבקש.

שיר flower

6. קטע לדיון

כך אנחנו צריכים להבין שאנחנו גדלים גם בחכמת הקבלה. בהתחלה נותנים לנו משענת, נותנים לנו עזרה, תנאים טובים, ואחר כך זהו, אנחנו נשארים די בחלל וצריכים להמציא בעצמנו גם חיסרון, לבקש רצון להתפתחות הרוחנית, ולבקש את התיקון. הכול מלמעלה. אבל לכל דבר צריכים לעלות מ"ן. צריכים חיסרון, גדלות הבורא, מאור המחזיר למוטב. אפילו יצר רע, אנחנו לא מרגישים שנמצא, אין לנו אותו דחף שהביא אותנו לחכמת הקבלה. צריכים ממש להבין שכאן זו העבודה שלנו, זה נקרא "קח לך" שהבורא אומר אחרי ש"הניח ידו על גורל הטוב.

7. שיר לסיום!!!!!!!!!!! lol! lol! lol!

שבוע טוב מחובר ומטרתי לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 2.10.16   ישיבת חברה לשבוע  2.10.16 EmptyTue Oct 04, 2016 10:24 pm

לחיים יעל ....תודה cheers
חזרה למעלה Go down
שלומי

מספר הודעות : 362

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 2.10.16   ישיבת חברה לשבוע  2.10.16 EmptyWed Oct 19, 2016 10:27 pm

יעל שלום -
אני חושב שאת הישיבה הזו כן בצענו (ראש השנה - המילים בסעיף 1: ראש השנה ,מלך)
אבל משה ורותי לא זוכרים או שלא היו .
בהזדמנות ראשונה נתייעץ גם עם אילנית ומקסימום נחזור עליה .

ישיבה קודמת לזו בוצעה בוודאות .

חזרה למעלה Go down
yael

מספר הודעות : 582

הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 2.10.16   ישיבת חברה לשבוע  2.10.16 EmptyThu Oct 20, 2016 1:32 pm

ישיבה קודמת אני יודעת שבוצעה אבל זאת אני לא עברתי היה אז חג ולא היו הרבה ימים לכן או שלא עשינו או שלא הייתי
אין לי בעיה להכין חדש אם יש ספק
רק תגידו אם כן להכין?
חזרה למעלה Go down

ישיבת חברה לשבוע 2.10.16
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» ישיבת חברה לשבוע 07.08.16
» ישיבת חברה לשבוע 22.8 .16
» ישיבת חברה לשבוע 28.8
» ישיבת חברה לשבוע 11.9.16