פורום הקבוצה הוירטואלית
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
פורום הקבוצה הוירטואלית

חברים מכל הכלי הוירטואלי מוזמנים להתחבר יחד לשם גילוי תכונת ההשפעה בעולם.

אינדקסאינדקס  Latest imagesLatest images  חיפושחיפוש  הרשםהרשם  התחבר  

ישיבת חברים7.11.2015

Go down 
2 posters
מחברהודעה
yael

מספר הודעות : 582

ישיבת חברים7.11.2015 Empty
הודעהנושא: ישיבת חברים7.11.2015   ישיבת חברים7.11.2015 EmptyTue Nov 03, 2015 8:03 pm

בס"ד

ישיבת מוצ"ש – ישיבה לחברים וירטואלים התומכים בלימוד והפצת חכמת הקבלה

בישיבה הוירטואלית שתתקיים בתוכנת טים ספיק ,(בחדר Hebrew
Speaking frends ) נבצע קריאה הכנה ודיון באמרותיהם של מקובלים ,
בנוסף נעלה על-נס את חשיבות החיבור – נא הכינו עצמכם והתנדבו לקחת חלק בה - לחיים לכולנו
ובהצלחה

הכנה

** מצד הטבע יש לנו גוף, הבהמה שלנו, ויש נקודה שהיא מושכת אותנו לרוחניות, וכל הרצון, כלי רוחני, אנחנו רוכשים מהסביבה. לכן רק בסביבה תלויה התקדמות האדם. והכלי הרוחני הזה רוכשים על ידי קנאה, תאווה, כבוד, על ידי זה שאדם מתכופף כלפי הסביבה, שנכלל בה, ואז, בצורה כזאת, יכול לרכוש את הכלים שלו.
הבורא מביא כל אחד ואחד, לא במקרה, לסביבה שדווקא בה ישנם הכלים, כֵלי נשמה לכל אחד ואחד, רק אנחנו צריכים עכשיו לעשות מאמץ לקנות מהסביבה, לקבל מהסביבה, את הכלים האלו ואז לא יחסר לנו כלום. אם אנחנו יודעים איך להוציא את הכלים האלה, חסרונות האלה, מהסביבה, אז כבר האור העליון נמצא במנוחה מוחלטת ואנחנו כבר יכולים כך לרכוש כלי של נשמה ולמלא אותו באור של נשמה. [חלק א, ד6]

1. קטע לדיון

*** העולם הרוחני הוא לא תלוי במרחק אלא בשינוי התפיסה שלנו. שאנחנו עכשיו נמצאים בתפיסת מציאות מסוימת כך נולדנו וצריכים לשנות את התפיסה, להוסיף עליה תפיסה חדשה שהיא נקראת רוחנית. ואז באותו מצב שאנחנו עכשיו קיימים בגוף אנחנו נוכל להוסיף את התפיסה החדשה שנקראת התפיסה הרוחנית, העולם הרוחני או העולם הבא. הכלי שאנחנו מרגישים בו את העולם הזה זה רצון שלנו, הגשמי, שכולו מכוון לתועלת עצמי. הכלי שבו אנחנו מרגישים את העולם הרוחני נקרא כלי רוחני או לתועלת הזולת, מחוצה לי, הפוך ממני. ואז אני מגלה שהזולת הוא לא זולת אלא זה חלקים מהנשמה שלי. בחיבור של כל החלקים האלה יחד, כמה שאני מחבר אותם, אז, בהתאם לזה, אני מרכיב את הכלי הרוחני שלי יותר ויותר. [חלק א, ד22]

שיר flower

2.קטע לדיון

2. מלכתחילה כשאדם נולד, חי, אין לו יצר הרע, אין לו הכנה לבנות כלי רוחני, כלי של נשמה. מביאים אותו לקבוצה וגם שם עדיין אין. רק כשהוא מתחיל להשתדל להתחבר עם האחרים, שהוא מגלה שבעצם הרוחניות היא כאן נמצאת בינינו, רק לגלות אותה. אין מקום לרוחניות, זה הכל תכונה. אז אם אדם מבין את זה הוא מתחיל להשתדל להתקרב לאחרים, מגלה שלא רוצה, אז הוא מגלה את היצר הרע שלו. לא שאנחנו נולדים עם יצר הרע, אנחנו רק מגלים את היצר רע. זה נקרא עבודת מצרַים לגלות את הרע שנמצא בינינו, בנו. ואחר כך אנחנו צריכים להשתדל להפוך אותו לטוב, זאת אומרת לבנות על כל הדחיות, קשר, משיכה, חיבור. איך אנחנו עושים זאת? פשוט, עיקרון הוא פשוט לגלות את הרע, לבנות ממנו טוב, ואז לפי כמה שהצלחנו מגלים בטוב עולם הרוחני. איך עושים זאת?

