פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017

Go down 
2 posters
מחברהודעה
yael

מספר הודעות : 582

ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017 Empty
הודעהנושא: ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017   ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017 EmptyFri Apr 21, 2017 7:37 pm

בס"ד

ישיבת חברה– ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו ובהצלחה.

הכנה

"זה מאוד חשוב, אני לא רוצה לשמוע לשון הרע לא על החבר, לא על הבורא, לא על הדרך, לא על המקובלים ולא על הבורא, על אף אחד. כי זה מוריד אותי או בכלל מנתק אותי מהדרך. נגיד אני נמצא אצל מורה מסוים ולמד, ומישהו מדבר עליו משהו רע. זה כבר מוריד ממני את היחס אליו, אני כבר לא יכול לקבל באותה מידה את ההשפעה מהמורה, אז מה שווה לי לימוד.

1 קטע לדיון.

אנחנו צריכים להבין שנראה לנו, שאני אעשה הפסקה, אני עכשיו לא עובד בזה, אחר כך נמשיך. אין דבר כזה, ברוחניות אין זמן, ולכן אם אנחנו עוזבים כמו שכתוב "אם תעזבני יום יומיים אעזבך" ככה זה לכול דבר. זאת אומרת, אסור לנו לעזוב מאמץ שלנו הרוחני.
או לפחות לעשות את זה כמו בקבוצת רמח"ל, שחלק מהקבוצה כל הזמן נמצא בעבודה רוחנית, במאמץ, בתפילה. מישהו אחד שתמיד מתפלל עבור האחרים. ["הכנה לכנסים באמריקה 2017", חלק א', ד106]

שיר flower

2. קטע לדיון

"אם אדם רואה, שחברים עומדים במדרגה גבוהה ממנו, והוא נמצא בתכלית השפלות מול החברים, שכל החברים הם שומרי זמן וסדר, ומתעניינים לכל מה שמתרחש בין החברים, לעזור לכל אחד בכל מה שאפשר - בודאי זה פועל עליו, שייתן לו כוח להתגבר על עצלותו, לקום ללמוד ובעת הלימוד, כי אחרת הוא יהיה המפגר בין החברה. וזה משום שהגוף לא יכול לסבול שפלות. ושמסתכל על החברה, רואה בתוך הדעת, איך שכולם עובדים בלהשפיע, אז גם הרצון שלו נותן לו להשפיע. נמצא, שרואה חברים במעלה יותר גבוהה ממנו, זה גורם לו להתעלות." (רב"ש א', מאמר 21. "ענין למעלה מהדעת" 1986)

3. שיר flower

4. קטע לדיון

"אין לנו בעולם הזה, וגם כן בעולם הרוחני, שום דוגמה טובה. הבורא עושה את זה בכוונה כדי לתת לנו אפשרות להוסיף יגיעה ואז להגיע לפי תר"ח פעמים לגילוי שלו ממה שהיה מלכתחילה, בתחילת הבריאה, ולכן אנחנו צריכים כל הזמן להשתדל להראות את עצמינו כל אחד לשני כאילו אנחנו נמצאים בדרגה יותר גבוהה ממה שאנחנו. ובתיאטרון הזה, במשחק הזה, אנחנו מרוויחים מאוד כי המאור המחזיר למוטב הוא מתחשב עם מה שאנחנו רוצים להיות ולא עם מה שאנחנו. מה שאנחנו הוא קובע ומה שאנחנו רוצים להיות, זאת אומרת להזמין ממנו יתר השפעה, זה עלינו לבצע.

שיר flower

5. קטע לדיון

"ומה לבקש בכל דבר שהוא נמצא? לא לשנות כאילו המצב, אלא לשנות את היחס שלו להמצב. כי המצב הוא תמיד מצוין, המצב שניתן לאדם תמיד זה גמר התיקון. אלא מה שתלוי באדם, לקבוע באיזו דרגה, באיזו צורה הוא מוכן לסבול את המצב הזה. ואז בזה הוא קובע את הסולם המדרגות. אבל באמת, מה שהוא נמצא הוא נמצא כלפי האור אין סוף.
לכן אנחנו צריכים להשתדל לא לבקש שינוי במצבים כביכול החיצוניים, אלא ביחס שלי להמצב, שאני רוצה להרגיש אותו כ"טוב ומטיב", "אין עוד מלבדו". מתי? כאן, עכשיו, במה שאני נמצא."

שיר flower

6. קטע לדיון

*** "...כשישראל הם אגודים ודבוקים יחד באחדות גמור, אז לאחד יחשבו, ושורה עליהם ה' ברוך הוא, שהוא אחד. אבל כשחלילה חלק לבם ונפרדים זה מזה, אי אפשר להם להיות דבוקים באחד ואין השם שורה עליהם חס וחלילה, ושורה חלילה אל זר עליהם….." (דגל מחנה אפרים, פרשת ואתחנן)

שיר לסיום!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שבוע מחובר לכולם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017 Empty
הודעהנושא: Re: ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017   ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017 EmptySat Apr 22, 2017 10:24 pm

cheers
חזרה למעלה Go down

ישיבת חברה לשבוע 22.04.2017
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» ישיבת חברה לשבוע 12.3.2017
» ישיבת חברה לשבוע 27.03.2017
» ישיבת חברה לשבוע 02.04.2017
» ישיבת חברה לשבוע 08.04.2017
» ישיבת חברה לשבוע 1.1.2017