3. שיר flower

4. קטע לדיון

6. החוטים שקושרים בינינו, שאנחנו מרכיבים אותם בצורה כזאת שעל כל אחד משפיעה קבוצה, הוא בעצמו רק צריך להשתדל להתבטל ואז מקבל מהם השפעה. זאת אומרת, אף אחד לא חושב על עצמו, חושב רק על החברים, כי אף אחד לא יכול לדאוג לעצמו, לעתיד שלו, זה אנחנו צריכים כבר להבין שזה ככה, העתיד הרוחני שלי לא תלוי בי בכלל, אז באה החברה ומשפיעה עלי, וכלפי כל אחד מהחברים גם כן אני משפיע.
אז איך נבנה רשת קשר בינינו, שכל אחד כאילו נעלם והרשת נשארת, רשת הקשר בינינו? מה התכונות שלה? איך אנחנו קוראים לה? איך אנחנו מגדילים אותה? מה אנחנו מגלים בה? [חלק א, ד53]

שיר flower

5.קטע לדיון

אני חושב שבלימוד שלנו אנחנו מתקדמים מיום ליום. בקיצור אני מתקדם, אתם רוצים לרוץ אחריי, בבקשה. מצידי עוד יותר יפה אם תרוצו לפניי, לא אחריי. אבל אני מתקדם יום יום, אני לא עוצר ואני אומר ברצינות, מי שלא נמצא, לא נמצא. מי שכן, כן. חייבים לבוא יום יום ולהשתתף בשיעורים האלה.
אתם רואים? כבר אנחנו מדברים על יישום פרקטי במקום. ולקראת הכנס יבואו עוד, תראה, יש עוד חמש עשרה יום או כמה.. שבע עשרה? שבועיים? נו לא חשוב, אז תראו מה שיהיה. עוד יש זמן, עוד ישתנו דברים.
אנחנו נהיה בכנס כבר במצב עוד יותר מתקדם, עוד יותר שונה בעזרת ה' לטובה. וגם החומרים, אפשר לקרוא מאמר ראשון לכל הכנס וזה יספיק לנו. הכול תלוי איך נעבד אותו בתוכנו, איך נממש אותו. [ח. אחרון, ד48]

שיר flower

6. קטע לדיון

*** אנחנו בזה שותפים עם הבורא. עלינו להביא את החיסרון, צער השכינה לגלות, ואז מתוך צער השכינה אנחנו מזמינים המאור המחזיר למוטב שמתקן אותה ואז ההופעה הנכונה של השכינה, שהיא מאירה מתוך הרצון המשותף להשפיע זה לזה של החברים. ואז הרצון המשותף להשפיע בנטייה המשותפת של החברים, שהוא מתגלה אנחנו מגלים בזה את הבורא. נו, אני מפחד שאתם יכולים לא להבין אותי נכון, הבורא נעשה מההדדיות הנכונה בינינו. כמו שאתה אומר לאנשים שמגיעים אליך לעיגול ש"אנחנו עכשיו נתחבר ואתם תגלו את הכוח המשותף שפתאום נולד בינינו". ממש כך. רק בפועל אם אנחנו מגיעים לזה למעלה מעצמנו, אז זו השכינה וזה הבורא.

שיר לסיום!!! lol!  lol!  lol!

שבוע טוב ומטרתי!!!!!!!

נערך לאחרונה על-ידי yael בתאריך Wed Nov 04, 2015 7:06 am, סך-הכל נערך פעם אחת
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

הודעהנושא: Re: ישיבת חברים7.11.2015   ישיבת חברים7.11.2015 EmptyTue Nov 03, 2015 10:10 pm

שבוע טוב ומטרתי!!!!!!!
חזרה למעלה Go down
משה

מספר הודעות : 1140

הודעהנושא: Re: ישיבת חברים7.11.2015   ישיבת חברים7.11.2015 EmptyTue Nov 03, 2015 11:52 pm

לחיים
חזרה למעלה Go down

ישיבת חברים7.11.2015
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» ישיבת חברים 12.12.2015
» ישיבת מוצא"ש 29.08.2015
» ישיבת מוצא"ש 10.10 2015
» ישיבת מוצא"ש 2.5.2015
» ישיבת מוצא"ש 14.03.2015